EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako povratiti stari izgled? :(  (Read 2834 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline peya

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Kako povratiti stari izgled? :(
« on: February 27, 2009, 02:45:55 AM »
Pozdrav!

Slucajno sam nabasao na ovaj sajt, ali posle malo gledanja odusevljeno vidim da sam upravo ovo trazio!

Problem je u visku kilograma. Nekada sam se aktivno bavio sportom i to "vodeni" uglavnom - vaterpolo, plivanje, ronjenje uz teretanu i kondicione i izgledao ok, blago nabildovan - proporcionalno. Od 20-te - godine sporta sve manje a neaktivnosti sve vise i polako se gubi definicija, pojavljuju naslage - prvo stomak, a potom i bokovi, grudi, ledja. Sve je bilo umereno i smenjivalo se sezonski zima-gojenje, leto-sredjivanje i tako u krug. Pre nesto vise od 6 meseci sam ostavio pusenje i neka 2 meseca prozdirao sve pred sobom i ugojio se oko 15 kg. Unormalio sam ishranu (na standardno nezdravu i nedisciplinovanu - 1-2 obroka dnevno), dalje gojenje je prestalo ali kilogrami ostali bez tendencije smanjenja. Visok sam 189 - a kilaza je sa blago preteranih 92 - skocila na 107 kg. Nemam zdravstvenih problema i ogranicenja. 29 godina. Posao vrlo statican od stolice do kola..

Kako zdravo i proporcionalno smrsati, a pri tome oblikovati (povratiti) misice?

Dosta sam se ulenjio i izgubio naviku treniranja i discipline - sto je osnovno pri bilo kakvoj odluci, ali gubitak bar polovine garderobe me je poprilicno potresao i motivisao  :hitself: Imam dzak za boks u stanu, mislio sam da ga iskoristim u tu svrhu i upravo trazeci vezbe i program naleteo na ovaj sajt.

Znam da je tesko ocekivati da ti neko mahne carobnim stapicem i otera kilograme, ali koja bi to bila prihvatljiva aktivnost uz program ishrane? Kako krenuti, da ne bude suvise naglo ili neprimereno? Takodje, da li imate predlog za neku varijantu trenera koji bi se pozabavio tobom, uradio neki program vezbi + ishrane, pre toga zdravstvene testove? Koliko vidim g. Lazic je ovde autoritet za te stvari?

Ko god ima kakav savet i/ili slicnu iskustvo - bicu zahvalan.. Sa zimskom garderobom jos nekako izdrzavam ali kad stigne letnja..  :help:

Pedja



Offline peya

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Kako povratiti stari izgled? :(
« Reply #1 on: February 27, 2009, 02:43:55 PM »
pa zar niko nista   :nonono:

hajde ljudi podelite svoje znanje sa drugima..   :help:



Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Kako povratiti stari izgled? :(
« Reply #2 on: February 27, 2009, 02:59:15 PM »
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html

Prvo napravi jelovnik pa onda komentarishemo sta valja a sta ne.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline peya

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Kako povratiti stari izgled? :(
« Reply #3 on: February 28, 2009, 01:00:12 PM »
Hvala tenssa!



Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Kako povratiti stari izgled? :(
« Reply #4 on: February 28, 2009, 01:21:19 PM »
Nema frke samo napravi jelovnik i postavi ga ovdje,a onda cemo komentarisati valja li ili ne.  :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.