EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Disorder je spremna za new order  (Read 47211 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #160 on: January 04, 2018, 09:40:12 PM »
cek, imas bulimiju a ne povracas ili povracas?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Disorder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 110
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #161 on: January 05, 2018, 02:22:31 PM »
 Kreni zdravo! • Psihologija • Anoreksija i bulimija – uzroci, liječenje i kako ih prepoznati?
Anoreksija i bulimija – uzroci, liječenje i kako ih prepoznati?
anoreksija bulimija

    Arijana Dedić
    Psihologija
    03-05-2017

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Poremećaji prehrane uključuju niz bolesti za koje je karakteristično psihološki i društveno neprihvatljivo ponašanje povezano s prehranom i tjelesnom težinom. Međutim, ovakvi poremećaji su mnogo više od samog ograničavanja unosa kalorija ili svakodnevnog vježbanja. Oni predstavljaju krajnosti u prehrambenim navikama kao što su, primjerice, razne rigorozne dijete koje s vremenom postaju sve restriktivnije. Najčešći poremećaji prehrane su anorexia nervosa i bulimia nervosa.
Što je anoreksija?

Osobe koje boluju od anoreksije često osjećaju intenzivni strah od debljanja ili smatraju da su prekomjerne težine čak i onda kada to nije slučaj. Prilikom procjenjivanja vlastitog izgleda imaju iskrivljenu sliku o svojoj težini ili obliku tijela. Kao rezultat toga, ne uspijevaju održati normalnu tjelesnu težinu stoga se odlučuju na ograničavanje unosa hrane, gladovanje ili pretjerano vježbanje. U ovakvim slučajevima i mala količina hrane postaje opsesija, stoga se unos kalorija ograničava na minimum.
Što je bulimija?

Bulimija je poremećaj prehrane koji je u velikoj mjeri sličan anoreksiji. Razlika je u tome što se osobe koje boluju od anoreksije izgladnjuju, dok kod bulimije konzumiraju velike količine hrane odjednom i to obično u tajnosti. One se pritom osjećaju bespomoćno i ne mogu prestati jesti dok ne dođe do prejedanja, nakon čega obično slijedi povraćanje ili uporaba sredstava za čišćenje kako bi se spriječilo debljanje. Ovi koraci mogu biti iscrpljujući i fizički i emocionalno, a mogu voditi i nastanku kompulzivnog ponašanja.

 Za postavljanje dijagnoze, prejedanje i neodgovarajuće kompenzacijsko ponašanje mora biti prisutno, u prosjeku, najmanje dvaput tjedno u vremenu od tri mjeseca.

 Ovi poremećaji prehrane uključuju nezdrave prehrambene navike koje započinju postupno, a potom se razvijaju do trenutka kada ih osoba više ne može kontrolirati.

Ponekad osobe s anoreksijom ili bulimijom u početku samo pokušavaju izgubiti na težini, no ograničavanje unosa kalorija, prejedanje pa potom povraćanja ili prekomjerno vježbanje s vremenom postaju obrazac koji se može pretvoriti u kompulzivno ponašanje. Iako su anoreksija i bulimija vrlo slični poremećaji prehrane, osobe s anoreksijom često su pothranjene, dok oni koji boluju od bulimije mogu biti normalne, pa čak i prekomjerne težine.

Offline Disorder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 110
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #162 on: January 05, 2018, 02:27:01 PM »
Ja nisam povracala, bilo mi je muka. Htela sam da povracam ali nisam mogla izazvati nagon. Cak ni u trudnoci sa obe dece nikad nisam mogla povracati samo sam osecala mucnine. Jedino povracam ako je neki stomacni virus.Koristila sam laksative ponekad kako bi se oscistila od hrane, ali bila sam svesna da cu tako pokvariti zdravi rad creva, pa sam prestala. Dva meseca sam se ubijala od vezbanja kako ne bi dostigla 100 kg od onoliko hrane. Momentalna tezina mi je 76 kg...
« Last Edit: January 05, 2018, 03:39:01 PM by Disorder »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #163 on: January 08, 2018, 09:13:27 AM »
Strasno, kako se cudne desavaju a mislis da je sv ok cim te nema
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Disorder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 110
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #164 on: January 08, 2018, 07:43:19 PM »
Sta je tu je... Svesna sam da su najveca slabost i snaga u meni. Bice tesko da se izvucem iz ovoga... Ne znam sta reci... Mislim da mi mozda i mesto nije ovde zbog trenutnog stanja...mozda mi vi to ne zelite reci,ali...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #165 on: January 09, 2018, 06:06:15 PM »
naravno da ti je mesto, pisi svoju borbu pomoci ce nekome, ima vec tema na forumu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Disorder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 110
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #166 on: May 27, 2019, 11:26:40 AM »
Ljudi pozdravljavam vas ponovo. Nije me bilo dugo, jer sam se mucila godinu dana raznoraznih pretraga po bolnicama, da bi se na kraju uspostavilo da patim od hipotireoze. Zbog toga sam imala napadi prejedanjem ugljenih hidrata, depresivno stanje, oscilacije u raspolozenju, neredovna stolica, kosa mi je opala, i nisam imala dashak energije, budila sam se bez energije i bezvoljno sam tracila dan u usporenom snimku. Ovu zimu sam dobila 10 kg viska bez da menjam prehranu , pocela sam stalno zaboravljati, imala sam preskakanja u otkucajima srca i disanje mi je bilo otezano, tako su ustvari i saznali da imam hipotireozu, to jest smanjenu funkciju stitnjace. Zapocela sam terapiju krajem februara, pridrzavala se savetima ljecnice da moram izbaciti secer, hleb  i da moram hodati svako jutro da bi smrsavila i smrsala sam 8 kg. Znaci trenutna kilaza mi je 72 kilograma i pocinjem intezivni rad ovde sa vama, ukoliko ste jos aktivni.

Offline Disorder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 110
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #167 on: June 02, 2019, 11:48:29 AM »
 Plan za danas. 
 Prilicno se budim kasno za vikend, pa mi je dorucak bio u 11:00 pola sata nakon terapije.

11:00   dorucak: 2 przena jaja na oko i salata od jednog svezog krastavca.
13:00   uzina: 200 ml nemasnog jogurta sa zlicu chia semenke i smrznute borovnice (zamishjam da jedem sladoled  ;) )
15:00   rucak: gulas od gljive bukovace (sastojke: gljive bukovace, krompir, shargarepa, zacine, pershun, malo ulja) i salata od svezeg krastavca
18:00   uzina: 3 vocke kajsije
20:00   vecera: 200 grama pilecih prsa  uz prilog od dinstanih tikvica
 Fizicka aktivnost dana: Ciscenje stana nedeljom i nadam se na brzu shetnju u duzini od 5 km sa drugaricom uvece.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #168 on: June 04, 2019, 10:31:43 PM »
ja slabo za kompom mnogo radim live, ali sam sada zapratio ovu temu da mi dolaze obavestenja..

dobro je da ste nasli problem, sada polako
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Disorder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 110
Odg: Disorder je spremna za new order
« Reply #169 on: June 05, 2019, 09:14:31 AM »
Hvala Lazic puno mi to znaci :)  Nisam napisala jelovnik za proteklih par dana, ali nije bilo nikakvog brljanja imala sam svih 6 obroka, tri obroci su uvek bile proten i salate od povrca a uzine ili jezgrasto voce ili sezonsko voce. I dalje hodam brzo po 5 km na dan , nekada i vise, to su uglavnom usponski tereni nije ravnica. Danas sam osetila komociju u farmerice koje inace nisu od rastegljivog materijala, izmerila sam se i vaga pokazala -1 kg, znaci danas 71 kg. Od suplemenata koristim D3 vitamin i pivski kvasac sa b kompleksom i C vitamin (Betavitevit).

  Danashnji jelovnik:

9:00    dorucak: 200 gr pilecih prsa grilovanih, salata od jedne sveze paprike i jednog svezeg krastavca
12:00   uzina:  mala porcija treshnje
15:00   rucak:  restoranska porcija gulas od teleceg mesa i pirem salata od svezeg krastavca
18:00   uzina:  2 brazilska oraha, kinoa, 10 oraha, borovnica i malo suhog grozdja (ovo ce mi doci kao zamena za neki desert :) )
21:00  vecera: 200 gr nemasnog sira uz sezonsku salatu