EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SPRINT  (Read 7544 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bildek-21

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 776
  • Gender: Male
SPRINT
« on: August 21, 2008, 10:44:39 PM »
ALo ekipo...da li neko zna kako izgledaju treninzi sprintera na 100m???


Offline *maLena*

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: SPRINT
« Reply #1 on: August 22, 2008, 04:07:41 PM »
to je bila moja disciplina...
ne znam bas sta te tacno zanima, ali evo ukratko: uvek prvo naravno razgibavanje, posle toga ide lagano trcanje par krugova oko stadiona za zagrevanje i onda posle obicno ide ubrzavanje na 250m, stepenice, i svaki trening se stopa vreme na 100m ili duze...jednom nedeljno se vezba kondicija tj ceo trening se trci lagano 10-20 krugova...
na kraju svakog treninga istezanje.

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: SPRINT
« Reply #2 on: August 22, 2008, 04:14:00 PM »
A u teretani?
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline *maLena*

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: SPRINT
« Reply #3 on: August 22, 2008, 04:30:41 PM »
nikad nisam imala trening u teretani, bar se ne secam! sve sam na stadionu radila...
prestala sam da treniram atletiku kad sam upisala fax, sad samo rekreativno trcim.
ajde ako ima nekoga ko je aktivan sada u tome nek napise...

Offline Jole

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Male
Odg: SPRINT
« Reply #4 on: February 02, 2009, 07:22:27 PM »
Mislim da sam na pravom mestu.
Imam par pitanja:
1.Da li ima nesto lose u tome ako trcim vise puta sedmicno npr. 4-5 oko 10-20 krugova,to samo radi kondicije?
2.Da li imaju neke posebne vezbe za sprint(tipa to uz stepenice,ja sam cesto radio uzbrdo),direktno 800 metara mi treba sto brze,a neznam kako da treniram formu pred takmicenje(nista specijalno gradski kros,nocne trke itd,sitnice),u kojoj mjeri da se forsiram i te detalje?
Svaki savet je dobro dosao,ako mi neko moze pomoci na bilo koji nacin bio bih mu jako zahvalan.
Pozdrav
Imam molbu za sve,pomozite mi tako sto ce te samo kliknuti na ovaj sajt.
Potrebno mi je samo sto vise ljudi.
http://viola-d.myminicity.com/
Unapred Hvala

Offline Dexy_girl

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
  • Glavni mrgud i vetropir
Odg: SPRINT
« Reply #5 on: February 02, 2009, 09:08:48 PM »
Nema nista lose u tome ako treniras jedno 4 puta sedmicno, ali da kombinujes treninge izdrzljivosti, te po 10-20 krugova (ne znam koliko je dug krug na koji mislis, onaj na kojem ja treniram je oko fudbalskog stadiona i dug je oko 400m) i sprinterske treninge. Npr. dva treninga trcis po 10-20 krugova lagano, a onda jedan trcis samo sprinteve (naravno, za zagrevanje otrcis 2-3 kruga) i cetvrti dan trcis ujutru sa merenjem vremena i uvece isto sa merenjem vremena. Preporucujem da treninzi izdrzljivosti budu ponedeljak i sreda, sprintevi petak, a subotom da meris vreme, pa od ponedeljka novi krug :)

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: SPRINT
« Reply #6 on: February 03, 2009, 10:43:58 AM »
Nema nista lose u tome ako treniras jedno 4 puta sedmicno, ali da kombinujes treninge izdrzljivosti, te po 10-20 krugova (ne znam koliko je dug krug na koji mislis, onaj na kojem ja treniram je oko fudbalskog stadiona i dug je oko 400m) i sprinterske treninge. Npr. dva treninga trcis po 10-20 krugova lagano, a onda jedan trcis samo sprinteve (naravno, za zagrevanje otrcis 2-3 kruga) i cetvrti dan trcis ujutru sa merenjem vremena i uvece isto sa merenjem vremena. Preporucujem da treninzi izdrzljivosti budu ponedeljak i sreda, sprintevi petak, a subotom da meris vreme, pa od ponedeljka novi krug :)
nema potrebe za tolikim rulanjem krugova da bi se istrcalo 800m..
cemu trcati 20 krugova onako da se kaze istrcao sam 20 krugova..
gospodo samo tempo trcanje nabija rezultat i formu..
istrci 1x sedmicno 2x6 krugova na vrijeme da svaki krug bude identican da to ne bude čisti futing..
primjera radi vanjski krug oko stadiona koji se broji hajde recimo 500 m da ne trčiš duže od 2 minuta i tako 6 krugova..
treninzi moraju da imaju i intervalne dionice
naredna 2 treninga nek ti bude 6x400 m ili 10x200 m, naravno sve na vrijeme, pauza za odmor ne smije da bude duga nakon odrađene dionice se istrči 4-6 krugova..
jedan trening nek bude čisti futing u trajanju od 45-60 minuta..
četiri ovakva treninga sedmično su puna kapa svakome..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline nikadsenepredajem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 117
  • Gender: Male
Odg: SPRINT
« Reply #7 on: April 20, 2009, 01:10:18 PM »
pa mislim da je njima za cilj da u svakoj vezbi imaju  isti br ponavljanja,a da izvedu maksimum

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: SPRINT
« Reply #8 on: April 21, 2009, 01:53:59 PM »
pa mislim da je njima za cilj da u svakoj vezbi imaju  isti br ponavljanja,a da izvedu maksimum
jel misliš tj pretpostavljaš il znaš..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..