EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: grejpfrut  (Read 6076 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sara

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Female
grejpfrut
« on: February 11, 2009, 05:29:32 PM »
Samo polovina grejpfruta obezbeđuje dnevne potrebe za vitaminom C, dobar je izvor biljnih vlakana i vitamina A....pomaze u gubitku kilograma,snižava nivo insulina u krvi,može da pomogne u snižavanju holesterola...
....pre sam ga cedila,pa mesala sa vodom,sad ga jedem ceo....ali u poslednje vreme imam potrebu da pojedem 3-4 na dan...kao da sam se navukla,bas mi prija....da li bih morala to da smanjim?

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: grejpfrut
« Reply #1 on: February 11, 2009, 05:34:02 PM »
izvini a koje su to dnevne potrebe c vitamina?

Offline murija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 166
  • Gender: Male
Odg: grejpfrut
« Reply #2 on: February 11, 2009, 05:51:49 PM »
Druga strana medalje

Previše grejpfruta povisuje rizik od karcinoma dojke
Znanstvenici smatraju da grejpfrut inhibira enzim koji sudjeluje u metabolizmu estrogena i na taj način povećava njegovu koncentraciju što se povezuje sa povećanim rizikom od karcinoma dojke.
U istraživanju je sudjelovalo više od 50 000 žena u postmenopauzi, od čega je oko 1700 njih imalo karcinom dojke. Utvrđeno je da su žene koje su svaki dan pojele četvrtinu grejpfruta imale 30 % veći rizik razvoja karcinoma dojke u usporedbi sa onima koji nisu konzumirale grejpfrut.

Sok od grejpfruta i lijekovi nisu dobra kombinacija
Poznato je da sok od grejpfruta utječe na apsorpciju nekih lijekova. Primjerice, uzimanje jedne tablete nekih statina sa sokom od grejpa može biti jednako gutanju 10 tableta odjednom s čašom vode.
Najjače je djelovanje uočeno kod lijekova za sniženje kolesterola i krvnog tlaka, sedativa, imunosupresiva, lijekova protiv alergija, te analgetika.
Još uvijek nije poznato o kojoj se aktivnoj tvari grejpfruta radi, ili je možda riječ o više fitokemikalija.


Sorry za Copy/Paste...
Gubite, odrzavajte, nabacite... Sve na jednom mestu! Klikni Ovde!

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: grejpfrut
« Reply #3 on: February 11, 2009, 08:02:39 PM »
Ovo je vrlo iteresantno i veliko upozorenje svim zenama.

Elem ono sto znam o grejpfrutu jeste da je odlican za skidanje masnih naslaga i da ga ne volim, ali sada posle ovoga sto sam cula u vezi njega moram priznati da verujem u to sto je i napisano.
Naime moja, sada pokojna baka je imala karcinom dojke pre 30 godina, operisala ga, imala 16 zracenja gde su joj se donja rebra istopila i vremenom je bivala sve pogurenija. Izlecila se i zivela jos 30 godina nakon operacije i posteno se namucila i pobedila karcinom.
U 75 god. je dobila karcinom druge dojke i umrla nakon 8 godina, jer se kod starijih ljudi karcinom sporije siri, jer su celije izumrle.
Elem, sve ovo sam napisala jer se secam da je moja baka volela i cesto jela grejpfrut.

Само јаки можемо све, буди јака

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: grejpfrut
« Reply #4 on: February 11, 2009, 08:32:33 PM »
umerenost. ne treba preterivati ni u cemu
a ako je tebi unos energije veci od potrosnje mozes jesti kamion grapefruit-a dnevno neces smrsati.  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline murija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 166
  • Gender: Male
Odg: grejpfrut
« Reply #5 on: February 11, 2009, 10:00:57 PM »
Ovo je vrlo iteresantno i veliko upozorenje svim zenama.

Elem ono sto znam o grejpfrutu jeste da je odlican za skidanje masnih naslaga i da ga ne volim, ali sada posle ovoga sto sam cula u vezi njega moram priznati da verujem u to sto je i napisano.
Naime moja, sada pokojna baka je imala karcinom dojke pre 30 godina, operisala ga, imala 16 zracenja gde su joj se donja rebra istopila i vremenom je bivala sve pogurenija. Izlecila se i zivela jos 30 godina nakon operacije i posteno se namucila i pobedila karcinom.
U 75 god. je dobila karcinom druge dojke i umrla nakon 8 godina, jer se kod starijih ljudi karcinom sporije siri, jer su celije izumrle.
Elem, sve ovo sam napisala jer se secam da je moja baka volela i cesto jela grejpfrut.


Da grejpfrut skida kile je obmana. Kile se skidaju kalorijskim deficitom!
I da... Nisu kod starijih celije izumrele pa je raku spor progres, nego, kod starijih osoba se mnogo sporije stvaraju nove celije i time je rak usporen.
Gubite, odrzavajte, nabacite... Sve na jednom mestu! Klikni Ovde!

Offline sara

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Female
Odg: grejpfrut
« Reply #6 on: February 11, 2009, 11:37:41 PM »
ma ne jedem ga da bih smrsala...nego mi vise prija da pojedem grejp nego da popijem caj ili neki sok...a ovo sa karcinomom moze a i ne mora da bude tacno...u svakom slucaju zastrasujuce je..

Offline tarmiricmi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: grejpfrut
« Reply #7 on: February 13, 2009, 12:21:19 PM »
mojne da dobijes rakchinu SISE  :yes:  :evillaugh: