EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Proteinska hrana tokom posta  (Read 14675 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sasa13

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Proteinska hrana tokom posta
« on: May 09, 2007, 03:42:42 PM »
Pitanje glasi, "Kako uneti dovoljnu kolicinu proteina danima kada je post"?
Informacije radi, post znaci ne jesti nista zivotinjskog porekla (ukljucujuci jaja i mlecne proizvode).

Odgovori ovde ce se isto odnositi i na vegan vegetarijance koji imaju istu vrstu ishrane kao ljudi dok poste.

Da, da ne zaboravim, "dovoljna kolicina proteina" u mom slucaju bi bila nekih 200gr+ dnevno.

Soja - problem sa povecavanjem nivoa estrogena
Tuna - problem sa koncentracijom zive

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #1 on: May 09, 2007, 03:48:43 PM »
hmmm...tesko je to...ali soja ti nece povecati estrogen nesto abnormalno...neke studije kazu da moras da jedes nesto mnogo kila da bi doslo do znacajnijeg skoka estrogena...a tunjevina...hmmm..pa svi ovde jedemo mnogo tunjevine..i nemamo nikakvih problema...mozda bi trebao tu i pasulj da se ubaci
al se nekad dobro jelo

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #2 on: May 09, 2007, 03:50:18 PM »
oslic, haringa, skarpina...  ;)

Offline Sasa13

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #3 on: May 09, 2007, 04:00:15 PM »
Al' ste brzi sa odgovorima...svaka cast.

Ja u principu pojedem dve konzerve tune (60gr proteina) sredom i petkom kad se posti.
Kada je duzi post, pokusam da ne jedem tunu svaki dan, vec napravim dan dva razmaka.

Kao supplement uzimam protein od rize (nekih 40gr 'veoma neukusnih' :) proteina) i uzimao sam i sojin ali ona informacija o estrogenu me naterala da odmah prestanem.

Pasulj, naravno jedem cesto, kao i drugo povrce bogato proteinima.

Nego, umesto da samo nabrajamo hranu bogatu proteinima, hajde da vidimo da napravimo primer kako se hraniti jedan dan da bi se unela dovoljna kolicina proteina. Za UH nema problema...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #4 on: May 09, 2007, 04:11:48 PM »
ma to sa tunom nema veze...vise otrova uneses sto udises vazduh u bg-u nego sto bi pojeo te tunjevine svaki dan..slobodno ti rasporedi ribu preko celog dana..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Sasa13

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #5 on: May 09, 2007, 04:37:59 PM »
ma to sa tunom nema veze...vise otrova uneses sto udises vazduh u bg-u nego sto bi pojeo te tunjevine svaki dan..slobodno ti rasporedi ribu preko celog dana..

:)

Znaci smatras da ne bi trebalo da je problem da se pojede jedna do dve konzerve tune svaki dan 40-ak dana.
Naravno, druge vrste ribe bi dodao svakodnevnoj ishrani kao sto i sada pokusavam da uradim, medjutim tunu je tako lako pripremiti u poredjenju sa ostalom ribom...otvoris konzervu i jedes.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #6 on: May 09, 2007, 04:59:17 PM »
ne bi trebalo da bude problem..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #7 on: May 09, 2007, 05:30:15 PM »
a pogotvo veze nema protein iz vlakanstih materija tipa pasulj..itd..

ali mislim da si ovakvo pitanje postavio i dobio mnogo dogvra na jednom drugom mestu..

izgleda da ti ej potrebno odborenje za to sto radis..a ne da poslusas savet!!

Offline Sasa13

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #8 on: May 09, 2007, 06:14:06 PM »
a pogotvo veze nema protein iz vlakanstih materija tipa pasulj..itd..

ali mislim da si ovakvo pitanje postavio i dobio mnogo dogvra na jednom drugom mestu..

izgleda da ti ej potrebno odborenje za to sto radis..a ne da poslusas savet!!

Pedja, nisam siguran sta si hteo da kazes sa ovim gore sto si napisao.
Nigde drugo nikada nisam pisao niti pitao vezano za ovu temu tako da si me verovatno pomesao sa nekim drugim Sasom?

A sto se tice poslednjeg komentara da mi je potrebno odobrenje za "to" sto radim, mozes li da mi kazes sta je to "to"? Post? Ishrana? Ne shvatam....

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Proteinska hrana tokom posta
« Reply #9 on: May 10, 2007, 03:45:35 AM »
pa evo..

na jednom drugom forumu,naravno pod drugim nickom,pojavio se covek koji je postavio poptuno isto pitanje...

iz tog razloga sam rekao da si to ti...nista licno....

dakle post!!!

jedna od najvecnih gluposti koje su ikada izmislljenje u svrhu zaglupljivanja sriokih narodnih masa..

ali da ne ulazim u nesto sto mnogi ne vole i ne zle da cuju..i da se ogranicim na ono sto si pitao..

dakkle.

kazes.citiram-"Pasulj, naravno jedem cesto, kao i drugo povrce bogato proteinima."

NA TVOJU ZALOST...OD OVE LJBAVI NEMA NISTA....JER TU PROTEINA KOJI SU TEBI POTREBNI..NEMA

povrce treba konzmuriati u velikim kolicinima..ali ne iz tog razloga da bih racunoa proteine iz njih nego vec iz nekih drugih..ali to mozes da saznas citajuci forum..

sto se tice.tunjevine.....to su tolike neumnosti..da mi stvarno nije jasno ko dopusta takve budlastine da se lupaju po novinama i medijima.....steta sto nema zakona da se neke stvari sankcionisu kod nas...

a ako se vec ogranicen na ribu..onda gledaj da konuzmiras trobu sta sto maniim% masnoca....OSLIC ti je jedan od opcija i moze da bude ukusan ako se spremi na razno razne diet nacine.

skarpina,harninga,losos...su ribe koje su bogate masnocama i nisu bas za one oji ribu koznmuriaju cesto i mnogo kao ti..tako da to lagano zaobilazi koliko mozes.