EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: bboojjaann - Trening, ishrana  (Read 2398 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bboojjaann

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
bboojjaann - Trening, ishrana
« on: April 29, 2011, 08:34:35 PM »
Pozdrav svim forumašima. Ja ću vam izneti plan treninga i ishrane pa vas molim za mišljenje.

Sada treniram 3 puta nedeljno:
Grudi-leđa-stomak
Noge-stomak
Ramena-biceps-triceps-stomak
Uvek vozim 10min bicikl pre treninga sa tegovima i 15 nakon treninga.
Ovaj program sam radio prvi put. Smršao sam 1,5kg za mesec dana, ali najviše zbog prilagođene ishrane. Pijem dosta tečnosti.
Pošto radim od 8-16č, ishranu sam prilagodio tome.
9č - musli
11č - jabuka ili neko drugo voće
13-14č - ražano pecivo
16:30č - nešto kuvano
Posle treninga, 20č - tunjevina

Planiram da uzmem sagorevač Unidyne Universal Nutrition i neki <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">Whey</a> protein. Trening ću svakako promeniti.
1.Grudi-biceps
2.Noge-stomak
3.Odmor
4.Leđa-triceps
5.Ramena-stomak
6.Odmor
7.Odmor
Zanima me kada da radim kardio i koliko. Da li da radim isto kao i ranije 10 min pre i 15 posle treninga?

Sagorevač bih pio kako je i napisano.
Protein bih uzimao posle treninga.

Mene zanima da li pravilno razmišljam, trebam li da treniram drugačije, da menjam sagorevač, protein i sl, tj jedna preporuka profesionalca.
Ja nemam ambicija da izgledam kao bilder već više atletski. Visok sam 173cm, a imam 79kg. Iskreno, jedini problematičan deo tela mi je stomak, ali ne mnogo. Da li pojas oko stomaka pomaže, čitao sam različita mišljenja.

Pozdrav.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: bboojjaann - Trening, ishrana
« Reply #1 on: April 29, 2011, 11:29:07 PM »
tebi je kompletna ishrana od hidrata, ima neki poseban razlog za to?


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Explorer

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
Odg: bboojjaann - Trening, ishrana
« Reply #2 on: April 30, 2011, 03:03:07 AM »
Ishrana ti je katastrofa..moras je promeniti.
Druga stvar listove trapez i zadnju lozu ne izostavljaj...
"Confidence is the most important thing you can teach someone... if you can teach them confidence, you don't have to teach them anything else."

Offline bboojjaann

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: bboojjaann - Trening, ishrana
« Reply #3 on: April 30, 2011, 12:19:40 PM »
Znam da je ishrana loša. Svakako da planiram da je poboljšam. Jedem 5 puta na dan. Mislim da je musli u 9č OK kao i voćka oko 11č. Uz ražano pecivo bih mogao da ubacim kuvana jaja, oko 3kom, ali samo jedno žumance ili pak jednu mericu proteina. Kada dođem sa posla (16:30č) jedem kuvano, uglavnom je povrće i meso. Nakon treninga (20č) pojedem konzervu tune, a planiram i mericu proteina. Ne znam šta bih još dodao.

U dane odmora bih mogao da ubacim kardio, vožnja bicikla. Trčanje mi baš nešto i ne ide.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: bboojjaann - Trening, ishrana
« Reply #4 on: May 01, 2011, 10:43:11 AM »
što se tiče ishrane mogao bi da dodaš protein uz doručak (i da musli zameniš ovsenim pahuljicama dok si na dijeti da se ne bi cimao šta ima šta nema u tom musliju, jer ih ima 100 vrsta, a bolje od ovsenih nećeš naći)
voćka ok, može
ne treba ti kifla i pecivo, ako treba da jedeš hidrate onda su to pirinač, krompir, ovsene, pasulj ... i PROTEIN
onda može taj ručak ili šta već: povrće, meso
posle treninga CARBSI i protein

ne treba u svakom obroku da imaš carbse, ali u obrok posle treninga bi trebalo da ih uvrstiš, na uštrb one kifle recimo. to ti je obrok koji je praktično najbezbedniji za carbse, neće ti se ništa pretvoriti u salo ako si odradio "momački" trening

onoliki trbušnjaci su pretpostavljam zbog tog stomaka, koji treba skinuti?
još ako imaš "love handles" pa udariš po bočnim ... milina  :lol:
salo se ne skida trbušnjacima  :)
dalje što se tiče treninga, najbolje bi bilo da napišeš vežbe koje radiš, pa da ti momci prokomentarišu  :) ovako kad stavite samo najobičniji split ne može ti niko ništa konkretno reći


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline bboojjaann

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: bboojjaann - Trening, ishrana
« Reply #5 on: May 01, 2011, 09:25:45 PM »
Musli sam pravim. U činiju stavim 3 supene kašike ovsanih pahuljica, jednu kornfleksa i jednu ekspandiranog pirinča, jednu kašičicu kakaa, jednu suvog grožđa, jednu brusnice i dve kašičiće mešanih semenki (suncokret, bundeva, lan). Jedem sa vodom. Problem jeste taj treći obrok na poslu, šta jesti, spremiti i sl. Definitivno ću tada ubaciti protein, kao i nakon treninga.

Što se tiče treninga, našao sam na forumu dosta sličnih.

Hvala na odgovoru.