EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Teretana ishrana i suplementacija sa kandidom  (Read 4287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pera91

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
Teretana ishrana i suplementacija sa kandidom
« on: March 08, 2012, 12:43:35 AM »
Pozdrav narode,
Visok sam oko 192-3 i imam negde oko 80kg trenutno, pre sam imao oko 92-93 kg medjutim smrsao sam zbog crevne kandide. Vec 2 meseca se borim sa tim sr... od bolesti nikako da je se otarasim.  Planiram da krenem u teretanu za desetak dana sa ciljem povecanja misicne mase, i da posle mesec dana krenem sa suplementima, znam sve o ishrani i treninzima.
Ishrana kod ove bolesti je prava bilderska :) , samo nevoja je u tome sto sam ja student i takvu ishranu ne mogu da isfinansiram pa se snalazim kako znam i umem.....
Kad krenem u teretanu pocecu da praktikujem ovakav plan ishrane:
1. ovsene 100g + balans jogurt 0,5l
2. 4-6 jaja + razeni hleb i neka salata
3. rucak u menzi grasak/pasuj/boranija/krompir i neko mese loseg kvaliteta cevapi/becka/kobasica najgori kvalitet mada nekad se desi da bude pilece belo ili riba
4. trening pwm (kreatin 5g + 30g whey)
5. vecera u menzi (slicno kao rucak)
6. belo meso + integralni pirinac / ili jaja / ili tunjevina ( ovo sam spremam)
7. ela sir pred spavanje

Toliko o meni a sad imam par pitanja za ljude koji su imali iskustva i slicne probleme kao ja...

Dali smem da koristim whey i kreatin sobzirom da imam kandidu?
Zamolio bih vas da malo prokomentarisete ovu moju ishranu to je najbolje sto sam mogao da smislim sobzirom da sam student ( ogranicene finansije i vreme za kuvanje  ;) )

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Teretana ishrana i suplementacija sa kandidom
« Reply #1 on: March 08, 2012, 07:13:16 AM »
znas li ti da za to moras drzati dijetu i imam neki preparat candida clear koji pomaze u zavisnosti u kojoj fazi se nalazi bakterija
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline pera91

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
Odg: Teretana ishrana i suplementacija sa kandidom
« Reply #2 on: March 08, 2012, 10:01:22 AM »
Znam da moram da drzim dietu, i znam sve o tome koje namirnice smem koje ne smem ukratko da ne nabrajam sve se svodi na to da namirnice koje sadrze secer ne smem ni da pogledam kao i sve sto sadrzi krasac i belo brasno....

Preporucuje se unos dosta proteina ishrana bazirana na mesu i jajima itd...
Od uh gledam da unosim integralni prinac/grasak/boranija/krompir, treba da pijem probiotski jogurt itd...

Pitam za protein dal sme da se koristi posto ne smem secere (smem zasladjivace) pa pokusavam da najdem takav protein po prihvatljivoj ceni (elite whey mi izgleda ok). Takodje zanima me dali smem da koristim kreatin nigde nisam nasao imformaciju da ne smem?

Takodje sto se tice dekstroze nju nebi smeo da koristim u PWM, pa pitam dali je ok da se pije samo protein+creatin u PWM.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Teretana ishrana i suplementacija sa kandidom
« Reply #3 on: March 08, 2012, 10:15:39 AM »
neki isolat bi smeo, tj nesto sto nema secera.ali sve je to sranje ako ne drzis dijetu..imao sam ovde mnogo ljudi sa tom bakterijom, godinama se lece..kod dece moze da izazove i autizam ako se razvije previse
za kreatin ne vidim sto ne bi moglo..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap