EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc oko izhrane!  (Read 2613 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marija-katarina9444

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Pomoc oko izhrane!
« on: March 07, 2014, 09:58:55 PM »
Postovani,
Imam 20 godina, zensko sam i nova sma na forumu pa cu vam ukratko opisati sta je moj problem pa ako neko moze da mi pomogne bila bi vam zahvalna  :)
Pre svega pozdrav svima, ja od kako znam za sebe drzala sam neke dieta isla na tranje itd al uglavnom je sve bilo bezuspesno dobro imalo je malo pomaka na vagi i nekoliko cm oko struka ne kazem al nista posebno zato sto je moj glavni porok Cokolada mnogo,mnogo cokoladeeee  :wallbash1:
Al sad sam konacno i cvrsto odlucila da je tome kraj pre svega viskoka sam 163 cm i ia kilogrami mi variraju otprilike 60-1 kg i imam problema  sa stomakom i bokovima  da predjem ispod 59 je jednostavna NE moguca misija za moje telo  :nonono: a to sam skontala da je za sve kriva moja ljubav prema cokoladi slatkisima i svemu slatkimu neko ce mozda pomisliti da lazem ili nesto al ne ozbiljna sam ja  sam u stanju da pojedem 200g milke a da ni ne osetim  :crazy: ... no pre dve nedelje sam krenula u teretanu svaki dan radim kardio od 30 do 60 min jedan dan gornji deo a drugi dan donji deo i tako u krug svaki dan osim nedelje ja sam osmislila  svoj rezim ishrane pa bi vam bila zahvalna ako bi ste mi rekli jel ista valja i jel ima sanse da tako padnem na vagi ispod 59 kg moj cilj je da imam oko 55 kg  tako da ja imam otprilike 5 kg viska  sto i nije tako drasticno al je ne moguce msm do sad je bilo od sad se nadam da ce to krenuti kako treba ...
Dakle moj jelovnik bi izgledao ovako otprilike posto ja sam probala  da jedem belance za dorucak al moj zeludac imam stvarno neki cudan zeludac al nikakvih zdravstvenih problema nemam al ako pojedem nesto sto njemu ne prija on hranu vraca nazad al ne povracam ugl
Cim ustanem oko 8 pojedem 30-40g muslija sa nemasnim jogurtom ili obranim mlekom 1.2 mm
uzina: saka badema ili neka vocka
rucak oko 150 gr pileceg belog i salata  onda ja posle  ne bi nista jela al sam videla da to nije dobro pa sam odlucila da oko 3 casova pojedem oko 40 g ella sira oko 4 sata idem u teretanu i tamo sam do 6 cim dodjem kuci pojedem tunjevinu sa salatom i to bi bilo to ...
sta vi mislite o tome ?  :)

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko izhrane!
« Reply #1 on: March 07, 2014, 10:32:57 PM »
Dobrodosla :)

Znaci u teretani radis samo cardio? Sta bi podrzumevalo cardio za gornji i donji deo?

Sto se tice ishrane,

1. Koji musli? Zasto musli? Zasto ne ovsene ili nesto drugo bez silnog secera?
2. Kad ti je rucak?
3. Kad ides da spavas? Ako ides u 20h onda je ok da ti zadnji obrok bude oko 18h, ali u slucaju da ides kasnije nedostaje bar jedan obrok. Ella je dobar izbor za veceru, tako da mozes nekih 100g bar kao zadnji obrok, znaci posle tog obroka u 18h ...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline marija-katarina9444

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Pomoc oko izhrane!
« Reply #2 on: March 07, 2014, 10:38:08 PM »
Pozdrav i hvala na odgovoru  :)
Ne napr jedan dan radim ruke a posle toga kardio a drugi dan noge i posle opet :)
Musli neki tropic ne znam zasto  ukusan mi je jel ima unutra suvo grodze al dobro promenicu na ovesene  rucak mi je od 12 do 2 al ja se fokusiram da bude u 1 na spavanje idem zavisii od 11 do 1 eventualno da spavam vec ...
znaci ovaj moj jelovnik bi bio ok al jos  naprimer  da pojedem taj ella sir oko 8 ili 9 100 grama recimo ? i mislis  da cu tako smrsati ? :D i jos jedno pitanje jel mogu tammo oko 3 da kad cu jesti sir da stavim i malo salate ili neko voce posto ako jedem sam sir malo mi bude bljutavo ne znam stoo  :boxed:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko izhrane!
« Reply #3 on: March 08, 2014, 02:37:48 PM »
Moze salata naravno, a moze i neka vocka u toku dana pre treninga. Smrsaces, samo ne odustaj i ne brljaj previse  :)
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: