EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Natasa_76 Dnevnik ishrane i treninga  (Read 2651 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Natasa_76

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Natasa_76 Dnevnik ishrane i treninga
« on: January 11, 2014, 11:01:39 PM »
Pozdrav svima na forumu
Ja sam Nataša, imam 37 godina i od relativno skoro problem sa viškom kilograma. Problem sam uvećavala držeći rigorozne dijete, a to sam skontala tek kad sam vas počela da čitam. Skinem čas pa za kratko vreme vratim 20% više i tako sam došla do pozamašnog viška. Neke sam stvari počela da menjam, a najbitnije od svega mi je ishrana. Čitala sam Lazićev jelovnik i savete svih koji su mi iole bili logični, kalorije, proteine, UG, vrednosti namirnica... i sastavila neki svoj jelovnik pa bih volela da ga vi korigujete ako sam negde, a sigurno da jesam, pogrešila. Što se aktivnosti tiče šetam ujutru sat vremena i po pola sata popodne i uveče. Jutarnja više liči na neko brzo hodanje. Vodu sam počela da pijem na silu po malo i već pijem 1,5-2l dnevno.

Visina---165cm
Težina---65kg
Grudi---94cm
Struk---91cm
Bokovi---102cm
Butina---58cm
List---37cm

Jelovnik


Ponedeljak

- 1/2 konzerve tunjevine + sir uvek 100gr (Balans KCal 151, Proteina 10, UH 2 i Masti 11)
- 1 pomorandža
- 150gr belog pilećeg + 140gr pirinča
- 100gr junetine + paradajz
- 1/2 tunjevine + brokoli

Utorak

- 1/2 sardine + sir
- 1 mandarina
- 150gr belog + 100gr pirinča
- 100gr junetine + krastavac
- 1/2 sardine + brokoli

Sreda

- musli 50gr + jogurt (Balans KCal 42,6, Proteina 3,2, UG 5,2 i Masti 1)
- 1 grejp
- 150gr belog + 70gr pirinča
- 100gr junetine + paradajz
- 3 belanca + sir

Četvrtak

- 1/2 sardine + sir
- šargarepa
- 100gr belog + zelena salata
- 100gr junetine + brokoli
- 1/2 sardine + paradajz + krastavac + sir

Petak

- 4 belanca + sir
- jabuka
- 150gr belog + 180gr pirinča (to nisam uspela pa ću da zamenim sledećeg petka krompirom)
- 100gr junetine + kupus salata
- paradajz + krastavac + sir

Subota

- musli 50gr + jogurt
- 4 belanca + sir
- 100gr belog + 90gr pirinča
- 100gr junetine + brokoli
- sardina + paradajz + krastavac

Nedelja

- 150gr kikirikija
- 100gr belog + zelena salata
- 100gr junetine
- 100gr belog + brokoli
- 3 belanca + sir

(sve što treba termički da se obradi kuvam u slanoj vodi)


Svaka sugestija i ispravka je dobro došla, jer ovako planiram da nastavim još nedelju dana pa ubacujem i treninge u teretani tri puta nedeljno u pre podnevnim satima.
I imam i neka pitanja.
- Da li na trening da idem praznog stomaka eventualno posle kafe ili je potreban neki i kakav obrok? Ovo pitam, jer sam na forumu naišla na dva različita objašnjenja i ne znam da se neko ne odnosi na kardio.
- Da li ova gramaža pirinča 140-100-70-0-180-90-0 može/sme da se smanji duplo?
- Da li može neko da mi smućka po gramima PWM za moju kilažu?
- Ukačila sam čemu služe i šta rade Whey Elitte čini mi se i Maltodextrin, a šta mi još treba?
- Da li će ovakav PWM da me oslobodi bolne upale mišića?

Hvala vam unapred i nek mi je Bog u pomoći sa ovim planom, jer lepo mi to deluje u teoriji al se plašim ove količine hrane.

Offline Natasa_76

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: Natasa_76 Dnevnik ishrane i treninga
« Reply #1 on: January 18, 2014, 07:02:35 PM »
Neka pomoć, sugestija, neko, nešto? Ništa? Dobro  ;)
Možda će ovaj moj jelovnik, kao i sam dnevnik pomoći nekom približno mojih proporcija, problema i ciljeva, pa ajde da pišem rezultate.
Za nepune dve nedelje sam skinula 3kg i po 1cm u obimu grudi, struka i bokova, butina nešto malo, par milimetara. Znači sama promena ishrane "radi".
Ne pridržavam se jelovnika kako sam napisala (nema se baš toliko vremena). Doručak i večeru poštujem, ručak imam jedan, jednog dana duplu količinu junetine, jednog duplo piletine i imam još jedan "obrok" (voćka, neko belance, kikiriki, badem ili neko suvo voće, kad šta imam). Vodu pijem i dalje jedva, al je pijem.
Eto, toliko za sad.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Natasa_76 Dnevnik ishrane i treninga
« Reply #2 on: January 18, 2014, 08:10:58 PM »
Pred tegove jedes uh+proteine, pred kardio nista.
Ne znam odakle ideja da se jede 180gr pirinca odjednom? To ni ja ne mogu sa 135kg.Nadam se da znas da krompir ima 4x manje uh od pirinca i da ne mogu da se zamene "gram za gram".Podeli tu kolicinu hidrata na par obroka.
150 gr kikirikija odjednom je mnogo.Zamenio bih ga lesnikom/bademom.
PWM 1-1.5 merica wheya i pola merice dekstroze ili tog maltoa.Kupi neki vitaminski kompleks ako imas para. To uvek treba.Nece te osloboditi upale misica, vremenom ce one biti manje.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Natasa_76

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: Natasa_76 Dnevnik ishrane i treninga
« Reply #3 on: January 19, 2014, 11:50:38 AM »
Hvala za odgovor za obrok pred tegove  :kissgrin:
Ne znam odakle ideja da se jede 180gr pirinca odjednom?
Iz Lazićevog jelovnika, Petak četvrti obrok, a pre dve nedelje sam bila plavuša pa odbi mi na glupost  :blush:
Nadam se da znas da krompir ima 4x manje uh od pirinca i da ne mogu da se zamene "gram za gram".Podeli tu kolicinu hidrata na par obroka.
Aha, našla sam negde odnos pirinča i krompira, imam to zapisano u sveščici posvećenoj ishrani, a već sam počela da delim.
150 gr kikirikija odjednom je mnogo.Zamenio bih ga lesnikom/bademom.
To sad ne merim, pojedem šaku onoga što imam u kući, kikiriki ili badem, ok ubaciću i lešnik.

Hvala Milane

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Natasa_76 Dnevnik ishrane i treninga
« Reply #4 on: January 20, 2014, 04:35:53 PM »
Kad sam rekao za kikiriki/lesnik nisam bio precizan. 150gr toga ima dosta kalorija, jer je masno.To bi ti iznosilo verovatno vise od pola kcal potreba za dan. Saka je ok, to dodje 50ak grama.
Vremenom bih izbacio sardinu i tunjevinu, jer to obicno biva najgore meso plus ulje u konzervi koje uglavnom nije riblje.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Natasa_76

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: Natasa_76 Dnevnik ishrane i treninga
« Reply #5 on: January 20, 2014, 06:14:29 PM »
OK hvala