EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vrijeme pijenja wheya  (Read 29319 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #10 on: August 13, 2007, 07:26:21 PM »
mogu li se mjesati vlaknasti i    skrobasti  kad si na masi.
moze
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #11 on: August 14, 2007, 11:56:03 AM »
BURAZERE...DA OPET NE MISLI DA NESTO NAPADAM ILI TAKO NESTO..

ALI KAKO OVO ...

6.obrok:proteini(brzo apsorbujuci protein, belanca,riba ili whey, + mlecni proizvodi na bazi kazeinata(ili sam kazein)obrok pred spavanje

KOJI SU TO MLECNI PROIZVODI NA BAZI KAZEBNITA.....ISPADNE POPRLICNO NEUKO OVO.

JEDAN DEO TEXTA------

Važna napomena: sve što je rečeno odnosi se na micelarni kazein, koji se proizvodi specijalnim hladnim postupkom, koji čuva njegova prirodna svojstva. Nažalost, pravi micelarni kazein je veoma skup, skuplji i od najkvalitetnijeg whey proteina. Zato proizvođači proteinskih preparata u svoje proizvode najčešće stavljaju kalcijum kazeinat, koji je znatno jeftinija komponenta i omogućava da se dobije proizvod koji će svojom nižom cenom biti privlačan za kupce. Kalcijum kazeinat nije loš protein, ali nije potvrđeno da ima svojstva koja poseduje autentični micelarni kazein. Smatramo da je prilično nepošteno spakovati proizvod gde je glavna komponenta kalcijum kazeinat i onda ga reklamirati kao „protein za sporu absorpciju“, kao „noćni protein“ itd. Pa ipak,  mnoge firme to rade (čak i neke veoma poznate), i zato ako kupujete protein za sporiju absorbciju, obavezno pogledajte na etiketi koje su komponente unutra. Pri tom je korisno da znate da su američki proizvođači u obavezi da komponente listaju redom prema zastupljenosti komponenti u proizvodu. To znači da prva na listi treba da bude komponenta koje unutra najviše ima, zatim komponenta koja je druga po zastupljenosti, i tako redom. Zato kod proteina za optimalni efekat spore absorpcije, micelarni kazein mora da bude jedini ili makar prvi naveden u sastavu.

by vladar extreme mod!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #12 on: August 14, 2007, 12:04:00 PM »
Posni sir  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #13 on: August 14, 2007, 12:09:05 PM »
Posni sir  ;)

pa znam brate..ali to nema veze sa kazeinatom..

whey protein u mlecnim porizovdima usporava laktoza a ne kazeniat....ili sta vec.

stavih ovde kako bi kazein trebalo tk kako radi i od cega je i u cemu se nalzai a to brate sigurno nije posni sir

ali da si u pravu oko usporavnja samog proetina to jesi..tu enma sumnje..ali kao sto rekoh..usprova ga laktoza

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #14 on: August 14, 2007, 12:13:38 PM »
ja mislim da ga usporava mlecna mast, ali dobro..
jer ne koriste svi u svetu posni, nego neki gutaju neka ulja, kikiriki puter itd..
tako da je logicki da mast usporava, mada ko zna  :dunno:
a na bazi kazeinata=na foru(za usporavanje)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #15 on: August 14, 2007, 03:42:21 PM »
PA NIJE MI BAS JASNO KO PIJE RECIMO MASLINOVO ILI OMEGA ILI MOTRONO ULJE DA BI USPOREIO PROTEIN..

U SVAKOM SLCUAJU..NJIHOVA STVAR...

A BAS U POSNOM I NEMA MLECENE MASTI..ZATO SE ZOVE POSNE..JEBEM LI GA...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #16 on: August 14, 2007, 04:03:58 PM »
pa valjda idu logikom da se masti najvise zadrzavaju u crevima i vare, pa na taj nacin usporavaju varenje proteina a usput te masti nisu lose..
koliko god da je posan sir on ima masti u sebi..
nego sada malo citajuci po netu ovaj kalcijum kazeinat je osnova mleka i  mlecnih proizvoda i koliko god on izgledao lose u onom tekstu, ipak je to supstanca koja se talozi u crevima i usporava varenje hrane, nisam ulazio u tu materiju mada nije ni bitno prihvatio sam da je posni sir ono sto je dobro i to je to..zbog cega usporava nije ni vazno..  :)

Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #17 on: August 14, 2007, 04:13:14 PM »
pa valjda idu logikom da se masti najvise zadrzavaju u crevima i vare, pa na taj nacin usporavaju varenje proteina a usput te masti nisu lose..
koliko god da je posan sir on ima masti u sebi..
nego sada malo citajuci po netu ovaj kalcijum kazeinat je osnova mleka i  mlecnih proizvoda i koliko god on izgledao lose u onom tekstu, ipak je to supstanca koja se talozi u crevima i usporava varenje hrane, nisam ulazio u tu materiju mada nije ni bitno prihvatio sam da je posni sir ono sto je dobro i to je to..zbog cega usporava nije ni vazno..  :)



posni sir ima o,1 posto masnoca a ta kolicina bas i ne sapda u ponomsasnu lategoriju kada govrim i masnocama i ynam ja dobro da se mlecni proziovdi ne mogu obezmasiti

e sada..ovo oko varenja masti..pa ...onda se bolej najesti pasulja..on se najsporije vari...mislim ako se ide tom logikom..

kaliciujm kazinat...hmmmmmmm

Kalcijum kazeinat nije los protein, ali nije potvrdjeno da ima svojstva koja poseduje autenticni micelarni kazein.

ocilgedno ti je promaklo dosta toga citajuci taj net...treblo je da vidis u kojem procentu ga ima kako ti kayes u mleku itd.

u krajenjm slucaju..ovde je bila rec o necemu na bazzi kazeinata kao sto ti rece ,a sada kazes da si tek sada nasao na anetu da je kazeinat tj kalicum kazeinat sastavni deo mlecnih proziuvoda...slazem se..ali u kom procentu...
podeji malo logikom..onda bi bilo dovljn da se kozumiraju samo melcni prozivodi kada nam je potrebno spoija aposrbicja proteina itd..a jako dobro se zna koliko su mlecni porziovdi dobri u tim koicinma u kojima bi ih trebalo unostii da bi se namirlile potrebe za kazeniom ;) ;)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #18 on: August 14, 2007, 04:27:57 PM »
procitao sam dovoljno sta me je interesovalo, a verovatno me nije toliko da bi sada razvijao dalju polemiku,
kazeina ima u mlecnim prozivodima bilo da se zove pera ili mika i koji kod da je bolji za proizvodnju suplemenata, nije ni vazno..

ako sam ja prihvatio da je posni resenje za usporavanje a to sam od tebe prihvatio, sada tvojim izlaganjem sve bacas u vodu da se zapitam kako on usporava ako nije to to,tj nije na bazi kazeina

evo i ovo sam saznao danas

Quote
Naziv kazein potice od latinske rijeci caesus sto znaci sir, jer je on supstanca cijim se zgrusavanjem omogucava proizvodnja sira i predstavlja osnovni protein u njemu. Kazein je najvazniji protein mlijeka ne samo zaato sto ga najvise ima vec i zbog njegovih tehnoloskih osobina. Mnoge tehnologije mlijeka zasnovane su na osnovnim osobinama kazeina (tehnologija sira, mlijecno-kiselih proizvoda). 
:rolleyes01:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vrijeme pijenja wheya
« Reply #19 on: August 14, 2007, 04:32:30 PM »
HEHHEEH..NE BACAM JA NISTA U VODU STO SAM REKAO JER TO RADIM STALNO

DAKLE SIR POSNI USPROAVA SPROBCIJU PRETOINA

ALI KAO I UVEK MAJSOTR SI ZA PREBACIVANJE TEME

TI SI REKAO NEKI MLENCI PROZIOVOD U VIDU KAZEINATA ILIT AKO NESTO DA SADA NE TRAZIM.

TVOJA REC JE MLECNI PROOZID NA BAZI KAZEINATA

E SADA.....TI DALJE POLEMISI SAM SA SOBOM AKO HOCES OKO TOGA STA SI REKAO.HEHHEHEHEHHE..JA NECU...

A OVO STO SI QVOTA...TO MORA DA JE IZ UDZEBINKA ZA 2 RAZRED OSNOVNE SKOLE..HEHHEHEHHE

ALI OPET NIJE REC O TOME...OPET JE REC O TOME DA SI TI TEK SADA TO SAZNAO..TJ PROCITAO..

TAKO DA...... :wow: :wow: :wow: