EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SOJA!!!!  (Read 66452 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: SOJA!!!!
« Reply #50 on: July 25, 2007, 11:54:54 PM »
pa uzmi i magnezijum i resen problem


Uploaded with ImageShack.us

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #51 on: July 27, 2007, 02:19:34 PM »
Kod nas postoji mlijeko bez laktoze,ja sam kupila par puta.
Ne znam ima li  u srbiji i hr :dunno:.


Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #52 on: July 28, 2007, 12:17:04 AM »
nisam ga vidila kod nas...pitat ću mozda i postoji
Practice makes perfect

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #53 on: July 28, 2007, 11:17:58 AM »
Sigurna sam da postoji.
Provjeri,i javi.
Moze biti od koristi nekom :)

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #54 on: July 29, 2007, 12:12:20 AM »
Najpre da se zahvalim za ovu temu, naime pored citanja ovih informacija, otisla sam na google i malo istrazila sve to na engleskom, stvarno neznam zasto nisam i ranije  :dunno:, s obzirom da soju koristim vec nekih 4 godine. Kao i sa svakom kontraverznom temom, ima nekih strucnjaka koji tvrde da je dobra, prvenstveno u menopauzi (ja sam jos daleko od toga, tek mi je 25), a opet ima i onih koji iznose razloge protiv, prvenstveno zbog hormona (sto je i na ovom forumu objasnjeno).
U vreme kad sam ja pocela koristiti sojine proizvode, informacije koje sam dobila su sve bile da postoji vise 'health benefits' nego loseg uticaja na zdravlje. Posto postim, a ujedno i nisam ljubitelj mesa i jaja (nisam vegetarijanac, ali jednostavno nemam veliku ljubav prema mesu), soja mi se cinila kao idealno resenje. Znaci vec oko cetiri godine pijem sojino mleko ujutro sa cerealom, povremeno sam jela vocne jogurte napravljene sa sojom, sireve, i mislim da je to otprilike sve.
E sad nakon svih ovih clanaka procitanih o stetnosti soje, i dok ovih dana pokusavam da promenim svoj jelovnik (zahvaljujucu predlozima na ovom forumu  :clap:) zanima me da li mi neko moze reci da li mislite da sam nastetila organizmu sa uzimanjem soje proteklih godina? Znaci znala sam gotovo svakodnevno unositi sojine proizvode, naravno nekada i ne, ali, uglavnom nisam znala sta radim i da li je to opasno ili ne, i sad me zanima sta mogu uraditi da to ispravim, naravno prestacu koristiti soju, valjda cu uspeti kompletno da je izbacim iz ishrane, ali, malo me hvata panika o mogucim posledicama?
Pre nekih dve godine morala sam da uradim kompletnu krvnu sliku, i tada doktori nisu nasli nista sto bi navelo na neke zdravstvene probleme, primecujem da imam dosta bubuljica na licu, i uvek mislim da je to od stresa, ali citajuci o soji, sad se pocinjem misliti da li bi ti moglo biti uzrokovano i time.
"Power wears out those who do not have it!"

Offline superchick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #55 on: July 29, 2007, 12:22:30 AM »
Cela Kina, Japan, Korea jedu soju svakodnevno i nikom nista ne fali...
Tih "istrazivanja" imas koliko god hoces. Da je opasno, dokazano opasno, jesti soju pisalo bi oooooooooooooooooooovoooooooooooooooolikim slovima na pakovanju.
Svakodnevno pronalaze antibiotike u mleku, stavljaju na crne liste koncentrate za prehranu pilica u kojima postoje ostaci mrtvih zivotinja pa to nikog ne sprecava ovde od jedenja piletine. A tek tunjevina...qq majko. Tek na tu temu imas da izgooglas "istrazivanja". Metala nadjenih u tunjevini, nekakvih radioaktivnih cuda... Za sada su samo izboksali da se zabrani jedenje tunjevine u trudnoci, dojenju i davanje deci. Rade na "prosvetljavanju" ljudi da tu ribu izbaci iz ishrane jer skuplja sve lose iz okeana...

Planeta je odavno zagadjena, nema bezbednih namirnica. Sve je do tvog organizma - ako je otporan - odlicno a ako nije sve jedno je sta jedes...

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #56 on: July 29, 2007, 12:26:53 AM »
Nakon sto sam mnogo toga procitala ovaj clanak mi se cinio kao najkorisniji (objasnjen na nacin koji moze svako razumeti bez previse naucnih izraza) izvinjavam se unapred ako ne postujem pravila foruma sa ubacivanjem ovih informacija i slobodno ga izbrisite.

(moj slobodan prevod sa health dimensions web site)

Osim sto soja sadrzi phytic acid, koji je negativan za decu i za zene koje imaju menstruaciju zbog toga sto blokira unos zeleza u organizam, soja je stetna za zene i zbog sledeceg: (ovo mi se cinilo kao najkorisniji deo u clanku)

- Pomaze u razvijanju tiroidnog poremecaja, pogotovu kod zena
- Pomaze u razvijanu bubreznog kamena
- Slabi imuni sistem
- Pomaze u razvitku alergija na hranu i poremecaja digestivnog sistema

Clanak je napisan By Teya Skae Holistic Kinesiologist/Lecturer M.A., Dip Health Sciences

Ima tu jos mnogo informacija o soji, ali, eto meni su se ove ucinile kao najbitnije, i opet jako mi je drago sto sam otkrila ovaj forum i sto mi je otvorio oci sto se tice soje, samo se nadam da nisam ozbiljno narusila svoje zdravlje koristenjem soje proteklih godina.
"Power wears out those who do not have it!"

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #57 on: July 29, 2007, 11:19:20 AM »
Ja sam malo duze od 4 godine vegetarijanka
Nisam primjetila da sam bolesna,nemam alergije.
Zdrava sam.

Nisam primjetila da ljudi koji su vegetarijanci da su bolesni.
Da imaju zdravstvenih problema.
Ne znam. :dunno:
Mislim da je sve u nasoj psihi.
Ljudi su lakovjerni,cim nesto procitaju..odmah panika.
Ja slusam svoj organizam,on mi slaje sta je dobro za mene :dunno:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: SOJA!!!!
« Reply #58 on: July 29, 2007, 11:44:25 AM »
Cela Kina, Japan, Korea jedu soju svakodnevno i nikom nista ne fali...
Tih "istrazivanja" imas koliko god hoces. Da je opasno, dokazano opasno, jesti soju pisalo bi oooooooooooooooooooovoooooooooooooooolikim slovima na pakovanju.
Svakodnevno pronalaze antibiotike u mleku, stavljaju na crne liste koncentrate za prehranu pilica u kojima postoje ostaci mrtvih zivotinja pa to nikog ne sprecava ovde od jedenja piletine. A tek tunjevina...qq majko. Tek na tu temu imas da izgooglas "istrazivanja". Metala nadjenih u tunjevini, nekakvih radioaktivnih cuda... Za sada su samo izboksali da se zabrani jedenje tunjevine u trudnoci, dojenju i davanje deci. Rade na "prosvetljavanju" ljudi da tu ribu izbaci iz ishrane jer skuplja sve lose iz okeana...

Planeta je odavno zagadjena, nema bezbednih namirnica. Sve je do tvog organizma - ako je otporan - odlicno a ako nije sve jedno je sta jedes...
..

ma treba ih sve tuziti :lol:

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: SOJA!!!!
« Reply #59 on: July 29, 2007, 11:46:12 AM »
i uzeti im gooooooooooooomilu para


Uploaded with ImageShack.us