EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ljubomir Ljuba Vracarevic  (Read 57904 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Osensej

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #60 on: November 16, 2008, 02:42:27 AM »
Mrzim ovakve teme, ali moram da odgovorim zbog vas
Profesionalno se bavim Aikidom, trenirao sam realni i nekoliko vrsta tradicionalnih
bio sam trener u srbiji, polagao kod jednog od poslednjih zivoh majstora koji je ucio
kod osnivaca moriheje uesibe, procitao sam milion knjiga o tome, upoznao dosta majstora
i sve  to batalio u p.m.

PRVO ODGOVOR N_e_z_n_a_l_i_c-i
Quote
stani sa dvije noge na pod najcvrsce sto mozes, ja se ukopam jer sam nogometu igrao 5-cu uvijek, on krene da me baci nekim potezom kao ono mokri sugaman kad zavitlas.
u aikidou se prati, iskoriscava,kanalise energija poteza protivnika
naprimer kada krenes da udaris pesnicom nekoga
tvoja energija ili KI  ai[KI]do  ide u tom slucaju u pravcu protivnikove glave,
ono sto ja tada radim da koristim TU tvoju energiju, tu nameru, ili napad i produzavam u kruznom toku
ako se ti ukopas a neko tebe pokusava da pomeri ONDA TI RADIS aikido a ne on
aikidoka je pasivan a napadac je aktivan sto se tice energije,
ti si ovde pasivan a taj je bio aktivan,jer ON pokusava NESTO da uradi ili da DOKAZE
i ti fakticki kanalises njegovu energiju, jer on hoce tebe da pomeri ON TEBE NAPADA,
jos je samo falilo usmeris tu energiju u kruznom toku pa da ti njega iskontrolises
cestitam zaradio si zuti pojas

ODGOVOR virludob-u

'78 usavrsavao kod majstora Kisomaru Ujesibe,sina samog Moriheja Ujesibe
najobicnija glupost tacna evidencija se vodi ko ulazi u vrhovni dojo,
i postoji javni spisak,a da je i bio na usavrsavanju on bi makar nesto u svojim tehnikama koristio
iz toga, nijedna jedina tehnika kisomarine vestine i ljubine se ne podudaraju,
Nijedna saitova tehnika i ljubina se ne podudaraju, cak ni delovi,
vrlo sam dobro upoznar, ono sto ljudi u realnom treniraju je marketing a ne aikido
i ja sam ga trenirao pa pricam iskreno sada,

ime REALNI AIKIDO ima suprotnost u sebi, nepodudara se,
to bi bilo isto kao kada bi rekli vatrena voda
ljubina filozofija je vatra a izvorni aikido voda,

Ljuba nista NIJE izmislio, on je samo uzeo jiu-jucu koja se radi u vojsci , miliciji,
nekoliko zahvata iz judoa, nekoliko krivo protumacenih tehnika iz aikidoa
i sve to nazvao REALNI AIKIDO
to je isto kao kada bi uzeli deo kupusa i jagode i bibera i to prozvali REALNIM KUPUSOM

Ljuba ima 10dan dovoljno je reci da samo dva coveka na svetu imaju deseti dan
prvi je Morihej Uesiba drugi je Koici tohej, postoji jos jedan japanac koji ima usmeno pa nije priznato
sta mislite da je bas ljuba iz ne znam kog Beogradskog naselja dobio takvu pocast,
Ljuba koji na slikama stoji kao sprican pevac, pogledajte te slike koje ste okacili,
svaka slika kaze OO JE BEJBI JA SAM TAJ VELIKI MAJSTOR jebac,
ja sam bio kod uesibe na usavrsavanju nemoj da se drkate samnom
razumete li se malo u body language?
Veliki majstor i ucitelj mora da bude odmeren kako u zivotu tako i u dodjou,
njegov body language terba da odise cistotom,prazninom i da zraci,
mada iskrena i ljuba zraci, ali daj mi pare, daj mi pare

Quote
Ljuba imao veoma zapazenu ulogu u vec kultnim filmu KAKO JE PROPAO ROCK'N'ROLL.Pa zbog filma i dobrog vladanja u komsiluku Ljubi Vracarevicu dajem cetiri zvezdice
eto kako televizija zaglupljuje narod
da je bio U GRANDU verujem da bi mu dao PET ZVEZDICA


STA JE REALNI AIKIDO - MARKETING
STA JE TRADICIONALNI AIKIDO - DOGMA

Offline merlin

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #61 on: October 29, 2009, 11:00:04 PM »



                                        OTVORENI TEKST-NEBULOZE
                                         
                                        TEKST U ZAGRADI-CINJENICE

                          GRANDMASTER LJUBOMIR VRACAREVIC   (JEDINO U GRANDSHOW)



                   
Љубомир Врачаревић (Вараждин 6. мај 1947), мајстор i творац реалног аикидоа, црни појас 10. дан

Мајстор Љубомир Врачаревић, 10. дан, оснивач стила „Реални аикидо“. Љубомир Врачаревић је постао мајстор аикидоа 1971. године. Током свог првог боравка u Јапану вежбао u Хомбо дојоу код Кисомару Уесибе, 10. Дан, сина оснивача Аикидоа Морихеи Уесибе. Поштујући достигнућа јапанских мајстора, изграђује свој стил примерен менталитету, конституцији i традицији људи поднебља са ког потиче. Рад са полицијом i специјалним јединицама војске, нагнао га је да развија свој стил u правцу практичне примене стално га надограђујући. Током другог боравка u Токију 1993. године i вежбања u Јошинкан дођоу, школи мајстора Гозо Шиоде 10. Дан, увиђа исправност његовог схватања аикидоа. Међународну репутацију мајстор Врачаревић изградио је обучавајући јединице полиције, војске, као i телохранитеље више државника. U току своје досадашње каријере одржао је више од 200 семинара широм света. Кроз клубове реалног аикидоа до сада је прошло више од 120 000 ученика. Област обучавања којој придаје велику пажњу је рад са децом од 5 до 12 година. Аутор је 12 књига o реалном аикидоу i самоодбрани. Мајстор Врачаревић је инструктор u ИБССА, професор на Високој школи за спорт u Београду, редован је члан Руске академије наука o Земљи i Интернационалне академије за националну безбедност. Такође је носилац других међународних признања:Технички Директор Руске Асоцијације за Реални Аикидо, члан Евро-Азијског Кјокушинкаи Комитета, Почасни председник Вушу Федерације област Шенуанг - Кина, Почасни члан ММА.(KAKO NEKO MOZE DA BUDE POCASNI CLAN MMA,ISTO KAO DA SI POCASNI CLAN BOKSA ILI TENISA,ZNACI COVEK JE POCASNI CLAN SPORTA,NEVEROVATNO I NARAVNO JEDINSTVENO) U САД 2оо2. године изабран је за члана United States Martial Arts Hall of Fame.
На церемонији куће славних United States Martial Arts Hall of Fame 9. августа 2003. Љубомиру Врачаревићу је додељено највеће звање u борилачким вештинама: Црни појас 10. Дан-Соке као творцу стила Реални аикидо(MOZDA JE DESET DANA BIO U AMERICI).Реални аикидо је увршћен u интернационалну класификацију борилачких вештина као аутентична српска вештина. Мајстор Врачаревић је 2007. године u Београду основао Европску кућу славних за борилачке вештине i спортове.
   Pokojni Branko Mujo Dragic 8 dan dzudoa dodelio je super LJubi 8 dan u realnom aikidou.(VELICANSTVENA GLUPOST)
   Posto podatak da LJupce ima i dan (ZVANJE) u jeet kune do borilackom pravcu kunk fua koji je stvorio Bruce Lee(stvorio i umro ne postoje dani).
             Master LJubo (10 DAN MARKETINGA I CRNI POJAS U PRICANJU LAZI OD MENE DOBIJA OTVOREN POZIV NA ZA MEC,SVAKO SVOJ STIL,NOVCANA NAGRADA 10000 EURA POBEDNIKA,ISTO VAZI ZA NJEGOVE UCENIKE NOVCANA NAGRADA 2000 EURA I MOLIM VAS NEMOJTE ODGOVORITI DA NE ZELITE DA ME POVREDITE).

   (ZASTO CAK NORIS NE SME DA DODJE U SRBIJU?LJUBA JE ODGOVOR)

Offline cikavampir

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #62 on: January 20, 2015, 06:45:57 PM »
Aikido nije sport nego borilačka veština...sa druge strane, kod njih ne postoji slobodan sparing. Sa treće strane, pitanje je kolko Ljuba radi Aikido, njegov sistem podrazumeva i direkt i kroše i to je onda po meni nešto drugo...