EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?  (Read 6430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline error

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« on: February 03, 2012, 08:35:01 PM »
Visina 177cm
težina 86kg
Da li bih smeo da smanjim kalorije i u kojoj meri, izbacivši slatkiše koje sam jeo svakodnevno(bar 100-200gr čokolade, keksa) i ostalu nezdravu hranu. Trenutno nisam nešto preterano aktivan, radim samo vežbe u kućnoj varijanti. Ne znam dal bi smeo ići u teretanu? Dijagnoza mi je : subklinički hipotireoizam - t3 i t4 su u redu, ali TSH skoro duplo povišen. Pijem euthyrox od 25 mikrograma. Uz to, povišeni su mi i holesterol i trigliceridi(ali ne drastično)
Bio sam kod nutricioniste i kao suplemente preporučila mi je: Omega3 kapsule 2puta dnevno i Oligogal Cr(hrom).
Prepisala mi je neku dijetu(veoma sličnu londonskoj dijeti)





Dorucak do 8h: 1 tanka kriska hleba, 1cm debljine (crnog, integralnog ili razenog)+ nesto od sledecih namaza:
-   1 supena kasika pavlake ili Sirka ili Sremskog sira ili Imperijala ili kajmaka ili 1 kafena kasicica margarina za mazanje
+ nesto od sledecih namimica: 2 virsle ili 2 kolutica dijetalnog (Karneksovog )parizera(0.5 cm debljine) ili kriska posnog sira ili ½ kutije sardine ili 1 bareno jaje + nesto od svezeg povrca ili salata bez ulja, ili ukiseljeno povrce za zimu, oprano od kiseline i soli ili 5-6 komada zelenih maslina
*   2x nedeljno doruckovati nesto od kuvanih testenina (spagete, makarone)ili kacamak u kolicini od solje za belu kafu vec skuvanih namimica, prelivenih mlekom , kiselim mlekom, jogurtom ili kecapom ili u njih izmrviti krisku posnog sira ili umutiti 1 supenu kasiku pavlake (bez dodavanja masnoce)
Uzina 1. oko 11h
½ sata pre uzine uzeti voce u odgovarajucoj kolicini: 1 jabuku ili 1 krusku ili 1 breskvu ili 2 kajsije ili 1 mandarinu ili 1 kivi ili ½ grejpa ili ½ pomorandze ili limuna ili 1 casu od jogurta sitnog voca (visanja, tresanja, malina, kupina, ribizli, grozdja, jagoda, borovnica),
-iza toga uzeti ½ tanke kriske hleba debljine 1 cm uz nesto od gore navedenih namaza+1 solja mleka, kiselog mleka, jogurta ili caja
Rucak od 14-15h
1   tanka kriska hleba 1 cm debljine + 1 porcija variva od povrca + salata u neograncenoj kolicini bez ulja, ili ukiseljeno povrce za zimu oprano od kiseline i soli.
*Varivo pripremati na sledeci nacin: uvek kombinovati 3-4 vrste povrca po ukusu. Kombinaciji dodati makar saku boranije ili zelenog lisnatog povrca (kelja, kelerabe, spanaca, blitve, zelja, lista cvekle, kupusa). Povrce obariti, pa umesto zaprske izrendati 1 krompir i 1 sargarepu srednje velicine na najsitnijem delu rendice. Od zacina, sve po ukusu. Na kraju dodati malo ulja, ukoliko varivo nije kuvano sa mesom.
Dozvoljene vrste mesa su: curece, pilece, telece, jagnece, junece. Zabranjena je svinjetina, iznutrice i suhomesnati proivodi (sem virsli i dijetalnog parizera)
Savet:
2-3x nedeljno jesti meso, 2-3x nedeljno jesti ribu, l-2x nedeljno jesti soja snicle (komadice soje)
-   2x dnevno , oko 150/ 170g mesa jesti po obroku do 300/350g dnevno
-   2x dnevno oko 180/200g ribe, po obroku, a oko 360/400g dnevno
Uzina 2. oko 17h
2   supene kasike veceg ,,Bio balansa” + jednu supenu kasiku psenicnih mekinja +1 supenu kasiku mlevenog badema umesati u 250ml jogurta ,,Fit" od 0.5% masti
***Kao popodnevnu uzinu oko 17 uzeti sledeci dijetalni preparat (prirodni lek): 250 ml jogurta Fit od 0,5%mm+ 2 supene kasike ovsenih pahuljica+1 supena kasika psenicnih mekinja+2 kafene kasicice isitnjenog lanenog semena+ 1 kafena kasicica cimeta+1 supena kasika mievenih oraha +1/2 kafene kasidce kima i 1/2 kafene kasicice suvog kvasca. Ostaviti 15-20 minuta pre upotrebe.
*1/2 sata pre vecere uzeti voce u kolicinama kao kod uzina
Vecera oko 20h (ista kao rucak)
1 tanka kriska hleba + porcija variva od povrca + salata u neogranicenoj kolicini, bez ulja
*6. obrok (uvesti po potrebi) oko 22 h
1 porcija variva od povrca(bez hleba) i 1 solja mleka, kiselog mieka ili jogurta
Napitak pre spavanja: moze i ne mora


Šta vi mislite o tome? Ako imate neki predlog za promenu ishrane slobodno pišite.
Svaki komentar je dobrodošao!
hvala



____________________________
inače, nabavio sam omega 3(allmax-180kapsula, i uzimam po 3)
jel su dobre za dijetu la perline sardine(55 din konzerva na pijaci)?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Reply #1 on: February 03, 2012, 11:46:06 PM »
mislim da je ovo krsh ishrana za takvu vrstu tegobe..ti moras da jedes cistije
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline error

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Reply #2 on: February 04, 2012, 09:29:04 AM »
jel može nešto konkretnije...
šta dodati šta izbaciti....plizz

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Reply #3 on: February 05, 2012, 01:09:11 AM »
evo mog odgovora -rotacije nisu toliko opitovane na ljudima koji imaju problem sa stitastom..

nisam ulazio kakvo je tvoje stanje..ali taj problem je uvek individualan, i zahteva poseban pristup, to mora da se maksimalno individualizuje, sto za free je mnogo da neko radi..

sama dijeta rotacije uh  treba da odrzi dovoljnu prozivodnju hormona da bi se metabolizam ubrzavao ili prostije sprecava usporavanje metabolizma..

znaci svaki dan menjas kolicinu hrane, glavni  su UH itd, telo ne moze da se navikne i ne usporava proizvodnju hormona, sto se obicno desava kod jednolicnih ishrana i dijeta

sve je to super kada si zdrav.ali kada odredjenu kolicinu nadomestis lekovima, obicno u praksi se ne ubrzava metabolizam, stanje ostaje isto.

u teoriji ako imas konstantnu terapiju, ovim nacinom ishrane" moze" , da se podize i smanjuje tvoja trenutna proizvodnja..tj da se ne usporava i plus terapija pa tako da dolazi ubrzanja..ali to je teorija..

MI necemo da tvrdimo da moze, nego se ogradimo i nadjemo nesto bolje, sigurnije.

ako bi to radio moralo bi drugacije nego sto sam pisao za ljude koji imaju ok hormonalnu sliku

npr da dane kada je visok unos uh smanjis na 50%
a kada je nizak unos na 30% od onog sto smo pisali..

nismo mnogo eksperimentirali sa tim ljudima da ne bi bilo jos gore sa kilazom jer imas skrob i pravi se insulinski skok, a nema sekundarne reakcije na stitastu.a mnogo beskorisnih skokova insulina, visak kalorija i secera u krvi je jednako salo

zato tvojoj tegobi vise lezi low carb( to sigurno znam da je ok) jer sam mnogima pomogao tako da se rese viska kg i pored terapija uz povremno ubacivanje uh na 5 dana itd..

to tome mozes naci na netu..cak i na forumu

ps..ako je nesto konfuzno pisem u 1.20 nocu pa sorry
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline error

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Reply #4 on: February 12, 2012, 09:35:39 PM »
hvala laziću na opširnom odgovoru
znači, ako sam te dobro razumeo, mogao bih smanjiti skrobne UH, i biti na niskom unosu UH svakog dana? sada, koliko je taj nizak broj UH?


Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Reply #5 on: February 12, 2012, 09:53:50 PM »
ako se odlucis na rotacije, onda ih smanjujes u odnosu da je sve ok..npr ako bi ti bilo ovako potrebno u najacim danima 150 gr..ti  uzmi 70 gr..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline error

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Reply #6 on: February 22, 2012, 06:34:30 PM »
hvala na odgovoru...

Znači, već ima mesec dana kako sam na dijeti. 10ak dana pod uticajem nutricioniste, ostalo foruma :D

U redu, za voće sam skapiro, da smanjim što više, ali ako ga jedem, da ga jedem danju(ujutru) jer ga ne valja uveče jesti.
Sad jedno pitanje, pošto već 20-ak dana koristim omega 3 kapsule, uzimam 2-3 dnevno, zanima me da li mi je i vitaminski suplement neophodan uz to(tipa Oligovit i sl.) jer, čitao sam da treba unositi vitamin E uz Omega 3. sad kolko je to tačno?


Sa čime jedete sardinu? Ja je ocedim od ulja i pospem limunovim sokom. I JEDEM JE BEZ IČEGA!!! ne znam dal je to loše? da je slabo ukusno jeste! Uz ela sir mi tunjevina ide glatko, ali nisam probao da mešam sardinu i elu. Ne znam kakav je ukus jel ste probali?

Sa druge strane, nutricionistkinja mi je prepisala nekakav musli koji je tkzv. PRIRODNI LEK,(za holesterol trigliceride itd,+ mršavljenje) pa bih vas molio da mi prokomentarišete, dal da to izbacujem iz ishrane, jer ga jedem svakog dana oko 17 h

250ml jogurta FIT sa 0% masti + 2supene kašike OVSENIH PAHULJICA + 1 supena kašika PŠENIČNIH MEKINJA + 2kafene kašičice SUSAMA, +1 supena kašika MLEVENIH ORAHA + 1/2 kafene kašičice KIMA + 1/2 kafene kašičice SUVOG KVASCA. Sve pomešam i ostavim 20min

Sada da li je po vama zdravo to jeste svaki dan u to vreme?

Da li mogu ovsene sa nečim drugim da iskombinujem?


Inače, vadio sam danas krv, i povišeni su mi loš holesterol i trigliceridi, a hdl holesterol je drastično snižen-slika. Pa sam malo zabrinut(iako je bila malčice gora situacija, kada sam vadio u oktobru). Znam da uzrok tome može biti i obolela štitasta, ali da pitam vas DA LI SE TO IKAKO ISHRANOM I VEŽBANJEM MOŽE SREDITI?

Hvala puno

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Reply #7 on: February 25, 2012, 02:22:12 PM »
Pozdrav druze,

ja patim od hipotiroksije vec vise od 5 godina s tim sto sam ja na 50 mcg Eutirox-a. Poslusaj Lazica za ono sto se tice low carba. Znaci moras smanjiti ugljene hidrate poprilicno, pojacati belancevine i vlaknaste UH. Ti lekovima nadomescujes deficit T4. Usled kojeg ti je povisen TSH koji je hormon koji signalizira tiroidi da proizvodi vise t4. U nasim slucajevima uzalud se luci u toj meri. Znaci dok uzimas eutirox TSH ti je u normali. Pojacaj te omega 3 kapsule slobodno i pocni da treniras. Ja nisam imao problem sa povisenim masnocama ali mi je "dobri" holeserol bio dosta snizen. To se sredi pomocu "masnije ribe" i kapsula. Ja nesto ne verujem da ti posle i sredjene ishrane i kapsula i dalje nizak. Moras da se pomiris sa time da ces najverovatnije dozivotno morati da pijes eutirox i da se hranis shodno tome.

Nadam se da sam bio jasan. :)

Srdacan pozdrav! :)