EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trazim program ili bar neki savet za definiciju i ishranu  (Read 3317 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MimoBL

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Trazim program ili bar neki savet za definiciju i ishranu
« on: May 25, 2011, 11:40:42 PM »
Pozdrav
Imam 18 god visok sam 184 cm imam 78 kg
Prije 7 meseci poceo sam trenirati kuci sklekovi , zgibovi , trbusnjaci , propadanja , trenirao sam svaki dan osim nedelje
razbijao sam se i tad sam imao 71 kg , i desila mi se povreda koljena LCA morao sam na operaciju prvog marta tad sam prekinuo sa radom do 11 maja od sam u teretani -radim 5 puta sedmicno po 2h svaki dan obavezbi radim noge i trbusnjake,i jedan dan radim ledja i grudi a drugi dan odradim kardio posle bic/traka 30min
(inace se bavim fudbalom) tokom treniranja kuci cak pre povrede sam uocio da sam nabacio 7-8 kila misicne mase , a za to vreme treninga sam bas puno jeo i primetio sam kako mi ruke rastu ne definisu se nego samo se misici debljaju i rastu...sad sam na oporavku noge i radim sve po programu fizijotarapeuta
E sad kako sam se povredio izgubio sam dosta kondicije i snage , kako bih se spremio za sledecu sezonu moram da radim kardio bas puno a za to vreme hocu da se i izdefinisem , znam da vama to izgleda kao da imam premalo kila za definisanje ali ja igram fudbal i za mene nije bas pozeljno da imam povise kila...
Nisam bas upoznat kako to sve funkcionise to definisanje koliko traje kakav je rok ali mislio sam za nekih 5 meseci da se izdefinisem , da vratim kilazu na nekih 70kg i da isforsiram trbusnjake bas da ih iscrtam i da kasnije odrzavam tako... to mi je cilj.
Da li je to moguce za to vreme ako jeste kakvi su programi , ishrana , kardio..??? ako nije sta mi je onda ciniti?? Pozdrav BL

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Trazim program ili bar neki savet za definiciju i ishranu
« Reply #1 on: May 25, 2011, 11:53:51 PM »
S obzirom na tvoj trening (pretreniravanje) i pored toga treninzi fudbala jako je tesko nabaciti 7-8 kg, a s obzirom na tvoje neznanje koje se vidi iz teksta mi deluje nemoguce da si ti nabacio 7-8 kg misica pored svega toga. Verovatno si nabacio vise sala nego misica. Saveta i programa za definiciju imas jako puno na ovom forumu. Iscitaj i onda kada dodjes do nekog plana, okaci ga da ti ga iskomentarisemo
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline MimoBL

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Odg: Trazim program ili bar neki savet za definiciju i ishranu
« Reply #2 on: May 26, 2011, 12:32:26 AM »
Moguce je da sam nabacio sala , ali kako to da su mi ruke sada dosta deblje i grudi i ledja sve...Razumem sta hoces da kazes, ja imam malo sala na stomaku i kukovima jbg to je posledica povrede i lezanja .... ali znam da mi se sve zadebljalo (zaoblilo msm na misice) od kako sam poceo raditi vezbe snage , verovatno sam endomorph pa mi se tako lepi potkozno masno tkivo na misice i svukud po telu, interesu je me dal je moguce izvest to sve sto sam ja zamislio?

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Trazim program ili bar neki savet za definiciju i ishranu
« Reply #3 on: May 26, 2011, 12:35:40 AM »
Naravno. Samo se malo informisi po forumu i sastavi neki plan. Onda ga postuj ovde i neko ce ti ga komentarisati i korigovati
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Nicin

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Trazim program ili bar neki savet za definiciju i ishranu
« Reply #4 on: June 21, 2011, 11:45:09 AM »
Pozdrav svima, ja sam Djordje imam 18 godina i imam problem sa kilazom, ali ne i voljom :D .
Visok sam 177cm a tezak 56kg :(
Redovno vezbam ispred zgrade sklekovi, zgibovi, propadanja to radim vec par meseci. Zamolio bi nekog ako moze da mi napravi plan i program za ishranu za narednih nedelju dana. Hvala

Offline jocifer

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: Trazim program ili bar neki savet za definiciju i ishranu
« Reply #5 on: June 21, 2011, 12:45:14 PM »
Udjes u podforum ishrana, citas.
Ukucas u gornjem desnom uglu ,u search plan ishrane i izadje ti milion tema sa jelovnicima razlicitih ljudi. Na osnovu toga sastavis svoj, onda ga postavis i ljudi koriguju sta ne valja.Nista komplikovano... ;)

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Trazim program ili bar neki savet za definiciju i ishranu
« Reply #6 on: June 21, 2011, 03:04:37 PM »
Ali nemoj u tudjoj temi postavljati
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.