EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Casein  (Read 23868 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Casein
« on: July 02, 2007, 01:26:03 PM »
Unazad mjesec i po sam poceo da ga koristim i zbog njegovog extra ucinka sam odlucio da napisem nesto o njemu. Vecina ga ne uzima zbog cijene i jer uzima ella sir(. Kad se sve uzme u obzir nije toliko ni skup. Kod Pedjosa je 1250 g 32 evra(80%Calcium Caseinat+8.5% Whey). Znaci dodje oko 30% skuplji od Wheya. Posto je 87.3 % protein ta razlika u cijeni pada na oko 25 %.
Postoji u dva oblika micelarni i calcijum casein(CC)at. Micelarni je cisti kazein, a CC sadrzi oko 1.5% kalcijuma.
Osnovna razlika izmedju wheya i kazeina je u vremenu apsorpcije, koja je vise od duplo duza kod kazeina. Neka istrazivanja pokazuju da gotovo 7 sati pomaze tijelu da odrzi stanje pozitivnog nitrogen balansa. Whey je brzi protein, zavisno od nacina filtracije vrijeme razlaganja je oko 20 min, i najbolji je nakon treninga. Nasuprot njemu kazein konstantno otpusta, znaci snabdjeva tijelo mnogo duze i sprecava katabolizam, sto je narocito bitno u fazi definicije gdje i najmanje pomjeranje obroka u danima kad su UH na 0 moze dovesti do katabolizma. To sam i sam par puta osjetio na svojoj kozi. Dzaba trud ako proteinski unos nije konstantan. Za jedan dan je moguce izgubiti ono sto ste napravili u zadnjih 10.
U toku dana najbolje je uzimati 1 mjericu wheya zajedno sa 1 mjericom kazeina, a pred spavanje 2 mjerice kazeina. Ovo u toku dana sam i sam poceo praktikovati unazad 2 sedmice, iduci logikom da ce kazin usporiti whey i dovesti do ravnomjernijeg otpustanja. Na taj nacin ce tijelo brze dobiti potrebne aminokiseline nego da smo uzeli sam kazein. Ovo sam jutros procitao i na BB.COM.
Brojne studije su pokazale da su 'miswevi' koji su uzimali kazein imali puno veci misicni napredak i gubitak masti nego oni koji su uzimali whey.
Duga bitna osobina kazeina je sto stvara slab pritisak na zeludcani zid i na taj nacin mozak ima osjecaj sitosti. Sto je narocito bitno na definiciji i u procesu mrsavljenja. Nakon unosa samo 1 mjerice kazeina imate osjecaj kao da ste rucali, sto kod wheya nije slucaj.
E sad mnogi ce da kazu ELLA, ELLA pa ELLA...
POla kutije elle ima oko 30 g proteina, ako je srbima vjerovati, mada ja cisto sumnjam u to i kosta oko 0.6 evra. Koliko je od toga u stvari kazein ja ne znam a i ne interesuje me, neka neko napise ako zna. Plus sto mu se mora dodati whey, bolji kosta kao i kazein.
Mjerica Calcium Caseinata ima oko 25 g kazeina i kosta tacno 0.8 evra. 
Znaci razlika u cijeni je 30 % u korist elle, sto je s obzirom na smece koje ne mogu bas sve da povade iz elle i upitnost kolicine proteina i narocito kazeina, SMIJESNO.
Mislim da je kazein neophodan kao dodatak u iole ozbiljnom BB, rame uz rame sa wheyom, glutaminom i kreatinom, a narocito u procesu definicije kad nemamo dovoljnu kolicinu UH koja bi 'gurnula' whey.
Bicu i ja u Troji!

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Casein
« Reply #1 on: July 02, 2007, 01:37:28 PM »
Za jedan dan je moguce izgubiti ono sto ste napravili u zadnjih 10.

Brojne studije su pokazale da su 'miswevi' koji su uzimali kazein imali puno veci misicni napredak i gubitak masti nego oni koji su uzimali whey.
Duga bitna osobina kazeina je sto stvara slab pritisak na zeludcani zid i na taj nacin mozak ima osjecaj sitosti. Sto je narocito bitno na definiciji i u procesu mrsavljenja. Nakon unosa samo 1 mjerice kazeina imate osjecaj kao da ste rucali, sto kod wheya nije slucaj.
E sad mnogi ce da kazu ELLA, ELLA pa ELLA...
Kume a jesi procitao koliko je kancerogen i to najgore od svih preparata i suplemenata u BB industriji i suplementaciji?! Dakako da mozak u definiciji nije mjerilo jer ako nemas osjecaj gladi znaci da u biti i nisi gladan tj. potpuno je nezdravo gledat tako na stvar, kad je definicija i deficit UH moras da budes gladan inace jendu bonzitu i deri...
A krkaj praha koliko zelis ali kruta hrana je osnova a suplementi su dodaci prehrani ali nikako da shvatis... :crazy:

POla kutije elle ima oko 30 g proteina, ako je srbima vjerovati, mada ja cisto sumnjam u to i kosta oko 0.6 evra. Koliko je od toga u stvari kazein ja ne znam a i ne interesuje me, neka neko napise ako zna. Plus sto mu se mora dodati whey, bolji kosta kao i kazein.
   Ne moras Srbima vjerovat vjeruj deklaraciji koja po zakonu o javnom zdravstvu mora bit etiketirana na proiuzvodu koji je dobio certifikat da se prodava javno, oscilacije necu spominjat jer su u EU i kod nas razlicite ali su male a u EU smijesne od danih podataka...

Mislim da je kazein neophodan kao dodatak u iole ozbiljnom BB, rame uz rame sa wheyom, glutaminom i kreatinom, a narocito u procesu definicije kad nemamo dovoljnu kolicinu UH koja bi 'gurnula' whey.
Ja mislim da je nephodan natjecateljima i onima koji imaju para (kao ti je) a kako kasein moze da gura whey objasni taj proces molim te!!!

P.S. Kume kad ce te slike vise? Pa da vidimo napredak ili nesto drugo... :yes: :lol:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Casein
« Reply #2 on: July 02, 2007, 02:12:04 PM »
buraz gde mozes da uporedis kazein i ella sir , to je kao da poredis dextrozu i vitargo..
ella je alternativa za budzet i rekreativca sto ne znaci ako imas para da ti moras da krkas ellu.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Casein
« Reply #3 on: July 02, 2007, 02:17:17 PM »
Ma kako li samo primeti ucinak za mesec dana koriscenja? I koje ti to razlike mozes da primetis izmedju whey-a i casein-a? Ja zadnjih 15 godina koristim ozbiljne kolicine proteinskih suplemenata( pocev od milk&egg-a,preko whey-a ,pa do casein-a) i stvarno ne bih mogao da napravim neko poredjenje sto se tice njihovog dejstva. Kada se whey pojavio na trzistu bio je toliko skup da je zujalo u usima,a isti slucaj je bio i sa kreatinom. Sto ce reci da kompanije koje proizvode  suplemente s` vremena na vreme izbace neki "cudotvorni" proizvod kome ce nagruvati cenu i sve to izreklamirati gomilom placenih studija i tekstova po casopisima. Da ne bude zabune ne mislim nista lose o casein-u, samo govorim da jedan prosecan vezbac nema ni teoretsku sansu da primeti razliku, osim u novcaniku


Uploaded with ImageShack.us

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Casein
« Reply #4 on: July 02, 2007, 02:18:55 PM »
@Ted Arcidi

Potpisujem od prve do zadnje rijeci !  :clap: :clap: :clap:
Jebate reka bi kao da se radi o Mister. O kako pise nas Grko... :wow: (mislim na korištenje i rezultate samog kaseina)
Po meni ako si rekreativac Bacanje para... :blush:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Casein
« Reply #5 on: July 02, 2007, 11:20:48 PM »
Napredak je u porastu misicne mase u periodu pada bf sa 22 % na 19 %, sto ranije pri silasku sa 27 % na 22 % nije bio slucaj. Razlika izmedju wheya i kazeina mozda i nije tolika na masi, ali je na defki drasticna. Na proteinskim danima whey samo protrci, a kazein odradi. Znaci nema pada misica cak i kad ga uzimam kao MRP.
@Lazic
Niko nije ni poredio ellu sa kazeinom. Uzeo sam posni samo jednom i smucio mi se zivot. Fino sam gore izracunao da je razlika izmedju elle i kazeina minimalna. Tako da je prica o elli kao budzetskom rjesenju smijesna. Da je sve u njoj kazein pa i da se polemise.
@Neznanko
Ajd procitaj ponovo ovaj svoj zadnji komentar i ono sto  je zadnje uokvireno u tvom postu pa ces da shvatis zasto ti neke stvari stalno pisem, da se ne ponavljam, a i Lazic ce obrisati.
Bicu i ja u Troji!

Offline alem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 334
  • Gender: Male
Odg: Casein
« Reply #6 on: July 02, 2007, 11:32:22 PM »
 :lol: :lol: ti si sigurno ko kolMan cim guras tih preparata tolko u sebe de stavi slike molim te da vidim  ttog bleka stenu

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Casein
« Reply #7 on: July 02, 2007, 11:50:22 PM »
@Lazic
Sad sam citao ovo o kancerogenosti kazeina. U principu to je za sve proteine zivotinjskog porijekla. Jel ima nesto sto bi usporilo whey a da nije zivotinjskog porijekla ili bar da nije toliko kancerogeno?
Bicu i ja u Troji!

Offline Manimal

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
  • K-MASUTRA EXPERT Fuckin'&Meditation
Odg: Casein
« Reply #8 on: July 02, 2007, 11:55:21 PM »
:lol: :lol: ti si sigurno ko kolMan cim guras tih preparata tolko u sebe de stavi slike molim te da vidim  ttog bleka stenu

Mislis da bi vidio bleka stenu? :clap:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Casein
« Reply #9 on: July 02, 2007, 11:58:59 PM »
@Lazic
Sad sam citao ovo o kancerogenosti kazeina. U principu to je za sve proteine zivotinjskog porijekla. Jel ima nesto sto bi usporilo whey a da nije zivotinjskog porijekla ili bar da nije toliko kancerogeno?

daj tu studiju po mogucstvu ako je na exyu maternjem
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap