EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: u cemu gresim?! pomagajte  (Read 2777 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
u cemu gresim?! pomagajte
« on: January 28, 2012, 04:10:56 PM »
nacitao sam se tema i tema vezano za ishranu,donkle sam se doveo u red, sto ce te moci videti iz prilozenog texta ali i dalje sam u "malom" visku koji je za mene ocigledno veliki - 3kg
Imam 27god i 88 kg. vec dugo vremena god-dve stojim na ovu kilazu, a zelim jos da skinem min 3kg, eto voleo bih da imam max 85kg mada se ne bih bunio ni da imam manje. Sto se tice sporta i fizicke aktivnosti svaki drugi dan vozim sobni bicikl 80min i predjem 42.5km i 16 min sobno veslo (na svaka 4min podignem stepen opterecenja za 1 - inace ukupno ima 12 stepena) stvarno se preznojim za sve pare,majca mokra mokra,popijem litar ipo vode...
elem znaci jedan dan radim,jedan dan odmora...
Sobni bicikl koristim vec 2-3 god konstantno, od 5 dana u nedelji do 3x nedeljno,pre pola god sam uzeo sobno veslo i poceo sa eksperimentisanjem svog tela...poslednje 3 nedelje sam pojacao intenzitet sa 45min sobnog bajsa na 80 ali sam se jutros merio i opet imam 88 kg...

sada sledi moj nacin ishrane (vise od pola godine ga primenjujem),posto pretpostavljam da je u njemu problem,voleo bih da me neko ispravi  u necem ako igde gresim?!

ustajanje u 6,dorucak 4 kasike ovsenih i jecmenih sa mlekom (oko 0.4dcl)  i medom-jedna supena kasika

uzina u 11h na poslu:pola tunjevine (naravno bez ulja) i puna cinija kupus salate (oko 300gr)

rucak oko 15h supa ili corba,povrce (mahunarke,pecurke,boranija,grasak, sargarepa,pasulj,kupus (sladak,kiseli) znaci svo povrce bogato vlaknima,izbegavam pirinac,testo i krompir ostalo sve zderem, uz to parce mesa (jednom nedeljno i skusu na teflonu) i salate koliko mogu

popodnevno spavanje min sat vremena

oko 18h se bavim fizickom aktivnoscu (sat ipo u proseku)

vecera oko 20h: posto me uglavnom "drzi" od rucka, eventualno ako uzmem parce sira sa nekom salamom ili pecenicu (par snitova) i salatu (kisl krastavci,cvekla, sezonsko povrce) to bi bilo sve.ponekad veceru i preskocim i pojedem jednu jabuku tamo oko 22h cisto da zavaram stomak jer oko 12h lezem da spavam

znaci suma sumarum,ishrana mi se bazira prvenstveno na vlaknastom povrcu,i salati,to da ne jedem koliko mogu umro bi od gladi,znaci unos ugljenih hidrata sam smanjio na najmanju mogucu meru i njih unosim ujutru za dorucak,da ponovim da HLEB,SLATKO ne unosim nikako,a ako popijem casu gaziranog pica nedeljno to mi je sve

Jos jednom bih zamolio da mi neko pomogne jer me sad uveliko "radi" psihicki momenat, tipa dodje mi da pobacam sve sprave i batalim sport ali me sportska navika jos odrzava u svemu tome i molio bih Vas iskusne ljude da mi pomognu ako igde gresim. Ne zelim da nabijam neke misice vec cisto iz psiholoskih razloga da imam 85kg (ili manje).
moj trenutni izgled mozete videti na sledece 2 slike

http://imageshack.us/f/16/dscf3406i.jpg/
http://imageshack.us/f/507/dscf3404.jpg/

Ako mi i vasi saveti ne budu pomogli razmisljam se da odem kod nutricioniste i njemu sve ovo ispricam cisto da vidim sta ce mi reci iako ih ne volim jer vec vidim 30gr ovoga 140 gr onoga.....

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Odg: u cemu gresim?! pomagajte
« Reply #1 on: January 28, 2012, 08:41:39 PM »
Pa u sustini ti se ishrana i svodi na 30g ovoga i 140g onoga. Jer 30g ovoga i 140g onoga ima toliko i toliko proteina, toliko i toliko UH, toliko i toliko masti. Dakle, premeri kolicinu hrane koju unosis u toku dana i izracunaj cega koliko unosis. Odmah cu ti reci da imas izuzetno nizak procenat proteina u ishrani, a cak i ti vlaknasti UH su UH. Pogotovo uvece ako se uzimaju iako imaju fruktozu, otici ce ti preko noci u mast (odnosi se na voce). Probaj da baziras ishranu na proteinima, sa sto manje UH bilo koje vrste ....
I slobodno jedi celu tunjevinu, ne razumem zasto jedes pola  :nonono:
Ukoliko si citao dosta toga o ishrani, onda ces shvatiti sta ti pricam. Moraju ti proteini nadvladavati UH u dnevnom unosu. Dijeta je plan ishrane, a ne samo jelovnik na bazi voca i povrca. Sta vise jedi dosta mesa, vise nego voca i povrca zajedno.
May the force be with you !

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: u cemu gresim?! pomagajte
« Reply #2 on: January 30, 2012, 08:44:20 AM »
Imaš premalo proteina u ishrani!
Trebalo bi da dnevno unosiš bar 2 gr. proteina po kilogramu telesne težine (88kg-176 gr. proteina dnevno).
Jabuka i ostalo voće nikako uveče, eventualno do 15-16h, kasnije ti takav šećer nije potreban.
MORAŠ da ubaciš mnogo više mesa u ishranu!




Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: u cemu gresim?! pomagajte
« Reply #3 on: January 30, 2012, 09:13:05 AM »
Koliko proteina ti pojedes za ceo dan, toliko bi trebalo bukvalno po obroku da pojedes...

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: u cemu gresim?! pomagajte
« Reply #4 on: January 30, 2012, 01:56:58 PM »
hvala puno na savetima, bacam se na kupovinu pileceg belog u vecim kolicinama i namirnicama bogatim proteinima, nadam se da cu uspeti da skinem jos ta 3 kg....  :yes:

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Odg: u cemu gresim?! pomagajte
« Reply #5 on: January 30, 2012, 07:19:27 PM »
Uz pravilnu ishranu ces vrlo brzo smaci ta 3 kg. A sudeci po slikama (iako tvrdim da nije svako fotogenican i dosta imaju uticaja senke, osvetljenje itd), rekao bih da tebi tu treba dosta kg manjka i jako vezbanjeda bi ti misici dosli do izrazaja. Najbitnija je motivacija, koju vidim da imas. Kada vezbas, juri sto manje pauze izmedju serija da bi vise opterecivao misic. Opet ti sam znas koji su ti ciljevi :)
May the force be with you !

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: u cemu gresim?! pomagajte
« Reply #6 on: February 01, 2012, 02:23:20 AM »
Aj iskrenu verziju da ti napisem:
-trening los, sto je rezultiralo da je i to malo misica koje nije spalio toliki kardio,sakriveno ispod sala
-ishrana katastrofa,ne znam gde si toliko citao,ovde se tako ne pise
imas malo proteina, ali sto bitno i malo skroba pa je metabolizam zakucan u minusu, a ti verovatno bez energije i volje


Dizi tegove 3-4x nedeljno, koncentrisi se na bazicne vezbe, batali toliki kardio,moras da izgradis misicnu masu.Za proteine su ti rekli,ubaci pirinac oko treninga sa mesom, za ujutru ostavi ovsene.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline smvt

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
Odg: u cemu gresim?! pomagajte
« Reply #7 on: February 07, 2012, 01:37:50 PM »
uh - pirinach , ovsene, krompir

proteini - belo pilece , riba [ oslic,tuna,pastrmka] , junetina 

masti - omega 3 , maslinovo , koshtice grozdja ,

izrachunaj koliko chega na forumu sve pishe , jer neko drugi ti nece izrachunati . Ta bicikla toliko msm da nije najbolje reshenje al ajde tvoj izbor. Milan ti je sve oko treninga objasnio, da bi doshao do definicije prvo morash doci do kvalitetne mase :)  poz