EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Opet... i ponovo :)  (Read 2238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KriticnaMasa

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Female
Opet... i ponovo :)
« on: September 29, 2008, 06:08:44 AM »
Trazila sam svoju staru temu, i ne mogu da je nadjem... a dio mene nece da je nadje :)

Prosla je godina dana od mog prvog javljanja na ovom podforumu i nakon prvobitnog uspjeha ja sam se vratila starim navikama i nabacila uspjesno izgubljene kilograme. Kojih, doduse, nije nikad puno bilo: imam oko 5-6 kg viska od neke kilaze na kojoj dobro ispadam na slikama i dobro se osjecam.

Trenutna kilaza: 60kg
Zeljena kilaza: 54kg ili manje
Visina: 165cm
BF: 26%

Izmjerio me je lik u teretani, ali nisam zapisala -- moracu to da skinem sa kompa.
I sada nemam problema sa fizickom aktivnoscu: radim cardio svakodnevno, i prilicno intenzivno. Obicno odradim 2 - 3.5 sata Tae Kwon Do-a sedmicno, trcim oko 15-20 milja sedmicno, i radim weight training 2-3X sedmicno, ruke + abs, noge + abs, i onda jednu od tih odradim po treci put, zavisno od vremena. Bukvalno, ziva se izlomih.

Ali ishrana mi nije organizovana, jedem sta se nadje ispred mene, i non-stop sam gladna. Jutros sam trcala prvu trku na deset kilometara sa prosjecnim rezultatom, sto je uspjeh za mene: prva trka na 10km!! Ali sam nakon toga pojela jedno 5 ustipaka kod mame...  :blush: :blush: :blush: :blush: toliko sam bila gladna, da je mama sretna sto i nju nisam pojela. poslije tih treninga koji znaju trajati preko 1.5 sat ja sam vuchica.

Zelim da izadjem iz obicnosti i predjem granicu koja me dijeli sa nekim solidnim atletskim rezultatima (sto u trcanju, sto u TKD-u). Zanima me kako mogu postizati odlicne rezultate u long distance running i paralelnu sa borilackim vjestinama. Da li je to uopste moguce postici sa ishranom? Kako uskladiti ishranu za nekoga ko zeli da vidi rezultate na ovaj nacin?

Nakon ove trke jutros, nemam planova da trcim nista do maja 2009, kada cu odraditi (nadam se) 13.1 kilometar (1/2 maraton). Sljedece godine planiram da trcim tri lokalne trke. Onda 2010 (ako se to moze uopste planirati) htjela bih da odtrcim cijeli maraton. Obicno odradjujem izmedju 8 m/mile i 9.50 m/mile, sto je neki prosjek. Htjela bih da si spustim miljazu na 7 m/mile, i nisam sigurna kako to postici?

Da li sam na pogresnom mjestu za ova pitanja? Sto vise opisujem svoju situaciju, cini mi se da ovo nije bas pravi forum za ova pitanja...

Hvala puno

KM



Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Opet... i ponovo :)
« Reply #1 on: September 30, 2008, 01:05:48 AM »
kako ne mozete da nadjete svoje teme?  :dunno: samo otvorite svoj profil i pogledajte listu poruka koje ste napisali. lako je ...
evo stare teme http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,2652.0

Quote
Zanima me kako mogu postizati odlicne rezultate u long distance running i paralelnu sa borilackim vjestinama. Da li je to uopste moguce postici sa ishranom?
sta god izabrala, ishrana mora da se prilagodi i prati treninge, sta god to znacilo ...
sa druge strane, zaista ne znam kako si planirala da uskladis ovo trcanje i borilacku vestinu  :dunno:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D