EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: trebala bi mi pomoc ^^  (Read 17428 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #20 on: September 10, 2008, 10:44:07 PM »
ovako imas ssuper jelovnika kao sto su ti momci prije i rekli.

Ovo da ponovim

Unos hrane mora bit manji nego sta tjelo treba(vise unosa vise treninga odnosno kretanja)
Da jedi ujutro cim se dignes
Jedi obveznno prije spavanja
Djeli obroke na manje obroke(5-7)
trci ujutro prije dorucka i poslje treninga u teretani
3x tjedno ubaci HIIT trening(savjet ujutro na prazan zeludac npr ponedjeljak,sriijeda i petak)
Pij poslje treninga whey+dex,bcaa ak imas para i ubaci glutamin obvezno da ti se tjelo brze regenerira posto definicija zna bit iscrpljujuca(5g u PWM i 5 grama prije spavanja)
Kao zadnji obrok ako bas ne mozes da jedes jogurte ili posne sireve ubaci kazein oko 100 grama (mozes i povecat s vremenom)
U teretani imas vsie nacian vjezbanja i savjetujem ti da proucis sve nacine i da ih isto tako isprobas i ustanovis koji ti najbolje pase.(ja osobno balansiram radim 2 tjedna s velikim kilazama i onda da sokiram tjelo par dana se bacam na manje kilaze s jako puno ponavljanja samo da si sokiram tjelo tako da se ne prilagodi vrsti treninga,ustvari ispada me odnos 2 velike kilaze 1 tjedna manje kilaze)

Uz zdravo tjelo i um je jaci!

Et moje osobno misljenje nadam se da je i tocno,a ako ima ko sta za dodat ili neko boljih idae ili nadopuna nek samo vergla


Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #21 on: September 10, 2008, 10:51:57 PM »
Brate kupi markicu ustedi na gorivu i kupi saplemente, time si ucinio 2dobre stvari, ne gojis se od sedenja i stedis.. :)

strasno grijesis i tu nema dvojbe.za suplimentacijom nema potrebe ako imas stvarno dobar jelovnik!Posto malo ljudi moze da si ga priusti(vremenski dug a i dosta skup),zato se poseze za suplimentima

Stekao sma dojam da ti samo suplimente konzumiras a nit ne kuzis da je suplimentacija ima puno manju ulogu nego sto se tebi cini.Ako ishranu nemas nemas ni tako dobrih rezultata.Da neznam kakve dobre rezultate imo s nekim suplimentom.Imo bi jos bolje da je ishrana tip top.Nije vazna kvantiteta vazna je kvaliteta.Bas me zanima sta ce se tebi desit kad prestanes da unosis sve te piz... u sebe.Ako ti je ishrana banana ugojit ces se ko stoka za 6 mjeseci!To se lako moze desit i kad nedio bog se gadnije razbolis ili nastradas.Opet to je moj dojam mozda grijesim!
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #22 on: September 11, 2008, 01:04:33 AM »
"trci ujutro prije dorucka i poslje treninga u teretani"
mislim da bi pao mrtav ako trcim pre dorucka,salim se malo:) nemam pojma to jos nisam probao da trcim ujutru i to pred dorucak,probacu cim mi ispiti prodju.....
aha saznao sam sada i sta je HIIT :clap: au brate sta ja sve treba da pijem,oce ostati mesta za hranu mozda?:P videcu onda da kupim to,samo sto cu zavrsiti na ulici verovatno kada keva bude videla sta sam sve doneo :S
pijem jogurte a sta je taj kazein? :dunno:

odg za drugi tvoj post....
Ja sam na svojoj kozi osetio da kada nemas jelovnik suplementi su od male koristi.kao sto sam rekao u postu ranije,pio sam MWG i nije mi mnogo pomogao verovatno zbog jelovnika
ne ne nije mi banana ishrana :S a za bolest:ne secam se kada sam zadnji put lezao bolestan pravo da ti kazem,mislim da je bilo kada sam dobio boginje(nisam bas siguran,a i verujem da te ne zanima kada sam zadnji put lezao bolestan ali eto da ti kazem :D)
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #23 on: September 11, 2008, 12:08:03 PM »
ujutru se trci zato sto je glikogen u misicima vec istrosen (spavao si pre toga) tako da telo koristi masnoce kao gorivo

kazein je sporo apsorbujuci protein koji mozes da kupis kao odvojen suplement u prasku a ima ga u mlecnim proizvodima (posni sir je odlican izbor i zato ga jedes uvece pred spavanje)

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #24 on: September 11, 2008, 01:42:09 PM »
vidis to nisam znao za trcanje :)
ok videcu sta cu kupovati posto mi se cini da je to citavo bogatstvo kosta,sem dekstroze :)
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #25 on: September 11, 2008, 03:36:13 PM »
Kazein ti nije skup, http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,4383.msg139381.html#msg139381 ovaj sajt pogledaj tu ima malo o THE proizvodima, tako se zove kompanija, oni su strava jeftini...

Uzmi kazein, amino, najbitnije je da kad citas etiketu na boci da ima sto manje masti, sto manje UH, polako, ako si naucio da treniras bez supplemenata i tako toga i ne zuris se onda polako sedi i citaj, idi na http://www.pansport.co.yu tamo imas dosta opisa o proizvodima mozes da se informises, takodje ima slika sta pise na listi svakog proizvoda sta sadrzi... :)

Polako i sigurno, ako ti lepo ide mocices ti jos mase da nabacis za casak...

Idi u sekciju sa treninzima i vezbama i polako iscitavaj sta ti je za definiciju.. ;)
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #26 on: September 11, 2008, 08:13:24 PM »
Idi u sekciju sa treninzima i vezbama i polako iscitavaj sta ti je za definiciju.. ;)

 :rolleyes01:

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #27 on: September 11, 2008, 08:24:45 PM »
ti ovo sto si mi dao je 50e :S
Najveci problem je sto nemam stalnih prihoda,a moji mi nece finansirati to provereno(znam od ranije)....zato sam prekinuo da pijem MWG,crpi resurse ko lud....
reci mi ovako:jel postoji nesto sto je ok od suplemenata,a da ne moram da kupujem whey+dex+kazein+glutamin...nesto izmedju ta 4?znam da svi rade potpuno drugu stvar ali bolje da pitam nego da skitam :)
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #28 on: September 11, 2008, 08:42:04 PM »
ako si mislio da odaberes samo jedan - onda je to whey

barem ja tako mislim

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: trebala bi mi pomoc ^^
« Reply #29 on: September 11, 2008, 08:52:20 PM »
http://www.thenutrition-shop.com/index.php?target=products&mode=search&subcats=Y&type=extended&avail=Y&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&cid=0&q=casein&x=0&y=0

Ovo ti je link da pogledas cenu caseina 22.50 eura je.. :)

Glutamin ti je najskuplji...ja ga pijem za 60-ak eura mesecno...

Dextroza, pa to nebi smeo da diras ako ces definiciju bez obzira na cenu, mada realno je najjeftinije...

Whey je jeftin zavisi koji i kakav, opet u njima ima dosta UH, moras da citas specifikacije..
Bolje biti VELIK nego nebiti!