EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???  (Read 17068 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Buca25

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Female
15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« on: October 16, 2007, 06:03:46 AM »
Nevjerovatno da sam tek sada naletila na ovaj forum, bjese preporucen!
Vidim da ste zaista spremni pomoci i detaljno objasnjavate sve potrebne postupke itd.
Procitala sam mnoge teme i odgovore, no sada bih i ja da se oglasim:)
Problem sa kilazom imam posljednjih 8 godina:(
Trenutno 83kg, visoka 169cm. Sa 70kg bih bila i vise nego zadovoljna. Imam lijepo gradjeno tijelo, ali je ogromno:(

Godinama vec 'ucim' o pravilnoj ishrani i vjezbama, i iako najvise od svega zelim da smrsam, ja se toga ujedno i plasim. Psihicki problem zaista. Plasi me izmedju ostalog cinjenica da bih i sa gubitkom viska kilograma opet izgledala lose:( Dakle, plasim se nezategnute koze... labavih bedara itd. Na drugom forumu mi rekose da bi se to trebalo utegnuti ukoliko vjezbam uz tegove itd. ALI PITAM SE gdje ce nestati visak koze? To mora da ce da se olabavi i 'visi'... Da li neko ima iskustva sa tim?

I sta ce se desiti sa mojim grudima? Sigurno cu izgubiti oblik? :wallbash1:

Ah, oprostite sto zvucim ovako depresivno, no tako se trenutno osjecam...
Unaprijed sam zahvalna na svim odgovorima, no ukoliko ponavljam vec odgovorenu temu vi me ignorisite a ja cu ubrzo pregledati i vase ostale teme...

Dodatni info: Uclanjena sam u teretanu, tamo nude fitness classes sa i bez tegova, jogu, plivanje itd. Do kraja godine necu moci ici na grupne vjezbe, ali mogu tri puta sedmicno u teretanu, subotom takodje mogu na jedan cas (komb. vjezbi uz tegove).

Da li predlazete da prvo radim kardio nekoliko mjeseci, zatim tegove, ili je bolje da odmah (istovremeno) pocnem sa cardio & weights?

Hranim tj hranila sam se nezdravo (HEJ LJUDI...JA ZELIM DA SE MJENJAM) dakle, bez posebnog reda i pazljivog odabira hrane uz mnogo slatkisa...strasno... Zelim sve to kontrolisati, i znam da mogu smrsati, ali vas molim da sa mnom podijelite iskustva i znanje u vezi 'koze' i zatezanja iste...

Uz pozdrave
Zahvalna Buca

Offline audioslave

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 78
  • Gender: Male
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #1 on: October 16, 2007, 03:03:24 PM »
dobrodosla na forum!
za pocetak pogledaj malo okolne teme posto se uglavnom svodi sve na isto.
Takodje napisi sta jedes sve u toku dana pa ce neko iskorigovati tamo gde skripi.

Offline Buca25

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Female
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #2 on: October 17, 2007, 03:23:31 AM »
hvala Audioslave...

Ovako se hranim vec par sedmica:

8h bijela kafa bez secera

10:30h jogurt i voce

13h tuna + razeni hljeb

16h glavni obrok, vecinom domaca kuhinja (mama sprema i ne broji kalorije:)) Dakle, pite, snicle, povrce na razne nacine, cesto masno:(

Ovo je vec druga sedmica od kako ne jedem poslije 16-17h

Smanjujem unos slatkisa...

E, tako... program vjezbanja ce mi napraviti u teretani, a i ovdje sam nasla mnoge informacije...
Mnogo sam vam zahvalna i JOS UVIJEK SE NADAM DA CE MI NEKO RECI NESTO VISE O MOGUCNOST ZATEZANJA KOZE NAKON TAKO VELIKOG GUBITKA KILOGRAMA.

Uz pozdrave
Buca :yes:

Offline mozaik

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Female
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #3 on: October 17, 2007, 09:30:23 AM »
dabrodosla i od mene.
postoji ovde ispisano sta se i kako jede, ako to pronadjem kopiracuti ako ne pogledaj malo okolo.

moje nestrucno misljenje da si ti i suvise mlada da bi imala problema sa viskom koze. Sto se tice grudi tu ne znam sta da ti kazem. Naravno da svako gojenje i mrsavljenje utice, pa zato treba da mrsavis polako i da radis vezbe kako bi se i zatezala koza, misic a gubilo salo. Nadji neke kreme pa se redovno mazi.

Ja sam cesto mrsavila i gojila ali nikada nisam imala viska koze +-10, ali sad sam se mnogo ugojila pa ne znam sta ce se desiti.

Verovatno ce ti neko strucniji odgovoriti.
 :blowkiss:

Offline galad

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Female
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #4 on: October 17, 2007, 09:39:41 AM »
Pozdrav!
Za kožu nemoj biti pretjerano zabrinuta. Koža ima svoj ciklus obnavljanja, oko 24 dana, naravno to je površinski sloj. Bitno je ne pretjerat sa brzinom mršavljenja tako da se koža ne uspije adaptirati. A kada se već počne mršaviti potrebno je raditi pokoji peeling tijekom tjedna, redovno se mazati hidratantnom kremom i ako želiš dodati neku za zatezanje ili protiv celulita i ne ih samo natrljati na sebe već masirati barem 5 min. Za grudi postoje također odlične kremice(ne znam smije li se na forumu navoditi proizvođač, ono reklama :dunno:). Bitno je redovito i temeljito to raditi. Nije sto posto sigurno da se ipak nešto neće objesiti ali to će onda biti malo i lakše podnošljivo.
Što se hrane tiče, ovdje su super i sve će ti objasniti. Ja koš učim  ;). Sretno!

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #5 on: October 17, 2007, 03:01:33 PM »
16h glavni obrok, vecinom domaca kuhinja (mama sprema i ne broji kalorije:)) Dakle, pite, snicle, povrce na razne nacine, cesto masno:(

Domacu kuhinju bi trebala zameniti sa malo kvalitetnijom hranom.....Izbacis masti,zacine i ulje,a umesto njih dodas vodu.Takodje moj ti je savet da meso spremas u/na teflonu ......

Ovo je vec druga sedmica od kako ne jedem poslije 16-17h

Onda je istovremeno i druga nedelja kako pravis (veliku) grsku.....Ne smes zadnji obork ograniciti na to vreme jer na taj nacin usporavas rad metabolizma,jer ti ono ne dobija dovoljno hrane i zbog toga pri sledecem unosu hrane cuva (skladisti ) materiju tj. stvara se salo...ono sto mi ovde preporucujemo je bas suprotno od toga sto ti radis,znaci vise obroka sa umerenim kolicinama hrane radi ubrzavanja metabolizma.


Smanjujem unos slatkisa...

Ovo je dobro  :)
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #6 on: October 17, 2007, 05:18:42 PM »
Pozdrav, ja godinama mrsavim i debljam se, i nikada nisam bas imala tih problema sa kozom, ako ti je 25 u nicku broj godina, onda smo isto godiste, uglavnom, isla sam i na visu kilazu od tebe, i mrsavila do 65 kila, i opet nisam imala nikakvih problema sa kozom, a nisam radila nikakve posebne pilinge ni masaze. Samo ti promjeni nacin ishrane i malo dotjeraj vjezbe, a nemoj se brinuti za kozu.
"Power wears out those who do not have it!"

Offline Buca25

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Female
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #7 on: October 18, 2007, 01:50:26 AM »
Hvala svima:)
Zaista pomazete vasim savjetima i podrskom:)  :yes:

Mozaik, ucinicu upravo to, istovremeno cu raditi na misicima i cardio, tako da se sve to polako zateze:) Sigurna sam da ces i ti lagano smanjiti kilazu, potrazicu te ovdje na forumu da vidim sa kakvom kg se ti mucis...

Galad, HVALA na infos, potrazicu neke posebne kremice i za grudi, a poslusacu savjet masiranja, jer priznajem da sam uvijek u zurbi i cesto samo nanesem kremu.

Tanor:) uh...kriticna mi je ishrana, priznajem, moram malo uticati na mamu:) Jedina dobra stvar koju cinim je to sto smanjujem unos slatkisa.
Ako ponovo svratis na ovaj topic i ako imas vremena, molim te napisi mi sta bih mogla jesti nakon 17h??? Glavni obrok mi je u 16h a do kraja godine sam svako poslijepodne zauzeta, dakle nisam kuci. Sta bih mogla nositi kao 'snack' pa da to jedem oko 19h? Primjecujem da ne predlazete mnogo voca...tako da ne bih mogla jesti voce, ali sta je sa 'nuts' dakle bademima? ljesnjicima? ili da jednostavno pravim neki salaticu i nosam sa sobom???

Mala, da, jesmo isto godiste:) Nadam se da ce i moja koza slicno reagovati kao tvoja. I malo pitanje: Da li imas stretch marks?

Uz pozdrave...kasnim na posao:) :innocent:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #8 on: October 18, 2007, 02:11:46 AM »
Nakon 17h mozes jesti vlakno ( znaci svo povrce i salatu) kao i izvore proteina,tj. meso,tunu,belanca....mozes iskombinovati nesto od ovoga pa nositi kao "snack".......recimo tuna i neka salata

Da,voce se ne preorucuje jer je puno glukoze,secera koji ako se previse unosi ( a ne trosi se) u organizam pretvara se u masti,tj salo.Ako mozes bilo bi pozeljno da orahe,bademe,lesnike izbacis za sada iz sihrane ,a malo kasnije ( kad se naviknes na ovakvu ishranu,i kad dobijes strucnije savete) ces ih ubaciti  u ishranu.....tako sto ces ih moci konzumirati jedan dan u nedelji ,i to oko 100g.

Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Buca25

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Female
Odg: 15kg i opustena, nezategnuta koza:( ???
« Reply #9 on: October 18, 2007, 03:13:08 AM »
:) Brz si sa odgovorima:) spavas li ti covjece :lol:

Hmmm...poslusacu taj savjet, dakle oko 19h pojesti neku salaticu, s tim da cu sada vise vremena provoditi u kuhinji, uh... i jeste vrijeme da se mjenjaju stare i lose navike:)

Glavni obrok cu onda malo smanjiti, tako da oko 19h mogu ponovo jesti.

Hvala ti na odgovorima i nadam se da cu se slijedecih sedmica i mjeseci hvaliti uspjesima:)
 :lol: