EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 14god + sport+visak kila  (Read 3926 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline sport mama 2

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
14god + sport+visak kila
« on: October 18, 2010, 04:09:23 PM »
Trebaju mi smernice, ako ima voljnih da pomognu! :help:
Za dve nedelje se ide u Slovacku na Svetsko prvenstvo-deciji fitnes, ko je pratio takmicenje juce u Pancevu verovatno ce zanti o cemu pricam. ;)
Cerka je u kategoriji od 14 god, u zadnjih dva meseca je dobila u kilazi....ja to kazem naduvala se, jer u principu sala tu mnogo nema....raskrupnila se ...a receno joj je da mora do takmicenja da skine barem 5kg! :nonono:
Napredovali smo juce korak u napred jer je najzad i sama shvatila da se nesto mora uraditi  kad su joj rekli da ako ovako nastavi iz fitnesa ce preci u benc..... :wallbash1:, do sada je odbijala bilo kakvu pricu a kamoli sta dr na tu temu. :dunno:
treninge ima tri puta nedeljno, svaki dan je u baletskoj skoli, kod kuce vezba...umereno.....izbacila sam joj sve slatkise, przenu hranu(pomfit u enormnom kolicinama), gazirane sokove...vec jede vise voca i povrca...pije dosta tecnosti.....ali i dalje napretka nema, nego kao da jos dodaje!

Mozete li da nam kazete nesto pametno....neko iskustvo...ja znam da ste svi uglavnom odrasli ljudi i zene a ne dete u razvoju, da metode koje koristite vi, mozda njoj ne odgovaraju.....treba mi -ne cudo   :nonono:, jer dve nedelje je malo vremena....ali barem da to sto je natovarila na sebe skladnije izgleda a ne kao pufna!...ako vec ne moze da se otarasi viska!  :bored: :help:
Pozdrav Sportmama

Offline sport mama 2

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #1 on: October 18, 2010, 04:44:53 PM »




ovo su slike iz Elemira-august mesec...najnovijih nema ali to jt to.....ramena i struk (tj stomak) to je najveci problem!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #2 on: October 18, 2010, 05:07:06 PM »
ona moze izbaciti i svuci tu vodu, kilazu, sta god za 2 nedelje, ali je pitanje da li ce moci posle da izdrzi te napore tamo
5 kg za dete njenih godina za 14 dana nije zdravo
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sport mama 2

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #3 on: October 18, 2010, 05:15:20 PM »
Sta onda da radimo? :help:
Ona ce verovatno imati sad i pojacane treninge, znam da postoje metode za to....nisam se nikad udubljivala  :nonono:, zdravlje deteta je naravno na prvom mestu......mora nesto uraditi, vec su joj zglobovi slaba tacka godinama, dodatni teret samo otezava...stalno je nesto boli!
Prihvatam svaki savet u razmatranje!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #4 on: October 18, 2010, 05:29:08 PM »
i ja bih se malo ukljucio
kao sto rece laki o tome je trebalo ranije da se misli a skidati detetu vise od 1 kg nedljeno NIJE ZDRAVO zbg poremcaja metabolzima koji moze da se desi
resenjei sigurno nije u vocu kao sto Vocu itd vec je resenje bilo da se taj pomfri i ostali junk eliminise dok je vreme
bol u zglobovima moze da poteice i od viska kg..ne mora da znaci da je to kod nje slucaj ali postoji mogucnost
to takmicenje nije smak sveta ako cak i ne ode vec ukoliko zelite da Vam se dete bavi dugorocno sporotom ona na dugorcno treba i da gledate i postavite realne ciljeve za buducnost
biti ce takmicenja i svega ostalog tako da...

Offline sport mama 2

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #5 on: October 18, 2010, 06:09:56 PM »
Razumem ja sta vi govorite, nego je problem u sledecem......
dzaba sam ja mislila na vreme kad ona nije saradjivala....a tvroglava je kao mazga....
sve je bilo ok, dok nije otisla na letovanje na 7 dana i odatle se vratila...neprepoznatljiva, tj slika iz Elemira je rezulatat letovanja! Ne debela vec naduvana!
Od tada je govorim i govorim i radim ono sto je u mojoj moci....ali ONA ne saradjuje vec dva meseca!
Sve sto sam navela od ,,ukidanja,, odradjeno je jos tada...a dali ona krisom jede negde drugde, to ja ne mogu da pratim...mogu samo da joj verujem na rec da  NE.
problem sa zglobovima ima vec par godina....sporstki lekar kaze da je to normalno u njihovom dobu.....sada je to izrazenije zbog kilaze
da samo naglasim zasto insistiram na ovome....Svetsko joj je zadnje takmicenje u sledecih 4god, trenutno brani Evropsko odlicje i bilo bi zaista steta da sad ne putuje i proba da osvoji najbolji plasman koji moze!
Zna dobro sa kime se hvata u kostac, ali ni to nije bilo dovoljno da bi se pokrenula...tek je takav radikalni komentar uticao da promeni stav.
Ja svakako zelim zdravo dete koje kada zavrsi srednju baletsku skolu, moze da nastavi sa fitnesom ili sta joj vec bude bio izbor....ali ako ona nije svesna sta joj znaci ovo takmicenje, ja jesam i znam sta me ceka ako tamo ne bude zadovoljila SVOJE kriteriume...a ujedno ocekivanja ljudi koji su ulozili u nju!

Ako smatrate da je dve kile njen max...sta da odradimo da barem ta lopta vise lici na zensko?

Lako je raditi sa decom koja hoce...ali sad je drma i pubertet i vec je pomalo zasicena ovim sportom,velika su odricanja a ona je ipak samo dete....znaci u Slovacku putuje...pitnje je samo kakva?
Pozdrav i Lakiju  i Pedji i hvala sto ste uopste komentarisali......tinejdzeri su teski u svakom pogledu! :wallbash1:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #6 on: October 18, 2010, 06:48:50 PM »
redukujte malo ishranu, drzite je malo na redukovanoj ishrani 4-5 mala obroka dnevno, vise se bazirajte ne proteinima i salatama
umanjite so i kako bude
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Labrax

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 658
  • Gender: Male
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #7 on: October 18, 2010, 06:54:03 PM »
Tinejdzeri uopste nisu "teski".
Cesto puta su roditeljska ocekivanja veci problem od tinejdzerskih hirova.
Vodi racuna da ti dete ne izgubi motivaciju. To takmicenje sasvim sigurno nije njen najvazniji dan u zivotu.
Meni se desilo nesto slicno kad sam imao 13g i neadekvatne reakcije mog oca su doprinele da totalno batalim sport kojim sam se bavio.
Mnogo je strasnije kad se dete razocara u roditelja nego roditelj u dete.
Na kraju krajeva nije nimalo strasno ako jednom i izgubi. Poraz je samo jedan od koraka prema uspehu.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #8 on: October 18, 2010, 08:40:06 PM »
kao sto rece pedja...raste dete...ne treba preterivati u dijetama i tako tim stvarima...nek uziva dok moze ..bic vremena za sve samo polako :)

naravno ne treba pustiti da se goji kao prase...ali treba uskratiti te pomftite i ostali junk i polako navikavati ga da vec samo zna sta treba jesti a sta ne...anravno i ako uleti neki junk pa nije smak sveta :lol:
al se nekad dobro jelo

Offline sport mama 2

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #9 on: October 18, 2010, 09:48:46 PM »
joj jesu teski su...ko trepca! :wallbash1:

ne bih da ispadnem jedna od onih ambicionih mama koje isteruju svoje preko deteta......mozda ce se neki setiti da sam prosle god vodila na forumu raspravu oko ishrane dece sportista.....ali sam tada imala suprotan problem....onda NIJE jela! :nonono:

pa ispada da nikad nisam zadovoljna.....naucili smo mi i na poraze, nije bitno koje ce mesto osvojiti....bitno je da ode i da svoj maximum....ali s obzirom na dosadasnje rezultate.....svi ocekujemo neku od medalja, pocevsi od nje same!
ulenjila se, i veceras jedva da je otisla na trening....da, vrsim presing onda kada smatram da je potrebno....ali i luftira vise nego sto bi ovaj sport zahtevao
ona nije prosecno dete, ulozeno je jako puno truda, rada i na kraju i novca....to vi jako dobro znate.....kako sa njene strane a tako i nase kao roditelja, a o trenerima i Sandri i Pedji da ne govorimo....... da bi se izvinite na izrazu zajebavala, malo hocu-malo necu
dok su joj klupske drugarice odlazile letos i u teretanu, nju nisi mogao natrerati ni namoliiti...a privilegovna je, ne placa nista a ne ceni to.
ali da ne davim vise......ona treba da bude balerina sledece 4 godine....a ja nijednu debelu,sem u crtacima nisam videla....pa ako je vec to njena zelja mora da vodi racuna o sebi....a ja sam tu da je podrzim kada treba ili da izigravam babarogu....zato sam mama! :whew: