EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: strawberryRS - ishrana  (Read 2418 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline strawberryRS

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
strawberryRS - ishrana
« on: October 25, 2010, 05:06:04 PM »
Prvo da vas pozdravim sve, nadam se da ćemo se lepo družiti  :) mislim... verujem  :yes:

Pa ovako... Kod mene čitava istorija, ali ću više od pola ispreskakati ...
Da ne dužim... Imala sam hormonalni problem u vidu menopauze i za to vreme (negde godinu dana) sam se ugojila 15kg.
Znači, oko 16te sa imala 99kg. Bolje da vam, kao pubertetlijki ne pričam moje psihičko stanje tad :pullhair: A fizičko možete da pretpostavite.
Nebitno... Sve je sad, srećom sređeno, ali je par tih kilograma ostalo i plus ono što sam imala...

Oduvek sam bila gojazna, ali to nije bilo ništa alarmantno...
Sada sam, sa svojih 18godina, visoka 176cm i teška oko 88kg. Kad sam se poslednji put merila, u avgustu, toliko je pokazalo...
Hvala Bogu, nemam problema sa zdravljem, imam prirodno nizak pritisak i da ne nabrajam dalje...
Tako da mi je organizam sređen da može da podnese neku posebnu ishranu...

Svesna sam ja kakva ishrana treba da bude... Iščitala sam vašu temu, jako dobro sam upućena u to... 
2x sam bila na Čigoticinom programu... I imam one njihove jelovnike, ali nije to baš prosto...
Prvo dosta para treba, a drugo i vremena za pripremanje te hrane ... A ako uzmemo u obzir da ja ne kuvam, jer ne znam... Možete da zamislite koliko dugo bi to trajalo i, verovatno, bi ostala gladna... Ili bi više pojela probavši dok spremam  :)

Evo ovako... Pre dve nedelje sam krenula na kick box ... Oduševljena sam  :clap:
Trenirala sam ranije odbojku, prolazila vrhunski sve čigoticine testove... Testove snage vrhunski odradila, savitljiva vrhunski... Sve na mestu... Pešačila sa njima kilometre i kilometre... Ali opet, nekako, imam problem da se pošteno uznojim tokom fizičkog napora... Pešačimo na Čigoti 7km, svi mokri.. Ja ništa... Kao da sam ležala u sobi...
Možda je to zato što sam u osnovnoj školi trenirala odbojku, razvili se mišići, navikli na napor... Šta znam... Nemam ideju. Jednostavno ne mogu!
Zato sam uz kick box uspela  :clap:
Posle svakog treninga se osećam, stvarno, kao preporođeno i mokro  :wow:
Znači deluje... Dugo trčanje, od starta sam trčala punim tempom sa onima koji već više od mesec dana treniraju... Ne dam se. Posle veštine punim tempom...

Međutim... Moram da promenim način ishrane...
Primetila sam da manje jedem od kada treniram kb, nekako se brže zasitim...
Ne jedem posle treninga, ne osecam.. Ne znam kakvu glad... Možda od onog prijatnog umora nešto malo, ali ne jedem ...
Elem... Ono što bi ja od vas htela da naučim ... Da li ja mogu da ne držim neki poseban plan i režim... Već jednostavno da mi kažete šta da ne kombinujem, šta da izbacim... Nešto konkretno...
Mislila sam da za mesečak dana krenem da pijem neke sagorevače, ne znam koliko je to pametno  :dunno:
Hoću da me i oko toga posavetujete ...

Da, nisam napomenula... Imam čudnu građu...
To mi je, nekako, fabrička greška.. I sestri i meni :)
Ne gojim se, kao većina ženskadije, u kukovima, zadnjem trapu, nogama... Nego mi je sve salo u ledjima ... Pa bukvalno izgledam kao bilder kako je sve to 'lepo' raspoređeno :wallbash1:
Dosta njih me pitalo koliko dižem iz benča ..  :blush:
 
Mogu se pohvaliti da su mi na nogama odlično razvijeni mišići... Na nogama i zadnjici baš malo ima da se skine... Ali gore ruke i leđa uopšte... To mi je kompleks težak ...  :pullhair:

Dakle... Šta mi preporučujete? Šta bi imali da mi dodate, oduzmete... ?! Raspišite se...

Hvala vam unapred ...
Pozdrav!

Vratih se da dodam ... :)
Treninge imam ponedeljkom i utorkom u 21h i četvrtkom od 20h...
U školi sam od 7h do 14h, od prilike... Pa računajući da moram malo da spavnem posle škole da bi mogla da izdržim trening... Ustajem oko 18-19h... Tu bi negde trebao da se ubaci ručak :D Ležem posle treniga, tuširanja i svih gluposti oko pola 1, 1h...
Možda oko 15h, posle škole... A večera kad ostanem ... Joj, ne znam  :crazy:


 :help:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: strawberryRS - ishrana
« Reply #1 on: October 25, 2010, 06:19:35 PM »
daj mi sada tvoj jelovnik da te ne menjamo nesto naglo u celoj prici
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline strawberryRS

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: strawberryRS - ishrana
« Reply #2 on: October 25, 2010, 07:53:14 PM »
Nemam nikakav poseban jelovnik... Kažem da mi se smanjio malo apetit...
Inače jedem normalno, sem što ne jedem beli hleb... Kad kad pojedem parče-dva crnog tost hleba...
Slatko jedem retko, uzmem malo baš ono kad me uhvati kriza... Čisto da me mine želja...
Već mesec, ako ne i više, ne jedem brzu hranu kod škole...
Dakle, ništa posebno... Samo sam izbacila nešto, nešto smanjila... Jedem kad sam gladna, ne jedem ono na svaka 2h i te fore...
I npr. grickalice... Ne što ne jedem zbog ove dijete... Već i kad bi uzela ne mogu da ih jedem... Posle par komada npr. kikirikija ili smokija meni se stvara neki otužan ukus u ustima.. Ne mogu da jedem... Tako da, briga manje... :)
Ali šta, kako dalje...  :dunno:
Šta uraditi? Promeniti?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: strawberryRS - ishrana
« Reply #3 on: October 25, 2010, 08:32:33 PM »
treba da jedes kako treba, bilo da ti se jede ili ne..to je osecaj a to se razlikuje od potreba.telo ima potrebu za gradivnim materijama i energijom
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline strawberryRS

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: strawberryRS - ishrana
« Reply #4 on: October 25, 2010, 11:09:40 PM »
Što znači?!!   

 :help:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: strawberryRS - ishrana
« Reply #5 on: October 25, 2010, 11:48:08 PM »
Da bez obzira bila gladna ili ne treba da "ispostujes obrok" tj da ga imas ... sa konstantnim ,ustaljenim obrocima vratice se i apetit.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline strawberryRS

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: strawberryRS - ishrana
« Reply #6 on: October 26, 2010, 01:08:44 AM »
Može li meni neko reći nešto konkretno...
I odgovoriti na pitanja iz prvog posta?!  :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: strawberryRS - ishrana
« Reply #7 on: October 26, 2010, 07:27:56 AM »
iz celog posta ja sam ti rekao sta treba
ukratko.. treba minimum da imas 3 glavna obroka i dve uzine, bez obzira sta tebi tvoj osecaj gladi rekao u tom momentu
zar mislis da je normalno da vezbas 2 sata i da zato sto se tebi ne jede telo nema potrebe za hranom..
naravno da ima, potrose se zalihe energije, pa ako imas srece nece se trositi misic, pa na kraju salo
ako ti treba konkretan jelovnik, napisacu ti primer
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap