EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trebaju mi predlozi za trening i ishranu  (Read 2320 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milance 993

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Male
Trebaju mi predlozi za trening i ishranu
« on: July 21, 2009, 08:00:40 PM »
Pozdrav,
Imam 15 god, visok sam 175-6 cm, imam ~86kg i krupno sam gradjen. Imam naslage sala koje se tu nalaze vec duze vreme. Najvise su koncentrisane na zadnjici, stomaku i malo na grudima, koje zbog toga imaju neobican oblik i zelim da skinem sto pre to salo ili ga pretvorim u misicnu masu. Na raspolaganju imam stadion koji se nalazi veoma blizu moje zgrade, i orbitrek koji koriste mama i sestra, i mogao bi da mi posluzi za trening. Dvoumim se izmedju dve opcije: hiit trening koji se, tako sam cuo, radi 3-4 puta nedeljno, i imam kondiciju potrebnu za njega. Samo, da li valja da se danima kada se ne radi hiit praktikuju obicni lagani i duzi treninzi (trcanje ili voznja orbitreka ~45min).Druga opcija je da 6x nedeljno praktikujem iste takve treninge umesto hiit-a. Pored treninga, sastavio bih jelovnik uz pomoc vec postavljenih tema o ishrani.
Takodje, radim sklekove svaki drugi dan, 6 serija 3x siroki i 3x uski,sa rukama uz telo. Sirokih max mogu da uradim 20 komada, a uskih samo 8  :blush: Zeleo bih tim sklekovima da dodjem na nivo da mogu da uradim nekoliko zgibova (i tu sam slab) i onda da ih radim zajedno sa sklekovima i mozda propadanjima, i da salo grudi polako pretvaram u misice.
Cenio bih sve savete koji bi mi pomogli da izgubim nezeljenu masu.
Hvala unapred !

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Trebaju mi predlozi za trening i ishranu
« Reply #1 on: July 21, 2009, 10:55:46 PM »
Salo ne mozes pretvoriti u misicne...nemoguca misija!!!!...
Dakle mozes da smras i da skines salo...
Radi onda HIIT kad vec imas kondiciju,,,
Tesko da ces bas nabaciti neke misice sklekovima...
Procitaj malo forum...
mozes da pocenes od ovoga...
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,8944.0.html
iscitaj i linkovane teme...
sracno...
masa je mama   :lol:

Offline Milance 993

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Male
Odg: Trebaju mi predlozi za trening i ishranu
« Reply #2 on: July 22, 2009, 12:41:39 AM »
Hvala na odgovoru, jel moze neko da mi da predlog hiit treninga za pocetak (trcanje)? I da li bi valjalo recimo 1. dan hiit trcanje 2. dan duze lagano trcanje 3. dan hiit trcanje opet 4. duze trcanje 5. hiit trcanje 6. pauza 7. hiit trcanje, ili nesto tako?
Izbacicu iz ishrane slatkise sokove hleb peciva itd, a vise cu jesti ribu i belo meso, i probacu za pocetak da ne pravim neki "plan" kad sta da jedem.

Hvala!
 

Offline Steki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 233
  • Gender: Male
Odg: Trebaju mi predlozi za trening i ishranu
« Reply #3 on: July 22, 2009, 10:20:31 AM »
samo radi hiit svaki drugi dan , bice ti dovoljno.I naravno meso, riba ......

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Trebaju mi predlozi za trening i ishranu
« Reply #4 on: July 22, 2009, 11:09:10 PM »
 pogledaj ovde
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,91.0.html
radi prema svojim mogucnostima...ne moze ti niko reci radi toliko i toliko...sam utvrdi.
masa je mama   :lol: