EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase  (Read 24481 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« on: January 28, 2007, 03:34:02 PM »
Alkohol sprecava rast misica

Cesto me pitaju koliko zaista alkohol moze da utice na rast misica. Na zalost, odgovor je da previse alkohola u najvecem broju slucajeva ima negativan efekat na napredak vasih misica.
Alkohol je mnogo stetniji nego sto se misli, i zato je veoma vazno da razumete kako ta droga (da, alkohol je droga) utice na vas napredak.  Ovo nije nikakav antialkoholicarski "govor" ali ako ozbiljno mislite da imate zaista impresivan izgled tela, morate uvek biti svesni sledecih 5 cinjenica:

1) Neagativan efekat na sintezu proteina
 
Sinteza proteina je proces u kome se amino kiseline povezuju odredjenim vezama i tako zajedno prave protein. Ako pijete previse alkohola usporicete ove procese do 20% , a buduci da su vasi misici sacinjeni od proteina, mozete i sami da zakljucite kakav je to problem.

2) Snizavanje nivoa testosterona i povecanje estrogena

 Testosteron je najbitniji hormon za izgradnju misica u vasem telu. Jedan od ogranicavajucih faktora koji odredjuje koliko kod neke osobe misic moze da naraste, je prirastaj slobodnog testosterona.

3) Izazivanje dehidratacije  

 Bubrezi moraju da filtriraju veliku kolicinu vode kako bi razgradili alkohol, tako da kao rezultat toga dolazi do pojacane dehidratacije unutar tela. Voda igra aspolutno presudnu ulogu u procesu izgradnje misica tako da je cak i mala dehidratacija siguran recept za neuspeh. Sami misici su sacinjeni od 70% vode.

4) Smanjenje kolicine vitamina i minerala u organizmu

 Konzumacija alkohola, naglo izaziva drenazu vitamina A, C, B-grupe, kalcijuma, cinka i fosora. Vitamini i minerali se do najsitniji detalja brinu da procesi u vasem telu ispravno funkcionisu, a mnostvo tih procesa ukljucuje misicni rast i njihovo odrzavanje.

5) Povecanje masni naslaga

 Sa 7 kalorija po gramu, alkohol zapravo goji. Alkohol takodje prekida Krebsov ciklus, koji ima vaznu ulogu u sagorevanju masnoca.


Da biste dostigli znacajan napredak u izgradni misica, svakako trebate kontrolisati unos alkohola i biti sigurni da ga umereno konzumirate. Zabava cini vazan deo naseg zivota, ali konzumiranje alkohola ne bi trebalo da bude vasa zabava.

Nekoliko pica tu i tamo nece biti problem, ali ako se opijate svakog vikenda, mozete se pozdraviti sa vasim misicima i njihovim napretkom. Ako vec izlazite ili idete na neki party popijte pre toga dosta vode i obezbedite svom organizmu dovoljno vitamina i minerala. U svakom slucaju, ne preporucujem vam ovako nesto vise od jedanputa mesecno.



tekst napisao  Sean Nalewanyj
tekst preveo i preradio exyu-fitness Team

Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline D.J.

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #1 on: February 27, 2007, 09:17:57 PM »
Dali netko probava opciju, da pre pijenja alkohola ne pije samo vodu nego i proguta nekoliko ulja, jer alkohol, kako znam veže na sebe i vodu i mastno, zato pomaže i kakvo mastno jelo.
Pre polaska u "život" napravim 3 jaka gutljaja sunčanog ulja i nekako se mi čini, da pomaže.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #2 on: February 27, 2007, 10:21:11 PM »
Dali netko probava opciju, da pre pijenja alkohola ne pije samo vodu nego i proguta nekoliko ulja, jer alkohol, kako znam veze na sebe i vodu i mastno, zato pomaze i kakvo mastno jelo.
Pre polaska u "zivot" napravim 3 jaka gutljaja suncanog ulja i nekako se mi cini, da pomaze.

Uf to su one babske price, jednostavno nema pametne teorije, treba ga ZAOBILAZIT u sirokom luku, osim ako se ne radi o časiči crng kvalitetnog vina uz neku oboritu ribu mislim da to ne ubija a malo kalorija nece nas ubit, inace sve ostalo u ogromnom louku zaobilazim, a npr kad pije (Nova Godina, Božić, neki rođendan i tokom ljeta par puta, pijem malo piva a prije toga se nalivam vode tokom dana kao deva da mi sto manje optereti organizam, kako je napisano dehidrira) a kad dodjem doma nakon svega 2 L zelenog caja sa limunom...

Sutra mi je mnogo lakse i ne gubim apetit, ali opet da napomenem s obzirom da ne pijem treba mi jako malo, tako da 4-5-6 maximalno piva popijem (0,33L) i ne unistim se toliko. Mislim da me ljeti dosta zezne, ali hebi ga gazim se tokom godine za ljeto tako da ne zalim mnogo vec sutra izbacim sa jednim dugim laganim kardiom ili plivam u moru!

Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #3 on: February 28, 2007, 12:22:30 AM »
Dali netko probava opciju, da pre pijenja alkohola ne pije samo vodu nego i proguta nekoliko ulja, jer alkohol, kako znam veze na sebe i vodu i mastno, zato pomaze i kakvo mastno jelo.
Pre polaska u "zivot" napravim 3 jaka gutljaja suncanog ulja i nekako se mi cini, da pomaze.

Imas takvih prica i sa mlekom kao posto je mleko gusto ne dozvoljava alkoholu da ulazi u krv brzo vec po malo ali ko to zna??? Sto kaze Neznalica bolje ga zaobilazi! Dobar provod je sa alkoholom a najbolji bez njega!!! :thumbup1:
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #4 on: February 28, 2007, 12:37:42 AM »
od njega ima samo stete...koristi nema...jedino u med.svrhe :yes:
ali jbg...nekad se ne moze zaobici da se malo popije
al se nekad dobro jelo

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #5 on: February 28, 2007, 12:42:18 AM »
Iako me "neki" zovu alkos .. nisam to casna pionirska  ;D ;D ;D ;D
Volela sam pivo, ali ode pivo na stomak odmah...  :help:
pa se moralo bataliti... xixi  :p
ne pijem radi boljeg raspolozenja jer sam i ovako ko navijena, samo ono nove godine i sl...  :lol:
trovala se nisam  :nonono: :innocent: ;D

zadnji put sam pila za novu godinu ( so & tequila ) :yes:

P.S- Ovo sam napisala ko da sam na seansi za lecene alkoholicare !!!!!!!  :idea02: :idea02: :idea02: :idea02:

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #6 on: February 28, 2007, 12:44:29 AM »
Ma bre ja nisam liznuo od 09.12.2006 i ne nameravam zgadio mi se tada za ceo zivot! :nonono:
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #7 on: February 28, 2007, 12:45:33 AM »
zadnji put sam pila za novu godinu ( so & tequila ) :yes:
hmmmm...a neki dzin mozda? :wow: ;D :innocent:
over & out

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #8 on: February 28, 2007, 12:51:02 AM »
 :hitself: :hitself: :hitself: :hitself: :hitself: + dzin !  ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Uticaj alkohola na izgradnju misicne mase
« Reply #9 on: February 28, 2007, 01:05:23 AM »
Ma deco, samo koka kola i osmeh...:)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D