EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: RAGBI  (Read 50571 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Spider

  • Moderator
  • *
  • Posts: 64
Odg: RAGBI
« Reply #10 on: January 29, 2007, 10:58:46 PM »
Potkrala mi se greška u prethodnoj poruci: napisao sam da je prečka visoka 2, a ona je ustvrai visoka 3m. Ispravio sam to, ali u prevodu koji je Lazic i citirao ostalo je 2, ali nema veze, važno je da je sve u redu sada.

Mislim da je za francusku terminologiju ovde zaslužna prvenstveno činjenica da je 1953., kada su prvi ragbisti došli u tadašnju Jugoslaviju, to bili Francuzi. Naime, 26.novembra te godine prvi ragbi meč na prostorima SFRJ igrali su studentska reprezentacija Francuske i selekcija pokrajine Provanse (fr. Provence), i to ragbi 13 u Beogradu. Kasnije je čak i prvi međunarodni meč, repr. Jugoslavije igrala 1961.god. u Banjaluci protiv amaterske repr. Francuske i izgubila 13:0. Naravno, igrali su ragbi 13. Kasnije je uticaj vršila francuska literatura i svakako da, kao detetu, prvo što nauči najduže mu ostane.

Prema mojim saznanjima takođe, Botica je najveće ime hrvatskog ragbija. On je igrao najpre za All Blacks-e (7 nastupa, mada iako je poneo zlatnu medalju na prvom Svetskom kupu 1987., nijedan nije ostvaren tom prilikom), a potom i za novozelandsku ragbi 13 reprezentaciju (2 nastupa). U kvalifikacijama za Svetski kup 1999. u Francuskoj, Hrvatska je osim njega imala još nekoliko igrača sa N.Zelanda (Matthew Cooper, Andrew Matijašević, Moors, Keith, Anthony Šumić,...) koji su je doveli do vrlo finih rezultata: prihvatljivi porazi od Gruzije (15:29 u Tbilisiju) i oslabljene Italije (27:39 u Makarskoj), ali i sjajna pobeda nad Rusijom 23:16 na svom terenu. Ne bih rekao da bi bez tih momaka Hrvatska postala svojevrsni hit kvalifikacija, čak su igrali i haku pre mečeva. Verovatno misliš na neki kasniji talas reprezentativaca Hrvatske sa N.Zelanda, učesnicima nekih kasnijih Kupova nacija, FIRA kupova i kvalifikacija, o kojima, doduše ne znam puno.

Što se tiče termina "skor", danas ga u Srbiji koriste samo u Kruševcu.

Mladi bi, uveren sam pohrlili na ragbi samo kada bi postojali kontinuirani TV prenosi. Tvrdim da bi upoznavanjem sa Guinness Premiership-om, Top 14, Super 14, Kupom šest nacija ili Tri-Nations Cup-om (ragbi 15) ili Super Ligom, NRL-om, Tri Nations (ragbi 13) klinci totalno poludeli za ovim sportovima, međutim, kako neko negde napisa, za ragbi je medijska magla toliko gusta da ga nema čak ni u tragovima.

Offline frenky

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 53
  • Gender: Male
  • Sculpting the masterpiece
Odg: RAGBI
« Reply #11 on: January 30, 2007, 12:38:50 AM »
Prema mojim saznanjima takodje, Botica je najvece ime hrvatskog ragbija. On je igrao najpre za All Blacks-e (7 nastupa, mada iako je poneo zlatnu medalju na prvom Svetskom kupu 1987., nijedan nije ostvaren tom prilikom), a potom i za novozelandsku ragbi 13 reprezentaciju (2 nastupa). U kvalifikacijama za Svetski kup 1999. u Francuskoj, Hrvatska je osim njega imala jos nekoliko igraca sa N.Zelanda (Matthew Cooper, Andrew Matijasevic, Moors, Keith, Anthony Sumic,...) koji su je doveli do vrlo finih rezultata: prihvatljivi porazi od Gruzije (15:29 u Tbilisiju) i oslabljene Italije (27:39 u Makarskoj), ali i sjajna pobeda nad Rusijom 23:16 na svom terenu. Ne bih rekao da bi bez tih momaka Hrvatska postala svojevrsni hit kvalifikacija, cak su igrali i haku pre meceva. Verovatno mislis na neki kasniji talas reprezentativaca Hrvatske sa N.Zelanda, ucesnicima nekih kasnijih Kupova nacija, FIRA kupova i kvalifikacija, o kojima, doduse ne znam puno.

to je tocno sto si naveo...kao sto sam rekao bilo je dobrih igraca od ovih sto si nabrojajo definitivno Cooper,Matijasevic i Keith su liga za sebe...iskreno ovog Moors-a neznam :nonono:...a Antohony Sumic(inace izbornik jedno duze vrjeme) je veliki prodavatelj magle...zadnje sto sam cuo da je izbornik neke kriket reprezenatacije...jos je tu bio i Novozelandanin Boric,al neznam kako se zove ...isto je bio  izbornik...steta sto od ovih igraca nismo naucili vise...



Mladi bi, uveren sam pohrlili na ragbi samo kada bi postojali kontinuirani TV prenosi. Tvrdim da bi upoznavanjem sa Guinness Premiership-om, Top 14, Super 14, Kupom sest nacija ili Tri-Nations Cup-om (ragbi 15) ili Super Ligom, NRL-om, Tri Nations (ragbi 13) klinci totalno poludeli za ovim sportovima, medjutim, kako neko negde napisa, za ragbi je medijska magla toliko gusta da ga nema cak ni u tragovima.

sa ovim se slazem 1000%...jedno vrijeme je nasa televizija prenosila kup 5 nacija...i tada je bio lagani rugby boom...klinci dolazili na sve strane...a sad opet stagnacija...

inace sad nisam najbolje upoznat sa stanjem u Hr. rugby-u jer sam se kako bi se reklo povukao...makar me vuce zelja da se vratim,al nemogu uskladiti dvije stvari da ih odradim na nivou na kojem bi zelio da budu...

i samo pisi o rugby-u.... :clap: :yahoo:


Balls-to-the-wall training. You sweat. You push. It hurts. In here, there's no room for crybabies, no place for talking trash. Just raw lifting. This is real deal......

Offline Spider

  • Moderator
  • *
  • Posts: 64
Odg: RAGBI
« Reply #12 on: February 07, 2007, 12:53:52 PM »
Proslog vikenda je poceo Kup sest nacija, najvece evropsko takmicenje, a ni ove godine ga nema ni na jednoj srpskoj televiziji. Kad smo vec po gradiranju takmicenja, posle prvih sest nacija (Francuska, Irska, Engleska, Skotska, Vels, Italija) idu ovim redosled po rangu: Evropski kup nacija divizija 1 (Portugal, Gruzija, Rumunija, Spanija, Rusija, Ceska), Evropski kup nacija divizija 2A (Moldavija, Nemacka, Ukrajina, Belgija, Holandija), Evropski kup nacija divizija 2B (Poljska, Letonija, Hrvatska, Malta, Andora), Evropski kup nacija divizija 3A (Svedska, Svajcarska, Srbija, Danska, Jermenija), Evropski kup nacija divizija 3B (Litvanija, Madjarska, Norveska, Bugarska, Austrija), Evropski kup nacija divizija 3C (Finska, Slovenija, Luksemburg, Bosna i Hercegovina, Izrael) i Evropski kup nacija divizija 3D (ravnopravne grupe A i B, grupa A: Grcka, Azerbejdzan; grupa B: Slovacka, Monako). Osim ovim zemalja clanovi FIRA-AER su Estonija i Kipar, ali kako se ova takmicenja igraju na dvogodisnji period (u toku je 2006-2008 ciklus), a njihovi savezi su osnovani u medjuvremenu morace da sacekaju sledeci ciklus i onda ce krenuti sa najnize tacke.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: RAGBI
« Reply #13 on: February 13, 2007, 03:40:08 PM »

Offline frenky

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 53
  • Gender: Male
  • Sculpting the masterpiece
Odg: RAGBI
« Reply #14 on: February 13, 2007, 08:12:34 PM »
@tikica

malo su fulala loptu... ;)

to je lopta za americki nogomet...



a ovo je rugby lopta... :i'mcool:






« Last Edit: February 13, 2007, 08:14:29 PM by frenky »
Balls-to-the-wall training. You sweat. You push. It hurts. In here, there's no room for crybabies, no place for talking trash. Just raw lifting. This is real deal......

Offline Spider

  • Moderator
  • *
  • Posts: 64
Odg: RAGBI
« Reply #15 on: February 14, 2007, 10:30:03 AM »
 :yes:

Offline pino rugby

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
Odg: RAGBI
« Reply #16 on: February 20, 2007, 11:47:10 PM »
DA LI POSATOJI MOGUCNOST DA SE IZ OVOG PODFORUMA IZBACI AMERICKI FUDBAL???

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: RAGBI
« Reply #17 on: February 20, 2007, 11:54:05 PM »
DA LI POSATOJI MOGUCNOST DA SE IZ OVOG PODFORUMA IZBACI AMERICKI FUDBAL???

Naravno nemoj samo da se ljutis :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: RAGBI
« Reply #18 on: February 21, 2007, 12:13:57 AM »
Pihg al se ne vole...imam ja druga u vukovima trenira americki fudbal..ne vole se sa ragbistima pa to ti je..hehhee
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Spider

  • Moderator
  • *
  • Posts: 64
Odg: RAGBI
« Reply #19 on: February 21, 2007, 12:40:28 PM »
Pa, dobro, osim lopte koje nekima i lice jedna na drugu i nemaju slicnosti, tako da ragbi kodove i americki fudbal i ne treba mesati.

O "ljubavi" srpskih ragbista i "srpskih americkih fudbalera" (kako ih naziva predsednik UO SAFS) je ispricano na mnogim drugim forumima i moze da se otvori posebna tema o tome ako bas postoji zelja za dubljim istrazivanjem netrpeljivosti. Posto je ovo forum nemenjen (prvenstveno) ex-yu populaciji, mozda bi na toj temi bilo dobro videti kakvi su odnosi u Sloveniji i Hrvatskoj izmedju ragbista i americkih.

Zahvaljujem se Lazicu na otvaranju posebnog podforuma za kodove ragbija, jer smatram da svojom atraktivnoscu i kvalitetom ovi sportovi zasluzuju posebnu paznju sportskog auditorijuma.