EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga  (Read 173582 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #360 on: March 30, 2008, 08:47:40 PM »
hey ljudi...
evo da vas opet pozdravim...
i obavijestim vas da sam opet na samom pocetku...
nakon bozica,nove godine,i uskrsa,te vremena izmedju,sve kg sam vratila nazad...mozda kg,dva ostala manje...
tako da sam opet na svom putu...al ovaj put je mnogo lakse nego prosli,jer manje-vise sve znam,a znam i da kad krene da ce lijepo polako sve nestati i naravno znam da imam vas sve ovdje za krizne situacije...
pusa svima...
bye...
 :blowkiss:
:)))

Offline danijela

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #361 on: March 30, 2008, 09:26:47 PM »
pozdrav,imas lijepo ime :)
citala sam tvoju temu ...jako puno sam naucila iz ovih tvojih 19 strana ali...zasto, zasto si vratila sve kg????!! necu da te osudjujem znam koliko je tesko ali i ja se borim sa tim,...by the whey jos 5 kg moram da skinem pa sam na rezimu ;)
nije problem pojesti jedan kolac u sedmici ili cokoladu  i ne mozes sa tim vratiti sve!! problem je neumjerenost....neka ti ovaj nacin ishrane koji se prezentuje na forumu postane nacin zivota, pokusaj uz tebe smo i sama se borim sa tim!! evo moja sestra upravo pored mene jede veliki cips a meni ne pada na pamet da okusim to smece!!!
toliko sam naucila od vas, od administratora lazica,naravno :innocent:, hvala vam svima!
uz tebe smo!!!!
sto me ne ubije to me ojaca!!!!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #362 on: March 31, 2008, 08:42:56 PM »
hey ljudi...
evo da vas opet pozdravim...
i obavijestim vas da sam opet na samom pocetku...
nakon bozica,nove godine,i uskrsa,te vremena izmedju,sve kg sam vratila nazad...mozda kg,dva ostala manje...
tako da sam opet na svom putu...al ovaj put je mnogo lakse nego prosli,jer manje-vise sve znam,a znam i da kad krene da ce lijepo polako sve nestati i naravno znam da imam vas sve ovdje za krizne situacije...
pusa svima...
bye...
 :blowkiss:
jbg danijela ne znam sta da ti kazem..nema nista gore od toga sto si sada sebi uradila..nema opravdanja za to..jednostavno svi bi voleli da jedemo ukusno i pomije, masno i slatko i da budemo zadovoljni izgledom, to tako ne ide..meni je zao sto milion vas tako unistava sebe, skida, vraca skida,vraca i onda dodje do 35 godine i ono nece vise da se skida onda kada mi hocemo..sve se poremetilo, sve unistilo....da si bar 3 dana od 7 u nedelji jela kako treba ne bi ni kilogram vratila..ne znam sta da ti kazem...
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline leeloo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 210
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #363 on: April 02, 2008, 11:36:19 PM »
draga moja danielice... mislim da je lazic, iako dobronameran, ipak prestrog. kada nisi profesionalni sportista, nekada je zaista tesko naterati se na disciplinu i odricanja, narocito ako se radi o maloj kilazi koja nije gojaznost vec samo drugaciji body image od onog kojem tezimo. mozda je danielina prirodna tezina upravo ova na kojoj je sada, i kojoj se njeno telo vraca cim nije na redukcionoj dijeti, a ona zeli da ima manje kg i da bi to odrzavala mora mnogo da pazi. znam po sebi. nekada sam spremna na to da se trudim do krvi da bih bila vitka, a nekada imam preca posla i ne zelim sebe da lupam po prstima zato sto mi se jede pizza ili kolac. i ja ne mislim da su to 'pomije', ta rec je ruzna i gruba. pa ne mozemo ceo zivot jesti pilece belo meso na teflonu i bareno povrce! bar ja ne mogu... i ne zelim.  to je sve stvar licnog izbora. ja se drzim na niskoj kilazi zahvaljujuci kardio treninzima, brzom metabolizmu i mnogo kretanja, i kada vidim da me farke stezu-ja smanjim uzvianje u hrani, ali nikada ga se ne bih mogla niti zelela odreci skroz.
izvini na off-topic draga! ja znam kako se osecas i znam da je poslednje sto ti sada treba kritika. zato :  bice sve ok, skinuces ti to samo ako odlucis da budes hrabra prvih nedelju dana i izdrzis kako treba, posle je sve mnogo lakse. volim te i ljubim



Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #364 on: April 03, 2008, 02:21:39 AM »
:lol: za nevericu  :lol:

@daniela

samo jako,sabij to sada,ostro i udarnicki  :blowkiss:



Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #365 on: April 04, 2008, 01:02:35 PM »
ajoj...
strasno,kao da sam vam javila da mi je netko umro... :(((
meni stvarno nije problem jer sam skuzila da samo malo discipline moze dovesti do rezultata u kratko vrijeme...
meni nije tako strasno...jer ni sada ja nisam ne znam kolka,al do ljeta i ostalog ja sam opet na konju...
znam sve o odrzavanju,al eto,puno ucenja,malo kretanja i jedes sta stignes i imas napravljeno i to je to...
znaci,ja i ako u jedan dan u tjednu pocnem brljat sve mi pada u vodu i neide dalje...
tako da sam odlucila rijesit se svega,bas kao i prvi puta,a kada cu imati jako dobar motiv i jos cvrscu volje tada cu i odrzavat sve sto treba,zasad...ja sam si ok...i zadovoljna...
pusa i pozdrav...
i za leeloo i za lazica,i milana i mog novog gosta danijelu...
pusa...
bye...
pisem vam jos...
 :blowkiss:
:)))

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #366 on: April 04, 2008, 08:51:03 PM »
@leeloo

Quote
draga moja danielice... mislim da je lazic, iako dobronameran, ipak prestrog. kada nisi profesionalni sportista, nekada je zaista tesko naterati se na disciplinu i odricanja,
uopste nistam bio prestrog bio sam realan, jednostavno cenim da je moje vreme dragoceno, stime zelim da to svi shvate :)

Quote
mozda je danielina prirodna tezina upravo ova na kojoj je sada, i kojoj se njeno telo vraca cim nije na redukcionoj dijeti, a ona zeli da ima manje kg i da bi to odrzavala mora mnogo da pazi.
hm,da li mislis da si ovde u pravu..da li je njena predhodna kilaza rezultat prirode ili nevodjenje racuna sta se jede..nije se ona ugojila sto je 5 x nedeljno jela normalno ili umereno, nego je mnogo jela i svaki dan jela..u tome je razlika..

Quote
nekada sam spremna na to da se trudim do krvi da bih bila vitka, a nekada imam preca posla i ne zelim sebe da lupam po prstima zato sto mi se jede pizza ili kolac. i ja ne mislim da su to 'pomije', ta rec je ruzna i gruba. pa ne mozemo ceo zivot jesti pilece belo meso na teflonu i bareno povrce! bar ja ne mogu
potpuno te razumem ali sada cu da oborim sve to sto si rekla

znaci imas posla, lakse je da pojedes neko pecivo i burek nego da napravis sebi sendvic koji vec inace jedes..
drugo nije problem da ti se prijede piza ili kolac niko se nije ugojio zato sto je pojeo jednu picu ili kolac povremeno, ali je ogroman problem kada ti je to dorucak,rucak,vecera, posto ti smatras da belo meso nije jelo koje ti trebas da imas na tvom jelovniku ;)
ako ti ne mozes, ne treba da se mucis, jedi kako mozes :)..

znam i svestan sam, da imam preko 30 godina i da bi izgledao kako izgledam jos natural ,treba mnogo truda i znoja, i pored svog posla koji imam..i ne zelim da kazem sebi da mi predstavlja napor pored svega sta imam u zivotu da otvorim usta i zvacem hranu...kada znam da ce mi to doneti zdravlje i jos bolji izgled..
mislim pazi ti volis svako jutro da ukombinujes , brus i gace i da ti se to slaze uz odecu iako niko to nece da vidi, da se lepo nasminkas i namirises..sta to znaci da ako mozes za te stvaricice da posvecujes toliko paznje nemoj da ti bude tesko ,da bar 3-4 puta nedeljno jedes normalno..ne verujem da bi toliko puta izasla bez neke od ovih stvari koje sam naveo..jel tako..uzeo sam taj primer jer ti je to rutina..ima jos drugih milon stvari..

jednostavno.. treba da resis u glavi sta hoces..ako tebi odgovara da 6 meseci budes zgodna a 6 debela i meni isto odgovara..ako zelis da 1 mesec budes zgodna, a tri debela ostali period nesto izmedju e to vec ne valja..

Quote
ja se drzim na niskoj kilazi zahvaljujuci kardio treninzima, brzom metabolizmu i mnogo kretanja, i kada vidim da me farke stezu-ja smanjim uzvianje u hrani, ali nikada ga se ne bih mogla niti zelela odreci skroz.
e vidis, to ce jos malo da pali, i nema vise..posle 35-te sve radi protiv tebe, i neka te uhvati 10 dana u obavezama, da nemas vremena za trening, ti ode na staro..kapiras..zato kazem drzi se ishrane par 3 dana..bices zadovoljna.

naucices kasnije..kada mozes kao ja da pojedes 1 kg sladoleda a da ne dobijes ni 1 mm oko sturka...sve imas voje..

ja sam vas naucio sta sam mogao, bar na ovaj nacin i to je to..ali cete doci u fazu ta ce telo nauciti i na to i sta cemo onda..



@danijela

Quote
strasno,kao da sam vam javila da mi je netko umro..
bukvalno tako sam se osetio kada sam procitao tvoje komentar  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #367 on: April 04, 2008, 10:16:03 PM »
Laki, fenomenalno receno.


Svako ima pravo da bira svoje prioritete i nijedan izbor nije za osudu. Dal je prestrogo sve ovo o cemu pricamo , zavisi od necije resenosti da nesto stvarno promeni u nacinu zivota.  Mi smo samo tu da ponudimo najbolji nacin.
Should I stay, should I grow...

Offline leeloo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 210
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #368 on: April 05, 2008, 01:31:23 AM »
Lazicu slazem se sa svime sto si rekao. izbor je moj, i mislim da je sasvim realno jesti 4-5 dana nedeljno ono sto je stvarno  zdravo(ne samo u cilju mrsavljenja)-a to je ovo sto vi preporcujete-a 2 ili najvise 3 dana po restoranima-sto je moj porok, tj moj drustveni zivot. ja i ne zelim vise da oslabim, ova kilaza mi je ok, i variram kilo-dva jer jako mnogo putujem i  ne mogu da se bavim time sta cu i kad da jedem, a i suvise volim da jedem specijalitete raznih kuhinja da bih se toga lisila. ali zaista mislim da je ok veci deo nedelje jesti zdravo, jer mene muci stomak kada jedem tesku hranu ili slatkise, dakle nije problem kilaza nego interni osecaj.  vasi saveti su dragoceni i zauvek cu zadrzati taj model ishrane jer mi prija. samo kazem da ne zelim da se potpuno odreknem stvari koje volim da jedem.

daniela, i sa tobom se slazem kad kazes da se na tvoje dobijanje kg reaguje kao na smak sveta. ja stvarno ne mislim da je to tako strasno i znam da ces da dodjes na taj cilj koji zelis samo kada odlucis.  ja isto kada pocnem da jedem ne mogu vise da stanem i onda dan za danom sve je gore i gore. imam jednu knjigu , strucna literatura medicinska, zove se 'food addiction', iastrazivanje koje objasnjava organsku zavisnost od hrane. cak i tu pise da je secere i simple carbs bolje izbaciti potpuno nego smanjiti, da ne bi dolazilo do promene nivoa secera u krvi-koji dalje izaziva binge eating tj. prejedanje. samo budi hrabra prva 3 dana, posle je sve nekako mnogo lakse. volim te puno :)

p.s. moja mama, 54 godine, 168cm, imala 73kg i za 4 nedelje dosla na 66, bez vezbanja (akutan problem sa venama na nogama) ali pridrzavala se strogo varijacija i nije NIJEDNOM posrnula :) zena izgleda kao avion, i kaze da joj dijeta strasno prija i da ce do kraja zivota tako da se hrani :)  eto, dokaz da i sa toliko godina moze bez problema da se oslabi, samo ako je volja cvrsta. evo je samo peva i nosi celu torbu stvari kod snajderke da suzava :)

daniela izvini na off topic    :blowkiss:
 





Offline ninocka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 55
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #369 on: April 05, 2008, 11:34:37 AM »
Danijela, lep pozdrav :)
 Mnogo sam naucila citajuci tvoju temu, i mnogo mi je pomoglo da pocnem da menjam svoje zivotne navike sto se tice kako ishrane, tako i vezbanja.

Mislim da te svi ljudi razumeju ovde i niko te ne osudjuje, jer  da je lako zdravo i pravilno se hraniti, ne bismo svi mi ni bili ovde.

Ali u cemu je problem? Lako je skinuti kilograme kad znas kako, i pogotovo kad imas 21,22 god.... metabolizam je sam po zebi brzi, koza elasticnija i samim tim sanse za trajne posledice koje ce velika varijacija tezine ostaviti na telo - minimalne.
Medjutim, kada te varijacije pocnu da se desavaju svakih par godina, ili ne daj boze jednom godisnje, to je vec problem.
Ja sam skinula pre 5 god velik broj kg, i nisam ih vratila. E sada, da sam se nesto specijalno pridrzavala ishrane poslednjih pet godina, bas i nisam...... vise je to bio splet srecnih okolnosti. Po prirodi stvari smanjio mi se zeludac i manje sam jela jer mi je manje i bilo potrebno da se najedem..... jedino sto sam trajno izbacila grickalice i sokove. I godine zivota imaju velik uticaj.... kao sto kaze Lazic, sve je lakse do trideset pete (ili tridesete).

Medjutim..... sto smo stariji, ide sve teze i teze. Koza gubi elasticnost, telo polako stari, i godinama se treba konstantno truditi oko njega da bi se ono uopste zadrzalo u postojecoj formi. Sad dodaj na sve to vece varijacije kilograma, i sta se dobije?

Kao sto rekoh, ja sam uspela relativno lako da ne vratim izgubljene kilograme, ali tada sam imala 24 god. Sada, sa 29, moram voditi mnogo vise racuna o sebi, ako zelim da ostanem na ovim kilogramima. Kada bih se nekim slucajem opet mnogo ugojila, mislim da to ne bi vise moglo da se sredi. Skinula bih ja kile (kao sto ces i ti sada), ali visak koze, opustene grudi, strije koje bi se sigurno javile.... tesko da bih to mogla da pobedim. O psihickom stanju da i ne govorim.

Znas sta me drzi sve vreme?
 Mnogo veci osecaj samopostovanja, sigurnosti u sebe i zadovoljstva  kada se pogledam sada u ogledalo, i secanje na moje psihicko stanje od pre, kada sam imala sve te silne kile viska.
 Kada sam bila depresivna, duboko nezadovoljna sobom, nesigurna u sebe, kada sam se potcenjivala sa svim poljima (nazalost, sve polazi od "fizikusa", a to znaju samo oni koji su se borili sa velikim brojem kg). Kada nisam nosila garderobu koju zelim, vec onu koju mogu da obucem, i koja mi "relativno" dobro stoji, i kada sam gledala ceznutljivo suknjice, uske haljine, dekoltirane majice, pa cak i sandale na stiklu, jer mislim da nema nista ruznije od ugojene devojke koja sa punim spojenim mlitavim butinama stane na visoke tanke stikle (a to sam bila ja).

Zato, hrabro napred, svi smo uz tebe. Skini jos ovaj put taj visak, jos uvek jeste relativno lako, kao sto i sama kazes. Ali nazalost, jos samo ovaj put.
Pokusaj da trajno promenis svoje zivotne navike, da se ciklusi ne bi ponavljali, jer telo pamti, i  vise nikada nece biti isto kao pre.... odslikavace do kraja zivota na sebi posledice visestrukog mrsavljenja i debljanja.
Kada smrsas, pokusaj da zdrava i uravnotezena ishrana i fizicka aktivnost za tebe ne bude nesto sto se mora i sto je tesko, vec nesto sto je normalno, sto se podrazumeva i sto je deo svakodnevice.
Jer volis i postujes svoje telo, jer volis i postujes iznad svega sebe.

Ima naravno i ljudi koji uravnotezenu ishranu i fizicke aktivnosti ne prepoznaju kao zdravu alternativu, vec smatraju da je to "kult tela" koji danas vlada.
Oni kazu da su srecni i zadovoljni sa svim svojim viskom, da se dobro osecaju sa srcem koje teze radi (jer treba da napumpa za sve te kile viska), sa holesterolom koji imaju, poremecenim menstruacijama, smanjenom sansom za zacece, bolesnom kicmom.... i svim ostalim bolestima i tegobama koje se javljaju usled prekomerne tezine.
Kazu da vole sebe i svoje telo takvo kakvo je, kazu da se postuju.
Ja im, ipak, ne verujem.