ExYu-fitness Galerija > ::Galerija lepih i jakih forumasica i forumasa::

Da se predstavim

(1/2) > >>

Faster87:
Lijep pozdrav.
Novi sam na forumu i trenutno jos uvijek iscitavam clanke, postove, kupim korisne informacije, ucim, i radujem se da cu odsada ovdje dijeliti svoje muke, probleme, al i pobjede :)
27 mi je godina, treniram citav zivot nesto, sa prekidima povremenim zbog povreda. Trenirao sam judo jako dugo (9 godina) u ranijim godinama. Trenutno stanj: 105 kg, dosta sala, al ponesto i misica. Trening u teretani 4 puta sedmicno, fokus na kompleksne vjezbe, pokoja izolacija, HIIT 2 puta sedmicno. Trenutno primjenjujem intermittent fasting princip prehrane. Cilj mi je ocuvati sto je vise moguce misicne mase, i maknuti svo salo sa sebe, dakle totalna definicija.
Evo jedna slika trenutnog stanja, od danas:


Kritike, komentari, prijedlozi dobrodosli. Lijep pozdrav.

Ugar:
Napisi kako ti se ishrana krece, kad jedes, sta ..

Faster87:
Pa ovako.
Trenutno se hranim po IF principu (povremeni post), gdje otprilike postim 15-16 sati (samo voda, zeleni caj i crna kafa bez secera), a jedem 8-9 sati. Najcesce prestajem jesti oko 8 navecer, i ne jedem do sljedeci dan 12 sati. Ovo mi je dosada skinulo vec malo sala, i uopste mi ne pada tesko. Snage u teretani imam vise nego prije, nekim cudom.

U dane kada treniram: dva obroka prije treninga, laganija, po otprilike 600 kalorija... Onda trening oko 5 popodne, i onda navecer 1500 kalorija poslije treninga. Svi UH (od 200-250 g) su poslije treninga, prije treninga samo P i M.
U dane kada ne treniram nema UH, samo ono sto uleti kroz vlaknasto povrce. Dakle neka kombinacija cikliranja UH i povremenog posta.

Prehrana mi se vecinom zasniva na clean namirnicama - meso, jaja, voce, povrce, orasasti plodovi, nezasicene masti (riblje ulje, maslinovo ulje, laneno ulje). Nekih 10-20% prehrane mi je junk, al to samo u posebnim prilikama, dakle ne junkam svaki dan, nego vikendom s drustvom kad izadjem i tako. Iako ni tada nije mcdonalds ili slicno, nego neka talijanska pasta ili nesto slicno. Tada malo popustim kocnicu, al nista pretjerano.

Komentari i kritike su dobrodosli :)

Ugar:
Po mom misljenju, kako sam mogao da zakljucim, ti nemas dorucak? Jedes tek tamo oko 4, 5 popodne, pred trening i to ne unosis UH.. Kako covece to, odakle ti energija? Mislim, nema logike to. U PWM bi bas trebalo da unosis proteine, meso, jaja, ella, tunjevina.. Sve nekako kontra radis, ali kazes da imas efekta. Poenta je bila da napises koliko otprilike proteina, uh i masti grama unosis u toku dana i kalorija zbirno (naravno sve mozes okvirno, ne moras precizno u kaloriju, bilo bi pozeljno, ali moze i bez toga)..

Faster87:
Nisi dobro shvatio.
Prvi obrok mi je u 12 sati, zadnji oko 8-9 navecer, a to mi je ujedno i obrok poslije treninga. U ovom obroku poslije treninga spakujem vecinu kalorija i UH za taj dan.To ti je princip intermittent fasting.
Prije treninga samo proteini, masti i vlaknasti UH.
Na dane treninga oko 2700-2800 kalorija, na dane odmora malo manje. TDEE - 3500 kalorija.
Oko 220-250 g proteina dnevno jedem svaki dan, UH i masti cikliram u zavisnosti od treninga.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version