EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrsavljenje i teretana  (Read 4478 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jok100

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Mrsavljenje i teretana
« on: September 22, 2011, 10:32:09 PM »
Pozdrav. Visok sam 190 cm, tezak 127 kg i imam 21 godinu. Prelistao sam sve bitne teme na ovom forumu vezane za mrsavljenje, napravio jelovnik, setao par km dnevno i za mesec dana izgubio oko 3 kg. Resio sam da krenem u teretanu i lik koji tamo radi insistira na tome da je promasaj dizati tegove i mrsaviti, i kaze da dok ne spustim telesnu tezinu na 110 kg iskljucivo koristim traku za trcanje, bicikl i orbitrek po 20 minuta dnevno. Da li da radim po njegovom ili da ipak pocnem sa anaerobnim treningom (mislio sam da krenem sa kruznim treninzima)? I ukoliko krenem sa anaerobnim treninzima da li da povecam broj unetih kalorija posto uzimam oko 900 kalorija manje od mog TDDE?

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Mrsavljenje i teretana
« Reply #1 on: September 22, 2011, 10:39:24 PM »
Ajde napisi ishranu, mislim da mozes da uporedno radis i teretanu i kardio.

Offline jok100

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Mrsavljenje i teretana
« Reply #2 on: September 22, 2011, 10:49:44 PM »
Otprilike ovako: ujutru kajgana od jednog celog jajeta i 3 belanca + nemasni sir ili jogurt, dva sata kasnije neko voce, preko dana oko 400-500 grama mesa rasporedjeno u tri mala obroka uz nezacinjene salate + grasak, krompir, testenina, zavisi sta je pri ruci. vecera riba ili 6-7 belanaca i jogurt fit.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Mrsavljenje i teretana
« Reply #3 on: September 22, 2011, 11:09:23 PM »
Najbolji nacin za skidanje sala je kombinacija kardio+tegovi. Verovatno nisi dobro razumeo tog instruktora. A i misici su ti najveci potrosaci. Sto vise misica imas, brzi ti je metabolizam
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline jok100

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Mrsavljenje i teretana
« Reply #4 on: September 23, 2011, 02:10:48 AM »
Hvala na odgovoru. Imam jos par pitanja: imam konzervu Animal Cuts-a, da li da krenem sa njim nakon petnaestak dana sticanja rutine u teretani ili da ga ostavim za kasnije kad budem u boljoj formi? Kako bi mi Whey i Glutamin konkretno pomogli posto ih je Lazic pomenuo u sticky temi o mrsavljenju? :)

Offline Markoni

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 85
Odg: Mrsavljenje i teretana
« Reply #5 on: September 23, 2011, 10:40:39 AM »
 radi bodibilding trening i jedi low carb

ne racunaj kalorije

ne radi kardio

Offline jok100

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Mrsavljenje i teretana
« Reply #6 on: September 25, 2011, 01:50:42 PM »
Preporucite neki pocetnicki program za trening posto sam totalni pocetnik u teretani. Citao sam ovde o kruznom treningu i on mi izgleda kao dobro resenje za pocetak.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Mrsavljenje i teretana
« Reply #7 on: September 25, 2011, 03:01:43 PM »
Kako bi mi Whey i Glutamin konkretno pomogli posto ih je Lazic pomenuo u sticky temi o mrsavljenju? :)

Pa protein ti izgradjuje misic, a whey ti je protein koji se najbrze apsorbuje, a brza apsorpcija je ono sto ti treba nakon treninga dok su misici jos pod pumpom.

Glutamin ti pomaze da sacuvas sto vise misicne mase tokom dijete koju ces sprovoditi
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.