EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Imam par pitanja  (Read 3256 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ShaX_91

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Imam par pitanja
« on: August 24, 2009, 02:41:25 PM »
Evo. Nov sam ovde, mada vec neko vreme proucavam ovaj forum. Procitao sam dosta toga sto se tice vezbi koje pogadjaju odredjene misicne grupe, HIIT i slicno. Da vam iznesem moj problem. Imam 17 godina, u Novembru punim 18. Od kad znam za sebe, trenirao sam plivanje, mada sa pauzama. Od sportova trenirao sam prvo plivanje, pa karate, pa dzudo jedno godinu i po dana, pa opet plivanje, pa sam pre dve godine kajak trenirao jedno pola godine, i prosle godine u Julu sam presao na vaterpolo. Sport mi je odlican, svaki dan imam treninge od sat i po, nekad kondicioni, nekad dobijemo loptu, nekad idemo u salu pa tamo radimo aerobni trening sa bucicama itd. Prosle godine kad sam bas imao vremena, uspeo sam da za oko 3-4 meseca skinem oko 4-5 kilograma Imao sam oko 80kg, nakon par meseci sam imao oko 75kg. Visok sam 175-176cm.
Kasnije je dosla zima, bazen nije mogao da funkcionise zato sto vodu grejemo pomocu termalnih izvora koji se nalaze ispod grada, a za cije koriscenje opstina nije dala pare, tako da na bazenu unutra nismo mogli da imamo treninge, pa su se treninzi odrzavali u Zrenjaninu. Problem je bio u tome sto su mene obaveze u skoli sprecile da treniram, zato sto ja odlaskom na trening u Zrenjanin izgubim oko 4 sata vremena.
I na kraju sam se vratio na staru kilazu od 80kg koja je trenutno stanje. Problem je u tome sto meni veliki deo tezine ide u noge, narocito butine, i zadnjicu. Poslacu vam slike tokom danasnjeg dana ili za koji dan. Sto se tice ishrane, izbacio sam veceru kao obrok, za dorucak uglavnom jedem neki sendvic, uglavnom neko jelo sa hlebom, i nekim namazom, za rucak jedem kuvanu/pecenu/przenu hranu. Ponekad kao veceru popijem casu ili 2 case jogurta ako sam bas gladan. Pre par meseci sam slomio ruku kad smo imali "suvi trening", trcanje i fudbal, pa nisam mogao da treniram jedno mesec dana.
E sad. Mene interesuje koje vezbe preporucujete kao neki dodatni cardio da bih mogao da skinem salo sa stomaka, i takozvane spojlere, zato sto mi dosta tezine i tamo ide? Mislio sam da kupim vijacu pa da preskacem, zato sto vaterpolisti, a i plivaci u principu imaju slabe zglobove, pa ne bih bas da ih ostetim trcanjem, a i trcanje mi uopste ne ide od ruke.
Takodje me interesuju vezbe za noge, konkretno za unutrasnju stranu nogu. Radio sam recimo vezbu da legnem na ledja, naslonim se na laktove, podignem noge nekih 15-20 cm iznad zemlje, i onda radim "makaze" sa nogama. E sad voleo bih jos neke vezbe da mi date ako moze da malo stanjim noge. Takodje me zanima da li vezba na vijaci utice na nozne misice? Zaboravio sam da kazem i da sam isao u teretanu neko vreme, i da planiram da krenem opet. I zanima me kik boks kao sport, zato sto sam razmisljao da predjem sa vaterpola na kik boks. :)

Takodje zelim da pitam da li postoje neke vezbe za ispravljanje kicme tako reci, zato sto dosta vremena provodim za racunarom (prevodim tekstove) i imam kao neku grbicu na mestu gde mi pocinje vrat. I za to cu vam poslati sliku. Slika govori vise od 1000 reci. ;)

Eto. Valjda je to to. Ako fali neka informacija, recite. Slike saljem u toku poslepodneva ili ovih dana.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Imam par pitanja
« Reply #1 on: August 24, 2009, 02:58:02 PM »
chitaj podforum ishrana .. sredi istu  .. kreni u teretanu ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Uros B70

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 305
  • Gender: Male
  • Take me down to the paradise city...
Odg: Imam par pitanja
« Reply #2 on: September 10, 2009, 03:26:29 PM »
chitaj podforum ishrana .. sredi istu  .. kreni u teretanu ..

Offline Ibis

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 261
  • Gender: Female
Odg: Imam par pitanja
« Reply #3 on: September 10, 2009, 03:43:23 PM »
Jesi li procitao uputstvo : http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html
Nemoj da izbacujes obroke. Rekao si da ne veceras...

Nije bitno kada jedes nego sta jedes  :yes: