EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trening nakon operacije kile  (Read 28285 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Grof

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Trening nakon operacije kile
« Reply #10 on: February 02, 2011, 02:15:03 PM »
Nakon onih 6 meseci mirovanja (to je bila stroga preporuka doktora) bio sam na fizikalnoj terapiji koja se sastojala od elektro stimulacija misica pogodjenih operacijom, masaze i istezanja, uz neke vezbe za ojacavanje tih misica. Sada trebam i dalje da nastavim sa tim vezbama ojacavanja donjeg abdomena (koje se uglavnom sastoje od trbusnjaka i istezanja, uz bajs ili traku). Moje pitanje i dalje jeste sta nakon toga, kada zelim da pocnem da radim sa tegovima?
Veoma sam oprezan, jer sam operisao kilu i na levoj i na desnoj strani donjeg abdomena i to je za moj ukus sasvim dovoljno druzenja sa hirurzima!
Pedja je pomenuo da bi mogao da mi ispise to kada uhvati vreme, ali je ocito bio prezauzet. Ili sam ja otvorio ovu temu u onom delu sajta koji niko ne cita?! Ako je tako zamolio bih administratore da je premeste tamo gde treba! :help:

P.S. Dobio sam ono za neaktivne clanove i odgovor je da mi se veoma svidja ono sto citam! Ja obozavam da vezbam, tako da mi je mirovanje veoma tesko palo! A nakon citanja na sajtu dobijem jos jacu zelju za vezbanjem, pa sam se zato trudio da izbegavam sajt! :blush:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Trening nakon operacije kile
« Reply #11 on: February 02, 2011, 04:36:48 PM »
Nakon onih 6 meseci mirovanja (to je bila stroga preporuka doktora) bio sam na fizikalnoj terapiji koja se sastojala od elektro stimulacija misica pogodjenih operacijom, masaze i istezanja, uz neke vezbe za ojacavanje tih misica. Sada trebam i dalje da nastavim sa tim vezbama ojacavanja donjeg abdomena (koje se uglavnom sastoje od trbusnjaka i istezanja, uz bajs ili traku). Moje pitanje i dalje jeste sta nakon toga, kada zelim da pocnem da radim sa tegovima?
Veoma sam oprezan, jer sam operisao kilu i na levoj i na desnoj strani donjeg abdomena i to je za moj ukus sasvim dovoljno druzenja sa hirurzima!
Pedja je pomenuo da bi mogao da mi ispise to kada uhvati vreme, ali je ocito bio prezauzet. Ili sam ja otvorio ovu temu u onom delu sajta koji niko ne cita?! Ako je tako zamolio bih administratore da je premeste tamo gde treba! :help:

P.S. Dobio sam ono za neaktivne clanove i odgovor je da mi se veoma svidja ono sto citam! Ja obozavam da vezbam, tako da mi je mirovanje veoma tesko palo! A nakon citanja na sajtu dobijem jos jacu zelju za vezbanjem, pa sam se zato trudio da izbegavam sajt! :blush:

pa shta kaze fizioterapeut koji te vodi ??? ovde niko nije medicinski struchnjak ... mozemo se baviti zdravim ljudima ... a dok se ne oporavish to je josh uvek domen lekara 
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline bbb

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 428
  • Gender: Male
Odg: Trening nakon operacije kile
« Reply #12 on: February 02, 2011, 09:06:47 PM »
ja ti mogu reci da sam pre skoro 3 godine operisao kilu koju sam dugo vukao pa se spustila u testise sa desne strane,ugradili su mi mrezicu...nakon operacije sam bas bio depresivan misleci da vise nikad necu moci normalno da treniram,ali vec posle 2 nedelje sam lagano krenuo da se vracam ali na pravilniji nacin,posto sam kilu i dobio zbog ne pravilnog vezbanja :hitself:....jednostavno sam lagano poceo sa malim tezinama(tipa bucice od 4,5kg),lagano sam povecavao tezine u skladu sa oporavkom i vratio se na neko normalno treniranje,sad sve vezbe normalno izvodim sa tezinama s kojima mogu da uradim izmedju 8-12,15 ponavljanja. jedino sto sam na pocetku bas izbegavao su bili trbusnjaci,ali sad i njih normalno radim,treniram obavezno sa pojasom sto isto ranije nisam radio... tako da nije sve to bas strasno po mom nekom iskustvu,jeste da ostaje zauvek psihicki trip pa se i dan danas posle svakog treninga opipavam i proveravam, :) i naravno pazim maksimalno na udah-izdah,pravilno izvodjenje vezbi itd. to je neko moje iskustvo

Offline KRLe_91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Trening nakon operacije kile
« Reply #13 on: February 03, 2011, 02:09:26 AM »
Moram i ja da se ubacim xD Kako se ova kila dobija ? posto sam jednom sjebao stomak a ne znam sta je u pitanju :/ znaci zadnji sam trbusnjak radio i ono izahnem i vicem deeeeeeeeeeeset i nesto mi puce na desnoj strani :/ isto tu negdje oko donjeg dijela stomaka...bolilo me jedno 5 dana i to dobro,pa posle me malo popustilo...u pocetku sam mislio da je slijepo crijevo :/ al nije mi se stanje pogorsalo tako da nisam isao kod doktora...Nekad me i dan danas zaboli kad radim trbusnjake,ali mogu raditi.Odmarao sam bio od trbusnjaka jedno 20 dana :D A ne smeta mi kad radim ostale vjezbe. Da li to ima veze sa ovom kilom ili sam mogao nategao misic ili tako nesto ?
Kad je tesko kazu dosta,
ustvari to je klopka
ali imam serum protiv toga
FORMULA JE VOLJA!

Offline Grof

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Trening nakon operacije kile
« Reply #14 on: February 03, 2011, 09:30:57 AM »
Moram i ja da se ubacim xD Kako se ova kila dobija ? posto sam jednom sjebao stomak a ne znam sta je u pitanju :/ znaci zadnji sam trbusnjak radio i ono izahnem i vicem deeeeeeeeeeeset i nesto mi puce na desnoj strani :/ isto tu negdje oko donjeg dijela stomaka...bolilo me jedno 5 dana i to dobro,pa posle me malo popustilo...u pocetku sam mislio da je slijepo crijevo :/ al nije mi se stanje pogorsalo tako da nisam isao kod doktora...Nekad me i dan danas zaboli kad radim trbusnjake,ali mogu raditi.Odmarao sam bio od trbusnjaka jedno 20 dana :D A ne smeta mi kad radim ostale vjezbe. Da li to ima veze sa ovom kilom ili sam mogao nategao misic ili tako nesto ?

Kilu (medicinski Hernia) mozes osetiti dodirom. U pocetku je velicine kao kliker ili orah, ali ako je odmah ne saniras raste. I meni je kao i bbb sisla u testise, jer sam je i ja vukao jedno godinu dana. Meni nisu ugradili mrezicu, jer su rekli da moze smetati, narucito pri seksu (na sta sam naravno odbio bilo kakvu mogucnost i da pomisle na ugradjivanje mrezice  :lol: )! Takodje su mi rekli da mladima to i ne ugradju!

pa shta kaze fizioterapeut koji te vodi ??? ovde niko nije medicinski struchnjak ... mozemo se baviti zdravim ljudima ... a dok se ne oporavish to je josh uvek domen lekara 

Ja sam gotov sa fizioterapeutom. Ono sto je on trebao uraditi, on je vec odradio! Ostalo je sada na meni. Trebam polako da se vracam u formu, s' tim sto bih ja jos jedno dva meseca radio taj trening koji sam radio sa njim, a zatim bi polako krenuo sa tegovima. Neverovatno koliko je ova tema nezastupljena kako po casopisima, tako i po forumima!

Ono sto su mi neki prijatelji saznali od nekih kondicionih trenera jeste da bih, kao sto je bbb rekao, trebalo da radim sa malim tezinama veci broj ponavljanja ( 10 - 15 ), kruzni trening (sve grupe misica), a onda da nakon odredjenog vremena kada osetim da sam ojacao polako povecavam tezine, ali i dalje da se drzim tezina koje mogu izbaciti minimum 10 puta. Takodje su mi rekli da izbegavam leg pres, cucnjeve i ostale vezbe za koje osetim da mi naprezu donji abdomen. Mada se meni cini da vecina vezba napreze taj deo (psiha verovatno :crazy:)! I da ni ne pomisljam na mrtvo dizanje, cucnjeve sa opterecenjem i super serije dugoooooooooooo! Sta mislite o ovim savetima i da li bi ste dodali jos neke savete? Takodje da li imate ideju kako bih mogao ojacati donji abdomen? 

Offline Skakac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: Trening nakon operacije kile
« Reply #15 on: March 08, 2012, 09:10:21 PM »
@Grof

Ako ti je zabranjen cucanj, leg pres i slicne vjezbe, kako treniras noge?