EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: tuli90 - ishrana  (Read 13417 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
tuli90 - ishrana
« on: June 02, 2010, 06:06:10 PM »
Ovako, imam 20 godine, visok sam 177,5cm i pre svega hocu da skinem donji stomak koji mi je ostao, ili bar da ga prepolovim jer me nervira   :wallbash1: ...mogu da okacim i slike stomaka (vide mi se malo i plocke, ali bih rekao da je to zbog zgoljavosti)..cesto pomislim i da se tripujem, ali me taj trip ne pusta vise od 4 meseca, tako da nisam ni siguran da je trip :dunno: ..inace sam smrsao sa 77kg na 66,5kg i osusio sam se, ali stomak truncicu manji nego kad sam imao 70kg..skapirao sam sad i zasto nisam skinuo stomak kada sam smrsao sa 70 na 66..ovde sam par dana i po ceo dan citam tako da imam brdo informacija u glavi koje jos nisam iskristalizovao, tako da jos nisam skapirao kako dalje da skinem stomak pa mi trebaju smernice, valjda cu pomocu njih skapirati i napraviti neki plan ishrane..nadanja su mi da cu do sredine jula uspeti da ga se otarasim..a onda posle imam druge planove, ali otom potom..
..znam da osnove imam, jer sam koliko toliko poceo da se hranim zdravo od septembra 2009, pre svega sam jos tada izbacio hleb (ako mi se bas jede, kupim integralni,ali to je retko), gazirano, sokove, slatkise (pojedem jednu cokoladu od 100g sa lesnicima u mesec dana), hranu sa ulice (jednom do dva puta mesecno kupim na ulici giros,picu ili sl), kackavalj, majonez, kecap, senf, pudinge itd....do novembra mi je bilo tesko da ne jedem sve to, posle toga ni nemam potrebu ni zelju - a baba, s kojom zivim, je isto tako zbog mene ibacila dosta ovoga pa je i ona smrsala :) ....sad sam i okoncao jednu dijetu koju sam davno dobio, pridrzavao sam se 3 nedelje, ali nikakav efekat nisam primetio, a u gram sam sve izveo i sproveo, tako da sam se razocarao...
..a vidim da ono sto i jedem uglavnom odgovara, samo to ne znam da ukombinujem...meso jedem svaki dan (rucak ili vecera) i jedem pilece grudi, curece grudi, junetinu, cureca prsa, ribu (riba se zove pangasius, prevod nisam nasao ni u enciklopedijskom recniku :dunno:, a sastav joj glasi 316kJ -72 Kcal - 16,2g Proteina - 0g UH -1,1g Masti - 0g balastih materija - 0,13 Natrijum, pre sam jedo one filete przene na ulju, ali sam zamenio s ovom ribom)...baba mi sprema klopu, a ulje smo izbacili, a ako bas mora da ga koristi onda koristi maslinovo....uz svaki obrok jedem i salatu (paradajz,paprika,zelena salata,krastavac - bez ikakvih zacina i ostalih stvari jer to  ne volim, cisto oprano pod vodom), a doruckujem musli, zbog ovog programa na kome sam bio poceo sam i ovsene pahuljice sa jogurtom..ali ovde jogurt nije kao nas, nije pitak, vec podseca na kiselu pavlaku, a sastav ovog koji ja kupujem je 204KJ - 48 Kcal - 5g Proteina - 6g UH (od toga secer 6g) UH - 0,1g Masti (od toga 0,07g zasicenih)...i jedem jos pirinac (radije crni nego beli) i baba kad ga sprema doda malo vegete, kuvan krompir ili mladi zapecen u rerni, makarone sa sirom, punjene paprike, musaka, grasak, spanac (njega najvise jedem), spagete, pecurke (njih kombinujem bar uz tri obroka nedeljno), przeni ananas sa belim mesom u kari sosu, pohovane paprike, kajgana sa mladim lukom i slaninicom, pasulj, babina domaca supica, becarac, pilav, pohovane tikvice i ne mogu da se setim sta jos, ali uglavnom je to to..
..a od voca jedem banane(najvise),jagode, grozdje, kajsije, breskve, ananas i jabuke..i kivi...a vidim da jedem vise voca nego sto se preporucuje..


..vidim da mi je post dosta dugacak, ako je jos duzi niko nece ni citati, tako da ne kucam vise pa pitajte i dajte koji savet jer mi je prekopotreban..

p.s. vidm da je whey odlicna stvar, ali za sad ne smem da koristim...pijem neki lek protiv akni i pise da ne smem da uzimam dodatno protein, ali  ne pise objasnjenje :S ..onda sam pitao doktorku da li mogu da jedem belanca (to sam video u onoj dijeti na kojoj sam bio) nakon treninga i rekla je da moze..i nije mi jasno kako mogu da unosim dosta proteina preko hrane, a ne bih smeo neki suplement da uzimam..

p.s. komp je poceo malo pre da mi prijavljuje da je sajt opasan zbog malware  :crazy:
« Last Edit: June 08, 2010, 09:02:42 AM by Und3i2c0v3i2 »
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #1 on: June 02, 2010, 06:40:05 PM »
Quote
makarone sa sirom, punjene paprike, musaka, grasak, spanac (njega najvise jedem), spagete, pecurke (njih kombinujem bar uz tri obroka nedeljno), przeni ananas sa belim mesom u kari sosu, pohovane paprike, kajgana sa mladim lukom i slaninicom, pasulj, babina domaca supica, becarac, pilav, pohovane tikvice i ne mogu da se setim sta jos, ali uglavnom je to to..

fina hrana al ne za dijetu
pohovano,przeno u ulju,masti,slanina,zaprska se ne jede
pangasius je som,mada je on masniji od onoga sto si naveo
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #2 on: June 02, 2010, 07:02:54 PM »
fina hrana al ne za dijetu
pohovano,przeno u ulju,masti,slanina,zaprska se ne jede
pangasius je som,mada je on masniji od onoga sto si naveo

Ok, izbacujem onda sve to....a baba uglavnom kuva ili dinsta, a za ulje kaze da kada ga koristi tako sto samo cetkicom premaze tefal ili vok...ali izbacicemo i to...
Som?? Jel to jedem? auuu, to ona brkata recna riba?? :lol: :lol: ..to sto se tice masnoce, samo sam procitao sta pise na pakovanju, nije mi problem da uslikam i da okacim..

Neki mi savetuju, da batalim ove moje tripove sa stomakom, i da krenem da radim masu? Sta ti mislis, a i ostali, o tome?
..ja sam planirao da skinem ili bar prepolovim ovaj stomak pa da krenem da radim masu i mislio sam da do kraja decembra doguram do 73-74kg, s tim sto avgust i pola jula ne bih imao regulisanu ishranu...jel sam nerealan?
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #3 on: June 02, 2010, 08:03:56 PM »
daj slike od napred i iz profila
zasto ne bi imao sredjenu hranu tad?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #4 on: June 02, 2010, 08:25:31 PM »
..vidim da mi je post dosta dugacak, ako je jos duzi niko nece ni citati

:lol:
ne znam kad cete shvatiti da je totalno irelevantno s kim zivite, kad ustajete, koje boje vam je soba
bez uvrede, ali gomila nepotrebnih informacija dovodi upravo do ovoh sto si naveo, da niko nece ni da procita  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #5 on: June 02, 2010, 09:00:52 PM »
zasto ne bi imao sredjenu hranu tad?

..jer cu to vreme provesti u beogradu, na moru i nekim putovanjima sa drustvom, a onda necu voditi zdrav zivot :) ..a i necu imati babu koja ce uvek sve da mi sprema :) ...a i nisam siguran da li cu imati pare, kad nas je to dosta skuplje....trudicu se maximalno da ostanem u okvirima zdrave ishrane, da ne bih upropastio kakve takve rezultate..
..evo slika, ovo sto me nervira kod stomaka..
http://yfrog.com/5j15094413j
http://yfrog.com/8939460184j
http://yfrog.com/bf92341264j
http://yfrog.com/c987900659j
http://yfrog.com/af3052010kopiej



:lol:
ne znam kad cete shvatiti da je totalno irelevantno s kim zivite, kad ustajete, koje boje vam je soba
bez uvrede, ali gomila nepotrebnih informacija dovodi upravo do ovoh sto si naveo, da niko nece ni da procita  :)
..trudio sam se da izbacim sve nekorisne informacije, ali ocigledno nisam uspeo :)
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #6 on: June 02, 2010, 09:05:15 PM »
daj prekini da razvlacis tu kozu  :lol: i kreni na masu  :yes:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #7 on: June 02, 2010, 10:27:55 PM »
daj prekini da razvlacis tu kozu  :lol: i kreni na masu  :yes:
..pa nije bas sve koza, tako izgleda kad stojim, ali kad sedim lepo se vidi salce..
...al prelomio sam da krenem da radim masu, valjda mi se nece povecati stomak...samo nisam siguran jel moze, posto dva puta nedeljno idem na pravi fudbal?
..kad sastavim jelovik, napisacu ga pa da cujem onda kritike, komentare i predloge..
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #8 on: June 03, 2010, 03:11:19 AM »
Program za masu

7:50h Ovsene pahuljice + 5 belanaca + 0,5L jogurt (ne znam koju meru ovsenih-a napisao sam koji jogurt imam, valjda je dobar :dunno: )
10:10h voce (2 banane + jabuka)
13:00h 300g (junetina ili belo meso ili curetina) + 200g pirinca ili 3 kuvana krompira ili 100g testenine ili 100g graska + salata (paradajz,paprika,zelena,krastavac)
15:00h sir 200g (imam ovaj, jel odgovara? 322 KJ - 76 Kcal - 13g Proteina - 4,7g UH (od toga 4,7 secer) - 0,4g Masti (od toga 0,3 zasicene) - 0,3g Natrijum) 2 parceta integralnog hleba + salata (krastavac,paradajz,paprika,zelena salata) = sendvic
18:00h 300g (riba ili belo meso ili junetina) + salata + 5 belanaca - napisao sam koju ribu jedem, do sad pored ribe sam jeo samo one pohovane riblje filete...tunu i oslic nikad nisam-a ako ima koscica, nema sanse da ih jedem..
21:00h Trening - teretana
22:30h PMW (ne znam sta)
do 1:00h zaspim

..i pijem vodu, i bar 2 solje dnevno zelenog caja ili kamilice bez secera, meda ili neceg treceg..
..a trenirao bih ponedeljak, sreda, petak, eventualno subota = teretana
i utorak i cetvrtak od 18:30 do 20h fudbal, samo ne znam jos uvek kako onda da iskombinujem ishranu  :hitself: ..a retko kad bih isao samo jednom nedeljno...
..i jos jedan problem su mi subota i nedelja, jer ne verujem da cu tada ustajati tako rano..

..ako sam dobro izracunao, od rucka, sira, i vecere imam od 130-140g proteina + belanca..to mu dodje malo vise od 2g po kg, valjda je ok?
..a ne znam da li sam ok sa kolicinom UH? ..koliko sam razumeo, treba da imam povecan broj skrobastih UH ako zelim da radim masu..
..i valjda mi je kolicina masti ok, da se ne bih umastio..
..i planiram da krenem da pijem ono riblje ulje u gel kapsulama, samo da proverim da li smem. Da li mislite jel mi je to suvisno?
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #9 on: June 03, 2010, 03:58:21 AM »
bolje pomeri trening pre ovog obroka u 13h
jel si pojeo nekad 100gr pirinca odjednom?
200gr odjednom je previse
sir pomeri za pred spavanje
ova dva obroka gde imas meso od po 300gr..od njih napravi 3 obroka od po 200gr
pojedi neka belanca posle treninga pa onda meso+krompir/pirinac
ubaci neko zumance
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380