EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Košarka, hitno!  (Read 1623 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RL11

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Košarka, hitno!
« on: January 11, 2014, 11:34:35 PM »
Pošto nisam našao temu, nadam se da nećete zameriti što sam otvorio novu.

Ovako, pitanje je malo duže, ali se nadam da će neko odgovoriti, mnogo bi mi značilo!

Imam 17 godina, 206 cm i 109 kg, igram centra u košarci. 2012-te sam bio član kadetske reprezentacije, ali sam doživeo povredu kolena koja me je do leta 2013-te udaljila sa terena. Naravno da sam dobio pozamašnu količinu masti pogotovo u predelu stomaka, zadnjice, butina. Od leta ponovo treniram, i do sad sam prevazišao povredu, i donekle došao u formu. Cilj mi je da na leto budem u 12 igrača juniorske reprezentacije, i želim bukvalno od juče da krenem krvavo da treniram. Imam 109 kg (86 kg mišićne mase i 20% masti). Želim da ostanem na oko 109 kg ali da smanjim bodi fet što je manje moguće (oko 10%) i da povećam mišićnu masu.

1. Da li da prvo skidam mast ili da nabacujem mišiće? Ili pak može sve odjednom? Ali ja ne želim, da se razumemo, samo vizuelno velik mišić, već funkcionalan i izdržljiv!

2. Da li da se prvo radi definicija, pa tek onda mišićna masa?

3. Da li je moguće do juna-jula napraviti neki osetan napredak?

Ovako, napisaću vam kako sam planirao ishranu i trening, voleo bih da neko dopuni/ispravi...

ŠKOLA PRE PODNE 07:30-13:00

po ustajanju limun+voda+med za detoksikaciju, šumeća tableta multivitamina i pivskog kvasca

10:00 doručak wellness+ čok. mleko (ne mogu bolje u školi) :(

14:00 ručak (pileće belo ili riba 200 gr. + int. pirinač)

15:00-17:00 trening sa klubom

18:00 obrok tipa ćureća prsa, salata, jaja, heljdina testenina i paradajz sos, ella sir, BADEMI!

19:00 teretana

20:00 pwm (whey, dex, creatin)

21:00-22:00 šuterski trening

22:00 tunjevina, ella sir, jogurt

ŠKOLA POSLE PODNE 13:30-17:00

08:00 ovsene + mleko, 2-3 belanca + jogurt

09:00 teretana

10:00 pwm (whey, dex, creatin)

12:00 ručak (pileće belo, riba, 200 gr, int. pirinač)

užina u školi oko 15:00 wellness+ čok. mleko (iskreno mislim da me ovaj obrok najviše ubi, ali ne znam šta da nosim u školu)

16:00-18:00 trening sa klubom

19:00 heljdina testenina, ćureća prsa, salata, povrće, voće, badem...

20:00-21:00 šuterski/tehnika trening

22:00 tunjevina, ella sir, jogurt

TRENING

dan a- grudi, biceps
dan b- leđa, triceps
dan c- noge, ramena
dan d- odmor

A-B-C-D-A-B-C-D...
znači jedna nedelja 6 treninga, druga 5...

teretanu manje više znam vežbe, jedino me ova ishrana ubi, lomim glavu oko toga, jednostavno imam cilj-reprezentacija, radim kako treba, samo ISHRANA! Nadam se da ću osposobiti telo do leta. Svaka sugestija i ispravka je uvek dobrodošla, hvala unapred.