EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Svinjska prsuta ???  (Read 2819 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline casperns

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Svinjska prsuta ???
« on: November 30, 2013, 10:22:57 AM »
Pozdrav,
dosli zimski dani a i sezona prsute. Na forumu sam nasao neke teme gde se pricalo o prsuti ali samo uopsteno pa neki su bili da je dobra a neka losa, kod mene je situacija da radim na masi.

Posto je volim i imam je dosta , nije kupovna vec moj deda  na zlatiboru sve odradu za porodicne potrebe, sigurno cu je jesti narednih dana, na internetu sam nasao koliko ima kalorija ali me zanima da li neko zna koliko ima proteina i masti u njoj.  Znaci suseno svinjsko meso sa mozda 2 % slanine u njoj, racunam da ima manje masti jer dosta iskaplje masti dok se susi a i skoro cisto meso se susi .

Ima li neko informaciju sta sve ima u njoj da bih imao predstavu koliko cega unosim ???

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Svinjska prsuta ???
« Reply #1 on: November 30, 2013, 11:29:33 AM »
Nasao sam ovo:

Šunka dimljena i pršut
385 Kcal
0g UH
18g P
33g M

Offline casperns

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Svinjska prsuta ???
« Reply #2 on: November 30, 2013, 11:44:24 AM »
Za masti sam nasao i ja nesto slicno ijako verujem da ova prsuta ima manje masti, nije kupovna i jednostavno mi ne izgleda tako masno a ni po ukusu ne bih rekao . ..drago mi je ako ima toliko proteina.
U svakom slucaju hvala, mozda se trbusnjaci prekriju malo ali ce dobra masa uz nju sigurno da ide  :)

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Svinjska prsuta ???
« Reply #3 on: November 30, 2013, 11:48:10 AM »
pa ne bih ja baš na pršuti zasnivao unos proteina, aj što se ovih vrednosti tiče manje-više ako se sve uklopi, ali previše je to soli ako misliš da je jedeš u većim količinama... ako hoćeš nekad ubaciš u kajganu 50-ak gr. i to je to, više od toga ne bih jeo al kako hoćeš...

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Svinjska prsuta ???
« Reply #4 on: November 30, 2013, 12:47:17 PM »
Za masti sam nasao i ja nesto slicno ijako verujem da ova prsuta ima manje masti, nije kupovna i jednostavno mi ne izgleda tako masno a ni po ukusu ne bih rekao . ..drago mi je ako ima toliko proteina.
U svakom slucaju hvala, mozda se trbusnjaci prekriju malo ali ce dobra masa uz nju sigurno da ide  :)
Gledaj samo da ne zasnivas na njoj neki veci proteinski unos, jer ipak ima jako puno masti, bas ovo sto je Filip rekao, ima tu i previse soli, plus jos sto uneses preko dana so i jos masti, pa ti onda kako hoces  :)
Ja uvek gledam da masti sto manje jer ipak se nakupi u toku dana koliko god da pazis jer necu sigurno sada jesti oslic i belanca ceo dan, a jos dodavati na to sve iz high fat hrane bi mi bilo previse.