EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Evropsko prvenstvo u veslanju 2007  (Read 6229 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Evropsko prvenstvo u veslanju 2007
« on: September 23, 2007, 12:00:27 PM »
Srpski veslači u 4 finala na EP

[float=left][/float]Srbija je na Evropsko prvenstvo veslača u poljskom gradu Poznanju otišla sa četiri posade, a posle drugog dana takmičenja, svi su obezbedili borbu za medalje. U subotu su veslale dve posade. Iva Obradović je uspela da se plasira u finale skifistkinja, a isto je pošlo od ruke i Ninkoviću, Popoviću, Nikitoviću i Todoroviću koji će se u nedelju boriti za odličja u konkurenciji četveraca bez kormilara.

Podsećamo, prethodni dan direktan plasman u finale obezbedili su dvojac i četverac za lake veslače.

"Forma mi je u usponu, što me izuzetno raduje. Biću maksimalno spremna za finalnu trku. U polufinalnoj trci ponovo sam slabo startovala, ali sam uspela da u finišu osvojim treće mesto koje me je odvelo u finale. Ovo je već uspeh za mene i učiniću sve da se uključim u trku bar za bronzano odličje", istakla je Iva Obradović.

Pred nedeljna finala, po svim procenama organizatora dvojac Stojić i Jagar glavni je favorit za osvajanje zlata. Selektor Nebojša Ilić je u subotu sa dva najbolja srpska veslača odradio taktički trening na jezeru u Poznanju.

"Ne opterećujemo se tim što nam organizatoru prepuštaju zlatnu medalju. To je njihova taktika, pokušavaju da opuste naše momke, kako bi posada Poljske pokušala da osvoji medalju. To im neće poći za rukom. Rekao sam momcima da je svaka medalja uspeh, ali bilo bi lepo da sezonu završimo sa zlatom", istakao je Ilić.

izvor www.b92.net
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Evropsko prvenstvo u veslanju 2007
« Reply #1 on: September 23, 2007, 12:01:33 PM »
Dvojac Stojic i Jagar osvojili  zlato na EP u Poljskoj  :clap: :clap:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Evropsko prvenstvo u veslanju 2007
« Reply #2 on: September 23, 2007, 12:15:54 PM »
Zlato za Stojića i Jagara

[float=left][/float]Srpski veslači Nikola Stojić i Goran Jagar osvojili su zlatnu medalju na Evropskom šampionatu u poljskom gradu Poznanju. Oni su ubedljivo pobedili u finalnoj trci dvojaca bez kormilara, a stazu su prešli za šest minuta 44 sekunde i 3 desetinke. Srebro je pripalo posadi domaćina Poljskoj koja je za nešto više od dve sekunde bila sporija od Srbije, dok je bronza otišla u Italiju, posadi koja je imala zaostatak od 31 stotinke za Poljskom.

Stojić i Jagar od samog početka trke su došli u vođstvo, koje su povećavali do samog kraja i izuzetno ubedljivo stigli do zlatnog odličja.

izvor www.b92.net
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Evropsko prvenstvo u veslanju 2007
« Reply #3 on: September 23, 2007, 04:07:28 PM »
Zlato i srebro za srpske veslače


[float=left][/float]Srpski veslači Nikola Stojić i Goran Jagar osvojili su zlatnu medalju na Evropskom šampionatu u poljskom gradu Poznanju. Oni su ubedljivo pobedili u finalnoj trci dvojaca bez kormilara, a stazu su prešli za šest minuta 44 sekunde i 3 desetinke. Srebro je pripalo posadi domaćina Poljskoj koja je za nešto više od dve sekunde bila sporija od Srbije, dok je bronza otišla u Italiju, posadi koja je imala zaostatak od 31 stotinke za Poljskom.

"Ovo je velika pobeda. Pokazali smo zašto je dvojac bez kormilara srpski brend. Godinama smo u ovoj disciplini u svetskom vrhu. Sada su Stojić i Jagar i definitivno potvrdili da im niko nije ravan u Evropi. Poslušali su me, jer sam im rekao da se ne štede na startu, da daju sve od sebe. To su uradili, iznenadili su Italijane, koji su očekivali da naš čamac nema snage za ovakav start. Još jednom im čestitam i očekujem da će i država znati da nagradi ove sjajne momke, koji su pravi ambasadori Srbije svuda gde se pojave", istakao je Nebojša Ilić, selektor plavih veslača.

Stojić i Jagar od samog početka trke su došli u vođstvo, koje su povećavali do samog kraja i izuzetno ubedljivo stigli do zlatnog odličja.

Naš dvojac je pre dvadesetak dana zauzeo šesto mesto na Svetskom prvenstvu u Minhenu i time ispunio normu za Olimpijske igre u Pekingu. Iskusni Stojić će tako treći put nastupati na Igrama, pošto je u prethodna dva navrata sa Višackim i Stegićem u Sidneju i Atini zauzimao peta mesta.

I naš četverac za lake veslače vraća se iz Poljske sa medaljom. Srpska posada Tomić, Nedeljković, Urošević, Babović osvojila je srebrnu medalju. Naš četverac loše je startovao pa je to bio jedan od razloga što su na kraju morali da se zadovolje srebrnim odličjem.

"Prezadovoljan sam. Došli smo da osvojimo medalju, bili smo zadovoljni i srebrom. Ostaje žal zbog lošeg starta i onda bi sigurno kroz cilj prošli pre Italijana. Idemo dalje, ako ovako budemo veslali sledeće godine možemo očekivati plasman na Olimpijske igre", istakao je Veljko
Urošević.

Sjajno je veslala i Iva Obradović u finalu Evropskog šampionata. Ona je u finalnoj trci skifistkinja imala bronzanu medalju na samo 500 metara do cilja, ali se na kraju morala zadovoljiti četvrtim mesto, što takođe predstavlja veliki uspeh za mladu veslačicu iz Novog Sada.

izvor www.b92.net
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap