EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: winie kilogrami i zdravstveni problemi  (Read 4287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline winie_the_pooh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
winie kilogrami i zdravstveni problemi
« on: April 19, 2011, 04:50:16 PM »
Postovani članovi prije svega zelim da Vas pozdravim i, nadam se da cete razumjeti zasto sam i ja jedna od onih koje pokrecu svoju temu
ali evo par dana iscitavam teme forum i sve i sve sam vise i vise zbunjena
medjutim moj problem je malo kompleksniji od ovog sto sam naisla i ne znam da li cete se svi sloziti da mi pomognete jer je sve vezano sa zdravljem
al eto odlucila sam da probam ...

Naime imam 27 godina i povelik visak kg. na 164 cm. visine nekih 95-96 kg. nemam vagu kuci pa se nisam mjerila
zadnjih 10-ak dana a uz sav visak i velike zdravstvene probleme pa da krenem redom : neki oblik Hasiomoto sindroma
( jos uvijek cekam preciznu dijagnozu) i dakle samim tim smanjen rad stitne zlijezde, pcos sindrom-uz neredovne cikluse,
 insulinsku rezistenciju manjak gvozdja povecane trigliceride anovulatorne cikluse i na koncu nemogucnost zaceca koja je inace
sekundarnog karaktera jer vec imam jedno bebce od dvije godine pa nakon trudnoce -prestanka dojenja krecu svi navedeni problemi
Visak je sav nagomilan oko struka sad u zadnje vrijeme ruke i gornji dio tijela dok noge i nisu problematicne obim struka mi je sigurno preko 120
jer na 89 kg. mi je bio toliki obim pa sad 3-4cm. gore dolje kod ovakvog stanja i nije znacajan uz to sam imala velike bolove u ledjima medjutim do kada sam otpocela jogu i pilates bolova nema...
Nemojte mislit da nisam pokusavala smrsavit jesam al mi jako jako tesko i sporo ide i to utice na moju motivaciju posla sam kod
nutricioniste i za cijeli mjesec dana skinula sam tacno se sjecam 1.6 kg. i naravno odustala
pa upadnem u depresiju i onda sve tako u krug.. znam i da se lose hranim trenutnoi ali ako ne unosim dovoljno UH jako se lose osjecam bas
ono malaksalo iscrpljeno nervozno pospano  .. citala sam posle 15 časova da se ne jedu UH to i mogu ali do tad jednostavno moram i to vise puta
moj problem je i sto ne mogu vjezbati ujutro prije dorucka kako savjetujete jer se budim  u 6 kako bih sebe i bebca spremila za vrtic i posao ..
tako da ranije se probuditi radi vjezbanja ne mogu .. jedino kasnije u popodnevnim casovima
moj problem je sto se i neredovno hranim obicno nesto vocno ujutro rucak onako normalan kao i svi salate neko varivo meso hleb sir ..
sve zavisi ..vecera svasta .. utrpam tako da nju necu pominjat gazirano ne pijem ali slatko sam jela kafu pijem ne volim zitarice ni u kom obliku dakle ovsene jecmene i slicne pahuljice nikako ne mogu da podnesem kao i jaja .. tako da ne znam na koji nacin i kako bih mogla napraviti plan ishrane a da mi on ne doprinese jos vise stete nego sto sad imam??
naravno cekam i terapiju od endokrinologa ali sam eto u medjuvremenu htjela da potrazim i druga rjesenja i pokusam se izboriti sa svim.
Nadam se da me razumijete
Hvala unaprijed

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #1 on: April 19, 2011, 05:29:24 PM »
dobro dosla..kad ocekujes terapiju
drugo 1-2 kg mesecno sa tim problemima je ok..jer ti imas jak poremecaj tako da ne mozes ocekivati ocekivanih 4-5 kg mesecno
to moras srediti u glavi i krenuti u borbu sa viskom..kada to resis, sve ostale nus efekte koje ti donosi visak kilograma ima polako da nestaju..sada je poenta da ne bude gore..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #2 on: April 19, 2011, 05:30:21 PM »
znam i da se lose hranim trenutnoi ali ako ne unosim dovoljno UH jako se lose osjecam bas
ono malaksalo iscrpljeno nervozno pospano  ..
Mozda je problem bas u tome sto unosis proste UH i onda dolazi do skokova i padova insulina i osecaja gladi i gubitka energije
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline winie_the_pooh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #3 on: April 19, 2011, 08:42:23 PM »
Hvala veliko na brzim odgovorima
auh ... :pullhair: vec vidim da ce mi motivacija biti glavni problem .. tj. to sporo opadanje kila ..
jer bas mi to na psihu udari zesce ..al sam sad bas citala da je dosta ljudi pogotovo zena uz odredjenu
terapiju podspjesilo i gubljenje kila ..samo da se molim da to i kod mene bude slucaj
pa svi nalazi bi trebali biti gotovi za dan dva.. e sad kako idu uskrsnji praznici valjda posle uskrsa
odmah uspijem doc do endokrinologa po misljenje tako da eto za nekih 15-ak dana bih trebala
krenut sa terapijom :blush:

da da uzimam proste UH .. al sta da onda koristim da sprijecim te napade gladi i opstu slabost koju tad osjetim??
jer cini mi se u tom trenu se ne mogu iskontrolisati ..

s obzirom da mi je kondicija 0.. da li je dovoljno barem za pocetak pilates i joga tri put nedjeljno
imam kuci i orbitek ..dal bi bilo pametno pocet i sa njim kad nisam u teretani??

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #4 on: April 19, 2011, 08:59:25 PM »
masti su ti bolji izvor energije, nema skokova secera..tako da nece biti i gladi..
na zalost ti sada moras da se baziras samo na proteinima i vlaknima da pravis deficit u kalorijama
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline winie_the_pooh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #5 on: April 19, 2011, 09:02:45 PM »
aha jel iskljucivo proteini ( jel tipa meso sir mlijeko?? ) ili mislite
na proteinske sejkove??
ajd napravit cu ova dva dana jelovnik pa me ispravite ako negdje fulam a hocu sigurno

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #6 on: April 19, 2011, 09:05:32 PM »
mislim na proteine iz tabele kod mene u upustvu..
ti nemas drugog resenja, motivacija je svaki pomak, cm u obimu, manji podbradak, garderoba koja visi, pa i taj 1 kg mesecno
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline winie_the_pooh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #7 on: April 19, 2011, 09:12:59 PM »
pa da u pravu si .. kao sto je i savjet tvoj jedino da se malo psihicki pripremim na sve
al nema tu sta da se priprema to se MORA!!!
dobrobit je visestruka pa bolje i - jedan mjesecno nego plus jedan
kao sto je to do sad bio slucaj ..

za fizicke aktivnosti ?? imate preporuku?? ili je ovo kako sam pocela dovoljno??
dal da izbacim hleb, uopste iz prehrane?? mislim na sve vrste hleba ili mi je to pogresan potez?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #8 on: April 19, 2011, 09:24:23 PM »
izbaci hleb ili pravi sama..
vezbe..za pocetak setnja, lagana
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline winie_the_pooh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: winie kilogrami i zdravstveni problemi
« Reply #9 on: April 19, 2011, 09:29:46 PM »
evo pokusah sa planom ishranom onako kako bi  mi odgovaralo ..shodno uputstvu ..ako ide ovako

DORUCAK

solja jogurta+ integralna kifla

UZINA

solja jogurta ili vocka  jer sam na poslu do 15
pa ne mogu bas uvijek niti da ponesem sa sobom niti da podjem da kupim nesto tipa meso..salata

RUCAK

piletina ili riba  i salata
piletina riba spanac paprike i slicno povrce

MEDJU OBROK 2

ne znam sta bih mogla jer ne mogu toliku kolicinu mesa bas da pojedem
ili jogurta ..dal je dozvoljeno opet voce ...?

VECERA

omlet i neka salata
tunjevina jogurt salata meso i salata

e da sad imam nekih pitanja da li je dozvoljeno jesti za rucak nesto tipa grasak sa mesom
pasulj..paprikas ?? i da li mogu recimo paprike i sir za veceru?

e da sto se tice vjezbi ne mogu vam opisati koliko mi prija pialtes .. to je samo dva put nedjeljno ostalo setnja ...ok?