EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: "IDPA" prakticno streljastvo  (Read 32949 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: "IDPA" prakticno streljastvo
« Reply #20 on: April 10, 2007, 01:07:40 AM »
Quote
Kod pucanja iz vazdusne puske, najvazniji ti je stav, od njega sve polazi...
Definitivno tako...manipulisanje stavom je prvo i osnovno sto svaki strelac mora da nauci.
Kada se zauzme stav (noge malo sire od sirine kukova, stopala paralelna, kuk na kome je lakat ruke o koju se oslanja puska izbacen), ciljamo u donji deo mete...udahnemo vazduh, zazmurimo i izdahnemo...otvorimo oci (oko ako ciljamo jednim samo) i ako i dalje nisanimo isto mesto stav je OK. Ako ne, onda korigujemo stav malim pomeranjem stopala u levo ili u desno u zavisnosti u koju stranu "bezi" nisan. To radimo onolko puta koliko je potrebno.
Dexy je sve objasnila, ja samo malo da se nadovezem.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline skimaniac-serbia

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: "IDPA" prakticno streljastvo
« Reply #21 on: April 11, 2007, 12:03:06 AM »
dexy potpuno si u pravu za ispravku samo sam ja pricao uopsteno a naravno da se uvek nisani u donji deo crnog kruga samo sam smatrao da to svako zna,i malo sam pobrkao raspored prvo stav pa disanje i tek onda podizanje puske eto da se malo ispravim.
pozdrav za sve ljubitelje oruzja
skijanje je neka vrsta poezije,skijanje je lepota, lakoća, razigranost i savrsenstvo.Želja čoveka da poleti stara je koliko i njegovi snovi.Iako skijaš nogama dodiruje tlo,taj dodir je lagan i nezan!!

Offline Dexy_girl

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
  • Glavni mrgud i vetropir
Odg: "IDPA" prakticno streljastvo
« Reply #22 on: April 11, 2007, 10:27:36 AM »
Btw, postoje i tu, kao i u svakom sportu neke finese koje se vremenom nauce, ti nam javi kako ti ide, pa ako bude trebalo da ti pisemo i nastavak :)

Offline Vlada Vasic

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: "IDPA" prakticno streljastvo
« Reply #23 on: December 10, 2007, 10:27:57 AM »
Poštovani posetioci foruma, obaveštavamo vas da je urađen novi sajt www.streljastvo.com  koji može pružiti sve potrebne informacije vezane za streljaštvo, praktično streljaštvo, IDPA pre svega, a zatim IPSC. Takođe biće mi čast da ovaj forum ponovo aktiviramo po pitanju praktičnog streljaštva. Mislim da je ovaj sport zaslužio da bude na svim forumima o sportu.
         Mislim da je potrebno da se građanima Srbije prikaže prava slika ovog sporta. Sve naše predrasude, ovakva ili onakva mišljenja stečena od drugih koji su imali neprijatno iskustvo mogu početnika udaljiti iz ovog sporta. Iz tog razloga vrlo je važno kada, kako i gde početi.
         Zamoli bih administratora ovog foruma, da postavi temu *IDPA PRAKTIČNO STRELJAŠTVO* sa ostalim temema na naslovu. Vaš sajt je veoma posećen i ja ću redovno popunjavati forum teme o IDPA počevši od samog početka.Takođe na svom forumu www.streljastvo.com postaviću link koji vodi do vašeg foruma. Mislim da će mo na taj način svi biti zadovoljni.

                                                        pozdrav od Vlade Vasića

Offline Spale

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
Odg: "IDPA" prakticno streljastvo
« Reply #24 on: December 10, 2007, 08:41:40 PM »
deksi grlsice, posto kazes da si iskusna, pisi sto vise molim te:). o streljastvu.

Ja sam djetinjstvo proveo sa vazdusnom puskom. Za sebe smatram da sam dobar, ali zelio bih da naucim kako se stvari rade pravilno. Takodje uzivam da na selu karabinom dokazujem bocama da sam jaci :).

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: "IDPA" prakticno streljastvo
« Reply #25 on: December 10, 2007, 09:08:22 PM »
pozdrav vlado..objasni mi samo kako zelis da organizujemo ovu temu..hoces da je stavim da bude lepljiva tj u vrhu ili da se otvori nova...
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Dexy_girl

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
  • Glavni mrgud i vetropir
Odg: "IDPA" prakticno streljastvo
« Reply #26 on: December 12, 2007, 06:24:18 PM »
Spale, takmicarski nacin pucanja iz vazdusne puske je prilicno suvisan ukoliko vec znas da pucas na "tradicionalni" nacin i jos ako si i dobar u tome.
Prilicno je tesko nekom ko jako dugo puca bez stava, namestanja koje nekad zna i jako dugo da traje, da se ubaci u sablon takmicarskog pucanja. Evo, i ja sebe povremeno uhvatim kako van streljane vise pribegavam nekim slobodnim stilovima, a ne takmicarskom stilu. Na brojnim takmicenjima sam se nagledala svega, pa cak i ljudi koji su postizali jako dobre rezultate sa necim sto nije ni licilo na takmicarski stav koji se "predaje" u skolama streljastva. Vazno je kako ko nauci i navikne i vazan je ucinak.