EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Spotting A Fake Natural Bodybuilder  (Read 9816 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Spotting A Fake Natural Bodybuilder
« Reply #10 on: October 26, 2013, 12:11:44 AM »
U određenim sportovima možeš napravit dobre stvari bez AAS, ali u BB u takmičarskom (pa čak i onako za plaže izgledu)smislu ne možeš se pomjeriti sa nule bez AAS..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Cifra

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Male
Odg: Spotting A Fake Natural Bodybuilder
« Reply #11 on: October 26, 2013, 12:31:27 AM »
Ne pricam o takmicarkoskoj formi. Hteo sam da kazem npr. ja ako idem na nekih 95 kg i nakon toga hocu da se izdefinisem  uz sredjenu ishranu bez slatkisa hleba itd. pretezno da budu proteinski obroci samim tim bf ce se smanjiti logicno je da ces biti "iscrtanij". Zato sam dao primer ovog lika sto stoji pored CT-Fletchera, ova forma moze i bez anabolica, ne izgleda toliko 'naduvano' od steroida nije ta punoca misica.. Vi ste sigurno iskusniji, mozda ne kontate sta hocu da kazem

Offline eXeL0L

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
  • Gender: Male
Odg: Spotting A Fake Natural Bodybuilder
« Reply #12 on: October 26, 2013, 12:50:36 AM »
ili budes velik i fat ili budes lean i skinny xd

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Spotting A Fake Natural Bodybuilder
« Reply #13 on: October 26, 2013, 11:13:53 AM »
Ne pricam o takmicarkoskoj formi. Hteo sam da kazem npr. ja ako idem na nekih 95 kg i nakon toga hocu da se izdefinisem  uz sredjenu ishranu bez slatkisa hleba itd. pretezno da budu proteinski obroci samim tim bf ce se smanjiti logicno je da ces biti "iscrtanij". Zato sam dao primer ovog lika sto stoji pored CT-Fletchera, ova forma moze i bez anabolica, ne izgleda toliko 'naduvano' od steroida nije ta punoca misica.. Vi ste sigurno iskusniji, mozda ne kontate sta hocu da kazem
Kontam ja druze, ali tesko je objasniti nekome ko je natural posto im je jos uz to godinama punjena glava od raznih ljudi koji im lazu a offline im se smeju.

Jeste smanjices ti bf ako "sredis ishranu" mada to podrazumeva samo kalorijski deficit i da imas ok kolicinu proteina u ishrani i da malo pazis sa izborom namirnica naravno bez junka uglavnom cisto iz razloga sto imaju ogromnu kolicinu kalorija na malu gramazu hrane a na defki trebas pametno iskoristiti to malo kalorija sto jedes... ides u kalorijski deficit gubices mast nema tu pametovanja, nema potrebe za samo proteinskim obrocima, moras imati hidrate svakako, nisu hidrati smrt kao sto ljudi misle.

I jeste bices "iscrtaniji" ali ces izgubiti i odredjenu kolicini misica dok ne skines bf kakav taj lik ima (btw on tesko da gubi misice kada radi defku)(i nebitno od suplemenata). Mozes ti bulkovati do 95kg ali ces imati 25% bf-a i izgubices 15-20kg dok ne skines sve sto imas. Ti godisnje posle recimo 3 godine treniranja mozes biti srecan ako dobijes 1-1.5kg misica (mada je 1.5kg jako velikodusno), i sad pazi odradi ti sad defku do 6-7% masti pa vidi na kojoj ces kilazi ostati... pa onda vidi koliko kg misica trebas dobiti do 95kg i koliko ce ti godina trebati, i jos sto se vise blizis max-u to ces dobijati sve manje i manje (i jos racunaj da ces dobijati i dosta masti uz svaki kg misica koji dobijes), a pitanje je da li uopste mozes da dodjes do 95kg na 6%, ako si visok ispod 188-190cm zaboravi u startu.

I ne, ne moze ta forma bez AAS, koza mu je tanka kao papir, nema ni 1mm vode ispod koze, trbusnjaci su mu cisti kao slika, jel ti vidis koliko je on pun na tih njegovih 5-6% masti, ti to moras videti uzivo da bi shvatio, ti natural na tom bf-u bi bio mekan i prazan kao neki mlitavi deda sa dijabetesom, ne trpam te nego samo objasnjavam. I jos nesto, svi imaju genetski limit, ovaj momak je definitivno otisao dosta preko njega, to u startu ti govori da nije natural, nema tu diskusije.

Offline Cifra

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Male
Odg: Spotting A Fake Natural Bodybuilder
« Reply #14 on: October 26, 2013, 11:44:03 AM »
Hvala druze na ovakvom objasnjenju. Jasno je meni sta ti pricas, svi mi imamo limit dokle mozemo napredovati. Tesko je ovako preko foruma pricati. Svi smo mi razliciti, razlicita genetika. Jasno je to da je sve vise likova koji pricaju da su natural, ali isto tako ima dosta njih koji potcenjuju druge misleci da je nesto ne moguce, a zapravo nisu ni dali 60% od sebe.

Offline eXeL0L

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
  • Gender: Male
Odg: Spotting A Fake Natural Bodybuilder
« Reply #15 on: October 26, 2013, 01:30:08 PM »
ima dosta istrazivanja na tu temu max sto se moze ocekivati je BMI od 25 sto znaci manje vise visina u cm-100... znaci za nekog od 180cm 80kg na 6-8 % masti pod uslovom da trenira tipa 20-25 godina sa bb stilom zivota... znaci ishrana/trening/spvanje/suplementacija sve na mestu... i to je jos optimistican pogled :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Spotting A Fake Natural Bodybuilder
« Reply #16 on: October 26, 2013, 02:10:55 PM »
ima dosta istrazivanja na tu temu max sto se moze ocekivati je BMI od 25 sto znaci manje vise visina u cm-100... znaci za nekog od 180cm 80kg na 6-8 % masti pod uslovom da trenira tipa 20-25 godina sa bb stilom zivota... znaci ishrana/trening/spvanje/suplementacija sve na mestu... i to je jos optimistican pogled :)
:yes: