EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ishrana jednog studenta :)  (Read 1639 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline latimatiful

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
ishrana jednog studenta :)
« on: March 18, 2012, 08:48:24 PM »
Zdravo svima  :)

Prvo bih da pozdravim vaše savete i volju da pomognete. Ovde se može naći zaista puno pametnih stvari.
Elem, moj problem je, očekivano, višak kilograma  :blush: Imam 169cm i 70kg. Uvek sam imala kilogram dva viška ali sam se poslednjih godinu dana ugojila mnogo više i volela bih da uredim ishranu, navike i fizičku aktivnost. Međutim kako živim u studentskom domu u kome je zabranjeno uneti i frižider, na fakultetu sam po ceo dan i ne hranim se u menzi, to je teško izvodljivo. Obično kupim nešto integralno ili neki sendvič dok sam na fakultetu, i preterujem sa slatkišima kada mi treba energija. Ali sam sa proteinima i salatama u debelom zaostatku. Inače volim zdravo da se hranim,ali mi je zbog neredovne ishrane i prejedanja kada mi je jedini obrok u toku dana večernji, metabolizam poblesavio. Pošto se ne mogu striktno pridržavati ovakvog načina ishrane, da li biste mi preporučili neke navike koje bi mi pomogle da metabolizam dovedem u normalu? I šta mi je za početak najbitnije učiniti? Moja ishrana prethodnih dana je bila jogurt sa sušenim klicama za doručak, sir sa hlebom i dve rotkvice (danas), zeleni čaj, voćni jogurt, banana, sendvič i smoki (juče) i prekjuče sendvič, vočni jogurt, opet banana i tri šolje zelenog čaja. Pre četiri dana sam pojela jednu palačinku u toku celog dana. Videla sam da nekoga pitate, pa da uštedim vreme  :)

Izvinjavam se ako se ponavljam sa pitanjima koja postoje

Offline Zimče

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: ishrana jednog studenta :)
« Reply #1 on: March 18, 2012, 09:04:50 PM »
Ništa nastavi sa sendvičima i palačinkama

Na forumu je sve ispisano sedi za kompom čitaj uči pamti pa srećno.

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: ishrana jednog studenta :)
« Reply #2 on: March 19, 2012, 08:56:14 AM »
Pokusaj da za pocetak imas 4-5 obroka u toku dana i izbaci slatkise.. :)
-Your Mind Is a Battleground-

Offline latimatiful

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: ishrana jednog studenta :)
« Reply #3 on: March 20, 2012, 12:47:44 PM »
Dosta sam toga proucila pre javljanja. Ne mogu bas da ispratim ali se trudim  :) Za pocetak izbacila slatko (jedem med ujutru i jabuke preko dana), trudim se da se ne prejedem vec rasporedim u 4 obroka, trcim uvece ... Kad krenem striktnije da pratim opisan rezim ishrae, javljam se ako bude nedoumica :)