EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Unistila sam psihu..potrebna mi je pomoc :(  (Read 3079 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marina82

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Unistila sam psihu..potrebna mi je pomoc :(
« on: April 14, 2012, 09:57:13 AM »
evo ovako.. visoka sam 172cm i zadnjih nekoliko godina sam uvek imala izmedju 65 cak i do 70kg ali i sa toliko kilograma jeste da sam izgledala malo krupnije mada nije to bilo nista strasno jer sam gradjena da imam krupnije noge i siroke bokove a ravan stomak i to je sve bilo nekako sasvim ok..

sredinom oktobra meseca prosle godine sam kupila sobni bicikl i pocela ga voziti 6 dana nedeljno pa prvi mesec nisam smrsala niti grama ali onda sredila ishranu (e,sad ovo moje sredjivanje i po mom tadasnjem misljenju sto manje kalorija to bolje me je i dovelo do sadasnje situacije..)

svako jutro za dorucak sam jela malomasni jogurt sa nestle pahuljicama,rucala i vecerala uglavnom puno povrca na sve nacine,riba tu i tamo,poneka vocka i u danu mi se to svodilo do nekih 1300Kcal manje/vise..nista slatko nisam jela tj. mozda mini kolacic ili sladoled jednom u 7 do 10 dana a od hleba takodje mini dvopek i sto manje moguce u nedelji..

ja nazalost tada nisam imala pojma da su vazni proteini i da tom mojom voznjom bicikle na prazan stomak po 70min ne samo da gubim vodu i mast nego i misice.. pa je na kraju doslo do toga da za dva do dva ipo meseca smrsala 10kg!!! dakle..februar ove godine sam imala oko 55/56kg

istovremeno,februar ove godine sam promenila drzavu/mesto stanovanja i sve do dana danasnjeg imala jako puno stresa,znaci strasno..i sto je najgore ja ne vidim izlaz iz situacije.. a sto se tice "vezbanja" kako li ja uopste mogu zvati to moje sa biciklom vezbanje to sam skoro pa prestala.. i ono sto sada radim je prejedanje.. za samo 10 dana sam nabacila 3kg.. znaci,ne mogu da se zaustavim i nemam osecaj da je dosta i da mi nije vise potrebno nego konstantno kako mi treba jos i jos..

juce sam pregledala stanje hormona i povisen mi je TSH.. referentne vrednosti tog hormona su od 0,27 do 4,2 a meni je 5,17  :(

ono sto mene zanima je sledece... ako zapocnem raditi kardio po sat vremena na prazan stomak,pa raditi trening snage i izdrzljivosti takodje sat vremena popodne jeli to dobra ideja? vec sam videla ovde predlog ishrane i mislim da bih uspela jer 6 obroka dnevno tj. obroci koji su sasvim ok (postoji drugi forum gde su takodje ljudi sto zele smrsati i treniraju u teretani i oni takodje imaju po 5 obroka ali to bude npr. 80gr mesa pa sledeci obrok tek za 6 sati opet nesto tako kolicinski dva zalogaja)..


da li neko od vas takodje ima problema sa stitnjacom i da li uopste zna kako se da borim sa tim?ako ne pocnem nesto u vidu poboljsanja toga samo cu sebi napraviti gore i razboleti se jos vise.. a bez fizicke aktivnosti ne samo da cu vratiti svih 10kg nego jos toliko...

znaci,ja bih zapocela jutarnji kardio tj. brzi hod sat vremena na prazan stomak,zatim dorucak,medjuobrok pa rucak i recimo dva sata nakon rucka trening sa tegovima i sl. onda whey sa vodom i vecera oko 18/19h..jeli dobro ovako nesto ili ne?

hvala puno  ;)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Unistila sam psihu..potrebna mi je pomoc :(
« Reply #1 on: April 14, 2012, 10:12:25 AM »
da li si pocela sada da jedes kako treba
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline marina82

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Unistila sam psihu..potrebna mi je pomoc :(
« Reply #2 on: April 14, 2012, 01:04:56 PM »
znam da sam jos jedna od onih glupaca sto ce napisati "od sutra" ali prvo sam htela da se posavetujem bas sa tobom jer sam sigurna da mi mozes mnogo pomoci (naravno ako odvojis malo vremena)  :blush:

koliko sam blesava i luda vec sam napisala samim tim sto sam sebi dozvolila sve ovo..ali,boricu se svim silama i dati sve od sebe da prestanem sa ovim sto radim u zadnje dve/tri nedelje..

ja takodje oduvek imam jos jedan problem a to je variranje kilaze.. desava se da u istom danu imam i do skoro 4kg razlike!!! bez obzira sto skoro svakodnevno jedem hranu bogatu vlaknima,ribu jedem bas cesto i to je spremim na teflonu bez kapi ulja,orasaste plodove,ne pijem nikad nista osim obicne vode itd. meni telo uzasno mnogo zna da zadrzava vodu i svako vece stomak mi je kao da sam u 6 mesecu trudnoce  :boxed:

znam da vaganje ne predstavlja bas nista i da su vazni samo centimetri pa cu pokusati da ne obracam vise paznju koliko imam kilograma nego mi je jedino vazno da se lepo osecam pre svega psihicki a tu mi puno moze pomoci vezbanje i naravno hrana..

ja mogu da zamislim ceo svoj zivot i narednih 50god bez cipseva i slanih grickalica ili sve moguce brze hrane kao sto su pizza,hamburgeri,sendvici pa preradjena hrana koju ne pamtim da sam jela..nikakve virsle,salame i sl.

od sireva samo jedem i obozavam zrnati (sitni),ella mi je tu i tamo ok :D mladi dijetalni u kriskama takodje dobro dosao.. tako da moj problem su hleb i slatko..cak mogu reci da bez slatkisa mogu lakse podneti i nemam tolike krize kao za hlebom.. ne jedem nikada beli hleb vec je to iskljucivo domaci od brasna ovsenog/kukuruznog/razenog/integralnog ali to moje prejedanje zadnjih dana je bilo bas da se ne zaustavim na jednom komadicu nego jedem dok ne crknem..  :nonono:

mozda je ovo samo rezultat i reakcija mog organizma na to sto sam oko 3 ili 4 meseca sebi uskracivala UH za nekih 80% ne secam se da sam u to vreme jela vise od dva puta rizu ili bilo koju integralnu testeninu..moj izvor UH u to vreme dok sam mrsavila je samo bilo povrce koje ionako sadrzi vrlo malo od potrebnog..

dakle.. mene zanima da li bi bilo bolje da za pocetak i dalje jedem za dorucak 50gr ovsenih mekinja sa vodom i rendanom jabukom pa ostatak dana nastavim za medjuobrok jedan grejp ili neka druga vocka,rucak 150gr pileceg belog mesa i 100gr skuvane integralne rize,naredni obrok tunjevina od 180gr sa 70gr sitnog sira onda trening,whey pa vecera zelena salata i 150gr oslica ili lignje.. uglavnom pratila bih tvoj predlog ishrane za mrsavljenje sto si ovde postavio samo koliko bih imala rezultate da mi i dorucak ne bude tunjevina nego ovsene? i jel istina da posto imam povisen TSH i ako mi je usporen rad stitnjace trebam izbegavati sojine proizvode kao i brokulu,kelj,kupus?! to sam takodje pronasla guglajuci da ova hrana ne bi trebala da se konzumira..

izvinjavam se sto ovoliko idem u detalje i smaram ali svaki savet mi puno znaci...




Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Unistila sam psihu..potrebna mi je pomoc :(
« Reply #3 on: April 14, 2012, 02:12:42 PM »
za pocetak jedi 3-4 obroka onako kako manje vise svi savetuju, a jedan jedi nesto sto se razlikuje od "kvalitette" hrane
jedi uh, ubaci ih, uglavnom za dorucak, ili pre i posle treninga, kada ne vezbas nemoj jesti
proteina jedi onoliko koliko je potrebno, a uh koliko mozes
jednostavno vrati organizam u neku normalu pa onda idi dalje.
smanji toliki kardio, radi vise teretanu, kardio samo na kraju treninga 10-15 minuta, i to jedan dan low, sutra high, pa low , pa hiit itd
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline marina82

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Unistila sam psihu..potrebna mi je pomoc :(
« Reply #4 on: April 14, 2012, 02:54:01 PM »
znaci,da uopste ne radim kardio ujutru vec samo teretana popodne sat vremena.. ja samo znam da idem iz krajnosti u krajnost i to je moj problem.. ili sam ekstremno disciplinovana ili obrnuto.. nema sredine  :wallbash1:

potrudicu se da se vratim u normalu jer definitivno gresim i na krivom sam putu ali ok..bar sam toga svesna..

pozdrav

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Unistila sam psihu..potrebna mi je pomoc :(
« Reply #5 on: April 14, 2012, 02:55:25 PM »
javljaj se redovno i kada budes sigurna da je to to..mi smo onda mirni
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sljiva

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 26
  • Gender: Female
Odg: Unistila sam psihu..potrebna mi je pomoc :(
« Reply #6 on: April 21, 2012, 01:27:07 AM »
draga marina,


samo da znas imas moju punu podrsku. svim srcem sam uz tebe, samo napred! citam tvoje postove i pronalazim sebe! isti scenario svaki put - ili celicna disciplina, za divljenje, ili totalna bahatost i prejedanje do iznemoglosti.


ja sam, generalno, jako vesela osoba i nikada ne pokazujem kada mi je tesko, prosto su svi vec navikli da sam ja neko ko je uvek u top formi i mislim da hranu vidim kao ''izlaz''. kada mi je tesko, a ja se lepo najedem, priustim sebi to kratko zadovoljstvo, nabacim osmeh i furam dalje. neko trenira, place, prica, ja jedem. i tako vec godinama...  :blush: