EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: trebala bi mi pomoc ^^  (Read 17457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #10 on: September 10, 2008, 10:29:43 AM »
Hteo sam da pitam jos nesto....gledam jelovnike i vidim da svi jedu dosta rano(ujutru i uvece)...ne znam da li legnete odma posle obroka recimo u 9:00-9:30 ili budete budni posle i kako ne ogladnite ako ostanete,video sam Igyja da ima obrok u 23:00....Ja recimo jedem oko 8-9 uvece i posle moram opet da jedem posto ogladnim....Pitanje na kraju ^^ Jel mora da se jede tako rano ujutru i uvece ili moze da se pomri koj sat na gore?:) hvala
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #11 on: September 10, 2008, 10:59:55 AM »
To ne da ne valja,nego ...  boxed boxed boxed a da ti umesto te vrste sendvica uzmes jednu integralnu kiflu i stavis tunu,belo meso ili nesto trece  ?  smile wow

izvini tek sam sada video ovo....pa ne bi bilo lose to da znas....samo sto je tuna puna masti verujem da ce se kifla raspasti od toga....ali probacu da iscedim iz konzerve pa da poredjam....
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #12 on: September 10, 2008, 11:06:33 AM »
nista se ne mora ali preporuca dosta ljudi.

ja iance imam potrebu cim ustanem u roku od 1h da moram jest(7-8h ujutro) i nema boga dragoga da mogu duze.Imam obrok zatim oko 11h pa u 2 h pa onda 5 ili 6 h,zatim oko 21h navece nakon treninga(PWM) i prije spavanja oko 23h.Cesto izmedju obroka od jutra pa do 3h popodne svakih 30 min uzet po jedan keks od cjelih zitarica.

najgore je sto nakon svakog jela 5 min poslje sam opet gladan jer zadnjih 2 mjeseca ubrzavam metabolizam sto vise mogu.
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #13 on: September 10, 2008, 11:13:07 AM »
znam da se ne mora ali jel isto ako jedem u 8-9 ujutru pa do uvece u 9-10 zadnji obrok i kao pomerim od recimo 11-12 pa uvece 11-11:30....navikao sam se da jedem 1h posto ustanem ali vidim da cu morati da se odviknem od ovoga :) uglavnom izmedju obroka jedem banane ili neko voce koje kupim....
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #14 on: September 10, 2008, 03:27:22 PM »
izvini tek sam sada video ovo....pa ne bi bilo lose to da znas....samo sto je tuna puna masti verujem da ce se kifla raspasti od toga....ali probacu da iscedim iz konzerve pa da poredjam....

Sine, uzimas onu skuplju tunjevinu sto je bas u komadima jer ona se ne napije mnogo masti, a naravno da prvo sto radis je busis rupu u konzervi i prosipas ulje...
Probaj da spremis pirinac i da pomesas tunu sa njim to bi ti bila idealna zamena za hleb, a bice vise proteinski, a ukus je meni izvrstan, mada u tom slucaju volim drobljenu tunu umesto komade, al ako nju uzmes moras bas da je cedis...

Kako ti ide voce i povrce? Jel ga jedes?
Jesi skroz izbacio crveno meso ili ga jedes i dalje?
Riba? Mogao bi nekog oslica da smazes oni nisu masni, a imas ona pakovanja gde su i bez kostiju!
Jedes li pirinac? Krompir?
Shake ti nije neophodan, mada bi mogao da probas...
Odgovoris na ova pitanja pa cu ti ja ili neko brzi odgovori sta da menjas!
Znam kako je nemati vremena za citanje, zato ovo i jese forum, a ne citaonica pa mozes da pitas, a oni koji imaju vremena za citanje ce da ti pomognu!
 :clap:
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #15 on: September 10, 2008, 06:34:08 PM »
znam da se ne mora ali jel isto ako jedem u 8-9 ujutru pa do uvece u 9-10 zadnji obrok i kao pomerim od recimo 11-12 pa uvece 11-11:30....navikao sam se da jedem 1h posto ustanem ali vidim da cu morati da se odviknem od ovoga :) uglavnom izmedju obroka jedem banane ili neko voce koje kupim....

banane ne nikako vise od dvije dnevno(kaloricne su jako)

gle od kad ustanes,ako ne radis cardio ujutro onda u roku od 1h bi trebo jest.Tako i navece 1h ili manje prije spavanja.Ovo izmedju rasporedis.

Ja osobno ne pazim na prehranu toliko od jutra do 3h popodne,nakon toga pazim sta jedem.tako sma naviko i tako radim.Zasto ne pazim.Pa znam pojest nesto kao crveno meso,voca ne gledma toliko,pijem multivitamineske sokove(one sta imaju u 100ml 20% rda doze vitamina ACE),poslje 3h popodne izbjegavam zbog fruktoze,kaloriskih vrijednosti itd.Ovo mi organizam stigne preradit tokom dana tako da nema mi neke opasnosti da cu talozit masne naslage,a i moram jesti nesto malo jace uvjek jer mi posao jebacko tezak tako da na samo stvarima koje se preporucuju ne bi mogo da dugo radim.
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #16 on: September 10, 2008, 07:38:27 PM »
Sine, uzimas onu skuplju tunjevinu sto je bas u komadima jer ona se ne napije mnogo masti, a naravno da prvo sto radis je busis rupu u konzervi i prosipas ulje...
Probaj da spremis pirinac i da pomesas tunu sa njim to bi ti bila idealna zamena za hleb, a bice vise proteinski, a ukus je meni izvrstan, mada u tom slucaju volim drobljenu tunu umesto komade, al ako nju uzmes moras bas da je cedis...

Kako ti ide voce i povrce? Jel ga jedes?
Jesi skroz izbacio crveno meso ili ga jedes i dalje?
Riba? Mogao bi nekog oslica da smazes oni nisu masni, a imas ona pakovanja gde su i bez kostiju!
Jedes li pirinac? Krompir?
Shake ti nije neophodan, mada bi mogao da probas...
Odgovoris na ova pitanja pa cu ti ja ili neko brzi odgovori sta da menjas!
Znam kako je nemati vremena za citanje, zato ovo i jese forum, a ne citaonica pa mozes da pitas, a oni koji imaju vremena za citanje ce da ti pomognu!
 :clap:

voce i povrce:zavisi sta,nisam bas svastojed sto se ove oblasti tice :) ali se lako da promeniti kada bi znao sta
pa znas kako...jedem ga samo na nekim porodicnim ruckovima(rodj,slava,bilo koje okupljanje) ponekada keva isprzi snicle za rucak(svinjske) tada jedem naravno posto je rucak,musake i tako to...jbga jos sam sa mojima i nisam vest u kuhinji^^
e ribe....moji kupuju soma na veliko pa onda to przimo pa jedemo sa pirincem
jedem pirinac i krompir takodje
jedno vreme sam pio massive whey gainer ultimate nutritiona ali to je vreme lose prehrane tako da je mozda dao nekog efekta ali vrlo malog.... :)
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #17 on: September 10, 2008, 07:46:45 PM »
banane ne nikako vise od dvije dnevno(kaloricne su jako)

gle od kad ustanes,ako ne radis cardio ujutro onda u roku od 1h bi trebo jest.Tako i navece 1h ili manje prije spavanja.Ovo izmedju rasporedis.

Ja osobno ne pazim na prehranu toliko od jutra do 3h popodne,nakon toga pazim sta jedem.tako sma naviko i tako radim.Zasto ne pazim.Pa znam pojest nesto kao crveno meso,voca ne gledma toliko,pijem multivitamineske sokove(one sta imaju u 100ml 20% rda doze vitamina ACE),poslje 3h popodne izbjegavam zbog fruktoze,kaloriskih vrijednosti itd.Ovo mi organizam stigne preradit tokom dana tako da nema mi neke opasnosti da cu talozit masne naslage,a i moram jesti nesto malo jace uvjek jer mi posao jebacko tezak tako da na samo stvarima koje se preporucuju ne bi mogo da dugo radim.

toliko i jedem banana na dan,pred trening pojedem jednu i nekad posle treninga
cardio radim svaki drugi dan(utorak,cetvrtak,subota) ili odem na napolje na atletsku stazu pa trcim,rastezem se,trbusnjake ili trcim na traci u teretani...ja nisam pazio do sada ali sada sam krenuo na fax pa sam dosta kuci sedeci i jos sam imao veeeliki raspust prosle godine kada sam zavrsio srednju tako da se dosta nakupilo na stomaku i jos vozim kola tako da sedim gde god okrenes:)
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #18 on: September 10, 2008, 08:51:31 PM »
Samo cepaj tako ishranu, ubaci tu i piletinu vidim da je ne pominjes, a baci malo zraka na teme ishrane i pogledaj bar prvih 10 koje nadjes za koje su ljudi rekli da su ok i malo ih prilagodi sebi...

Voce matori, ja ga retko jedem jer volim samo zelene jabuke, a njih nema cele godine, al zato jedem vocne salate i cutim jos u salatu grunem med da zasladi i da napravim ne slatku limunadu da sipam u to pa tek onda med... :) znas kako je fino bas je ukusno ne smeta mnogo, a cinija dnevno mnogo pomaze... dobro ja jos uzimam animal pack da nadoknadim voce..

MWG je relativno (meni je ucinio jako malo) ok on je malo vise proteinski pa ce ti i dobitci biti kvalitetniji, Sirious MASS od Optimal Nutrition-a (ON's SIRIOUS MASS), je bas pun uh sa njim mozes ogromne dobitke da imas (mom burazu je pomogao extra), al ces protiv sala morati da se boris posle..idi polako i proteinski to ti je najbolje....

Brate kupi markicu ustedi na gorivu i kupi saplemente, time si ucinio 2dobre stvari, ne gojis se od sedenja i stedis.. :)
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #19 on: September 10, 2008, 10:10:52 PM »
pomenuo sam gore pilence :S
Ajde onda cu da jedem sto vise voca,mada vecinu cu probati tek sad :D
ala si ti smuckao to jbte,a ja se smejao mom caletu sto pije med ujutru  :crazy:
taj Animal ti nije los ako zameni voce... znas kako,ja sam taj MWG pio kada sam hteo da se ugojim,a sada mi bas i nije do preteranog gojenja posto mi je za sada ovo dovoljno,moram ovo nekako da zategnem
sacu ja da ti kazem sta bi voleo da postignem,a ti mi reci da li postoji nacin ili neki suplement+ishrana da postignem to....za sada zelim samo da rokam definiciju na ovo sto imam posto sam se znatno prosirio od pre 2 god recimo,ne zelim da budem veliki ko neki BB(mada nemam nista protiv toga,svako radi od sebe sta oce),a i verujem da cu se uz predstojece vezbanje i dobru ishranu jos malo rasiriti svuda....hvala vam na odg vec korigujem ishranu pomalo(menjam neke stvari jos nemam neki ustaljen plan ali nigde se ne zurim) :)
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...