EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pitanje o masi  (Read 10537 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DirectHit

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 168
Pitanje o masi
« on: December 25, 2007, 11:23:12 AM »
Uglavnom ovo je moje trenutno stanje :

Nemam zasad opcije sta se tice teretane, i tako ce biti u dogledno vrijeme ( barem 4-5 mjeseci ).
Htio bi nabacit 2-3 kvalitetne kile ( znaci ne zelim salo, zelim misicnu masu to mi je najvaznije).

Posto nemam teretane sve cu morat radit na principu kucnih vjezbi, utege imam, volje imam, discipline imam.
Imam 17 godina, htio bi da prokomentirate ovaj nacin i plan ishrane i vjezbi, i da mi kazete kakav bi mi mogao biti uspijeh ( znaci da dobijem te prijeko potrebne 2-3 kile ali ne u vidu sala naravno ).


8 : 00 : 4 bjelanjka
- Cardio ( bicikla ili trcanje u trajanju od pol sata do sat srednji-brzi tempo) - kad nije kardio tu bi radio vjezbe s utezima ili neki tezi fizicki rad ( imam i tu dosta materijala jer gradimo oko kuce, mozda vam je to smjesno ali i to je vid vjezbe jer bi nosio teske blokove itd. itd.)

10:30 : 50g zobenih + jogurt 0,05% masti

13:30  Rucak 150g bijelog mesa(pecenog s jako malo maslinovog ulja ili kuhanog) + vlaknasto povrce ( kelj,kupus)

17:00 : 200g posnog sira i par badema/ljesnjaka / ili 100 g tune
- Tu dolazi jos vjezbe, inace sam navikao na 300 trbusnjaka ( bez opterecenja) - mozda da preporucte jos nesto recimo sklekovi?

20:00 : 100-150 g bijele nemasne ribe (oslic/bakalar) + vlaknasto povrce

pred spavanje ako bude potrebno posni sir.

Jel mi jos sto fali? Kako bi bilo dobro da rasporedim vjezbanje ( s ovime sta imam nazalost znam da nemam puno opcija ali zelim postic maximalni efekt. ).

Hvala!
No pain , no gain

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Pitanje o masi
« Reply #1 on: December 25, 2007, 12:27:32 PM »
uh...treba da napises koliko imas kg :yes:

mislim da malo jedes..trebalo bi da povecas meso...onda 300 trbusnjaka????aloooo!!! smanji malo

napisi kakav ti je trening da li koristis nesto od suplemenata...
al se nekad dobro jelo

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pitanje o masi
« Reply #2 on: December 25, 2007, 12:35:00 PM »
druze radis masu,a nigde ugljenih hidrata,povecaj to
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline DirectHit

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 168
Odg: Pitanje o masi
« Reply #3 on: December 25, 2007, 12:37:40 PM »
Onda za rucak da stavim skrob ? Recimo - grasak,jecam,leca ili krumpir?
Zobene su uh zar ne?

Ma ne zelim se uskembit jer mislim da sam endomorf a steta sta zasad nema teretane...

imam 67 kg - prije sam se lakse deblja a sad...malo teze ide... zato i zelim dignut 2-3 kvalitetne kile i onda vidit sta cu dalje kad dodje teretana.
No pain , no gain

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pitanje o masi
« Reply #4 on: December 25, 2007, 01:08:30 PM »
zobene jesu skrob
riza,krompir...
ne mozes da nabacis 2-3 kg cistih misica,prvo se radi masa pa definisanje te mase
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Pitanje o masi
« Reply #5 on: December 25, 2007, 01:14:42 PM »
Brate stvarno, jako malo UH si isplanirao :nonono: .Mora to dosta vise! I onaj posni sir u 17:00 sta ce ti to?! Bolje onu ribu od 20:00 tu ubaci a sir pred spavanje jedes.Pogledaj po forumu malo tudje jelovnike pa vidi, ukradi ideje ;) Ne mozes samo od proteina da se gojis treba tu dosta UH i dr. A i proteina se bas nisi pretrgao. I ja sam imao 67 kila i nisam mogao da se mrdnem dok nisam skopcao neke stvari i sada je krenulo lepo.Pogledaj ako te zanima u mojoj temi "Marko slike" u galeriji forumasa, ima dosta saveta sto su ih drugi meni davali pomoce ti puno!
Pozdrav i sve najbolje!
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Pitanje o masi
« Reply #6 on: December 25, 2007, 04:14:12 PM »
@DirectHit,
daj nove slike da vidimo dokle si stigao

pocetak  :link:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline DirectHit

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 168
Odg: Pitanje o masi
« Reply #7 on: December 25, 2007, 04:24:42 PM »
Budem...ali glupo mi je da se moram gojit pa da onda moram klesat...al dobro...vazno mi je da znam koja i kakva hrana ide jer mi je jasno da je "drukciji efekat" debljanja kroz pravu hranu nego kroz gluposti tipa grickalice,cokolade i slicno.
No pain , no gain

Offline Dymatize

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 160
  • Gender: Male
Odg: Pitanje o masi
« Reply #8 on: January 07, 2008, 04:47:25 PM »

   sine nemoj se zamlacivati.uzmi dymatize kreatin mikronizovani cepaj ko i ja 6l vode i za mesec dana ces dobiti mnogo brate mnogo.
« Last Edit: January 07, 2008, 07:48:00 PM by Lazic »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pitanje o masi
« Reply #9 on: January 07, 2008, 07:48:56 PM »
   sine nemoj se zamlacivati.uzmi dymatize kreatin mikronizovani cepaj ko i ja 6l vode i za mesec dana ces dobiti mnogo brate mnogo.
sta moze da dobije sa kutijom kreatina i tolikom vodom..bolje da se on drzi osnovnih stvari posto i njima slbo vlada  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap