EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: GRUDI  (Read 152895 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Yamb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #230 on: February 16, 2011, 11:30:04 PM »
Isto je i sa jednorucnim tegovima,a i kada radim ravni bench,kad god spustim ruke u taj polozaj mene zaboli rame.Hvala ti za ovako brz odgovor

Offline adem93

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #231 on: February 28, 2011, 01:29:30 AM »
Pocetnik sam u teretani ,dobro nisam skroz pocetnik ali zelim krenuti ozbiljnije,uredovao sam ishranu sada zelim treninge da sredim.Ako moze jedna mala pomoc... :help:

Kada odradjujem Grudi radim pretezo
 
Slobodni Benc (zagrijavanje 8x35)    8x45 8x55 8x60
Kosi Benc 8x30 8x40 8x45 x50
Kontra kosi Benc 8x50 8x55 8x60 8x65
Leptir 8x40 8x50 8x60 8x65
Lat masina 8x15 8x20 6x25

Tkoje vjezbe da ubacim jos a koje da izbacim i koliko ponavljanja itd ???? plsss

Offline THe.

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #232 on: February 28, 2011, 02:11:23 AM »
Brate sve je to individualno,al po mom misljenju to ti je malo mnogo vezbi i serija,i ponavljanja digni na 10 il cak 12 za prve serije... Takodje je dosta do toga kako izvodis sve to, znaci kontrolisani negativan deo, i eksplozivan potisak,probaj da se koncentrises na to...
WEAK-MINDED FOOL: Omg! dont smoke that weed!, one hit will give you mouth and lung and brain cancer!!!
NON-WEAK-MINDED PERSON: Shut up dumbass!

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #233 on: February 28, 2011, 08:01:11 AM »
lat masina ti nije za grudi nego za ledja...

leptir masinu izbaci,radi razvlacenje na klupi buckama umesto toga.Ostalo se cini ok
Why so serious?

Offline adem93

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #234 on: February 28, 2011, 07:55:55 PM »
 ;) Zamijeniti cu Leptir za razvlacenje bucicama,dali je previse raditi 12 ponavljanja u prvoj seriji zatim 10 i dva puta po 8 ili da radim jednom ????

Offline rogozub

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #235 on: April 01, 2011, 12:42:17 PM »
ljudi, mozhe malo pomocji.

konkretno, treba mi vezhba koja pogadja srednji donji deo grudi.
a da vam ispricham moju situaciju. vezhbam samo kucji, uglavnom bodyweight vezhbe, imam buchice, mogu da se snadjem da nabavim neke sa manjom/ vecjom kilazhom, a u teretanu ne idem.
e sad, ja sam video na netu da taj deo grudi pogadjaju oni krosover kablovi, pa sam gajbi iskombinovao zamenu za tu vezhbu, reko da radim kao pullover na benchu, samo sa rashirenim rukama, da pravim pokret slichan kao na tim kablovima.
prvo sam uzeo da radim desnu ruku, dizao po malo buchicu i pomerao levo desno da ubodem ugao i tachno ga ubodem, znachi bukvalno kao da mi je iskochio novi deo mishicja tu gde sam i hteo. ja sav odushevljen uzmem da isto probam da pogodim taj deo i levom rukom, i kako sam "nishanio", pogodim neki ugao gde mi ruka skroz onemocja i padne mi shaka sa tegom unazad do poda. :dunno: jel ima neko pojma shta se tu mozhda desilo? uglavnom, kad mi je tako pala ruka unazad, iskochilo mi i rame. malo sam vrisnuo kao zhena, al kako sam se u shoku cimnuo i ustao nekako, vratilo se na mesto, i to je proshlo, sad ni ne osecjam bol, jedino mozhda malo kad stavim ruku u taj polozhaj, kao na krosover kablovima, oa pokusham da zabacim unazad.
pravopis je deo svecke zavere

Offline Stevcho

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #236 on: April 01, 2011, 01:02:31 PM »
Pa to ti je kad pokusavas da filozofiras i pogadjas "srednji donji deo" grudi. Kakva budalastina. Nemoj to vise da radis.
Evo ti vezbi za grudi: potisak sa bucicama ravni, razvlacenje, ako mozes da radis potisak na nekoj klupi sa nagibom, propadanje, pulover i sklekovi. Kombinuj to i ne brini se za srednji donji deo. Ako ti je monotono, probaj da radis u superserijama. Sta ti treba to da se povredis  :hitself:
Ja sam radnik na pilani zemo
s motorkom bi ko međed zadremo

Offline rogozub

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #237 on: April 01, 2011, 01:21:13 PM »
chitao sam na netu sad da kao cje to samo da se popuni vremenom. nije mi bash toliko ni bitan izgled (grudi), al bash me nerviralo, ceo zhivot sam imao pilecje grudi (il kako se vecj to kazhe kad je skroz nerazvijen mishicj) i kad sam krenuo da vezhbam, lepo raste sa strane, a u sredini rupa. evo sad je kao malo krenulo kao da se popunjava i to u sredini (dal je to "vremenom" il shto sam krenuo da radim pullover), al mi neshto sumnjivo to, sporo ide x)
pravopis je deo svecke zavere

Offline steroidan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 474
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #238 on: April 01, 2011, 01:30:24 PM »
pokušaj pisati bez cj ish
čitljivije će ti biti

Offline Stevcho

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Odg: GRUDI
« Reply #239 on: April 01, 2011, 02:09:09 PM »
chitao sam na netu sad da kao cje to samo da se popuni vremenom. nije mi bash toliko ni bitan izgled (grudi), al bash me nerviralo, ceo zhivot sam imao pilecje grudi (il kako se vecj to kazhe kad je skroz nerazvijen mishicj) i kad sam krenuo da vezhbam, lepo raste sa strane, a u sredini rupa. evo sad je kao malo krenulo kao da se popunjava i to u sredini (dal je to "vremenom" il shto sam krenuo da radim pullover), al mi neshto sumnjivo to, sporo ide x)

Vec sam ti rekao. Grudi tebi meni i Peri imaju neki genetski oblik u kom ce rasti. Na to se naravno moze uticati vezbama, ali opet ce one imati neki svoj vid razvoja, zavisi od grudnog kosa, oblika misica itd itd. Ove vezbe sto sam ti napisao su sasvim dovoljne. Pa ja znam ljude koji su grudi izgradili ravnim bencom, kosim i propadanjima. I to kakve! Pa pogledaj bildere iz 70ih. Ne postoji takva stvar kao sto je izolacija "donjeg srednjeg" dela grudi. Imas pektoralis major i minor. Ti da radis neku izolaciju i vezbe pod nekim uglovima i sajlama je glupost. Da imas 10 godina vezbanja iza sebe, mogao bi i da probas... Drzi se ti potisaka razvlacenja propadanja i pulovera, i vremenom, pod uslovom da dobro jedes, izgradices super grudi, sa svim delovima popunjenim.
Ja sam radnik na pilani zemo
s motorkom bi ko međed zadremo