EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ASHIHARA-KAIKAN  (Read 5195 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
ASHIHARA-KAIKAN
« on: September 15, 2007, 05:38:52 PM »
"Ashihara kaikan" je izvorna,neposredna (full contact) japanska borilacka vestina koju je zasnovao Kancho( veliki majstor) Hideyuki Ashihara ( 05.12.1944 - 24.04.1995 ).Zvanicno ime organizacije koja okuplja predstavnike ove vestine je Nova medjunarodna kaikan organizacija ( NIKO ) -Ashihara Kaikan.
Sustina ove borilacke vestine je poznat kao Sabaki metod,koji podrazumeva postavljanje borca sa strane ili iza protivnika, cime se obezbedjuje najpovoljnije mesto za manipulisanje protivnikovom ravnotezom i protiv-napadom.Na ovu bazu, preuzetu iz osnovnih postulata Aikido-a, nadgradjene su dve vestine: karate i dzudo. Kada se na sve ovo dodaju mnoge originalne tehnike koje je razvio sam Hideyuki Ashihara dobijamo sistem borenja po Full Contact pravilima, tacnije jednu dinamicnu, snaznu, veoma atraktivnu vestinu koja osvaja na prvi pogled.
Ovo sam prepisao sa letka koji sam uzeo iz sportskog centra Vracar gde se treninzi i odrzavaju utorkom i cetvrtkom od 18.00 i subotom od 11.30. Klub se zove TSURU.
Vise informacija o ovoj vestini mogu da se nadju na www.tsuruworld.com
Meni i dalje nije jasno kakva je ovo vestina,ovo sam samo prepisao ali ne znam kakva je u praksi.Da li se mozda neko bavi ovim ili moze da mi kaze nesto vise?

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: ASHIHARA-KAIKAN
« Reply #1 on: September 16, 2007, 09:53:28 AM »
"Ashihara kaikan"  je jedna vezija Kyokushinkai karatea  . Osnivac ovog stila Hideyuki Ashihara je bio direktan ucenik Mas Oyame i radi pod njrgovom organozacijom do 1980 . Sto se tice metoda koji se u ovoj vestini naziva "sabaki"  on nije nista novo , sabaki znaci kretanje , i dolazajne sa strane ili iza protivnika je samo jedan od principa koji se rade u bilo kom karate stilu , i nije samo vezan za karate ili aikido vec se radi u gotovo svim borilackim vestinama . Djudo tehnike su takodje ubacene i u druge karate stilove -Vado ryu na primer , i to nije nista novo , inace okinavljanski stilovi karatea poseduju prilican repertoar bacajna , i ciscejna koji vuku poreklo iz kineskih stilova borajna iz kojih je karate nastao . Funakosi , kad je doneo karate u Japan dvaesetih godina proslog veka nije poducavao tehnike bacajna i poducavao svega par tehnika ciscejna , pa su kasnije majstori popujnjavali ovu prazninu tehnikama djuoa . Ako je neko zainteresovan za pravi Kyokushin preporucujem klub Mas Oyama , koji vodi Zarko Dukic , svojevremeno prvak Srbije u Kyokushin borbama ,

http://www.masoyamaclub.com/
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: ASHIHARA-KAIKAN
« Reply #2 on: November 10, 2007, 11:31:22 PM »
koliko ima vestina borilackih...ko da postoje na hiljade... :pullhair:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."