EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc u vezi rezima treninga i suplementacije  (Read 2320 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline locflow

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Pomoc u vezi rezima treninga i suplementacije
« on: March 28, 2013, 04:03:47 PM »
Pozdrav Svima,

Nov sam na forumu i treba mi savet u vezi rezima treninga. Imam 24 godine, visok sam sam 187 cm i imam 90kg. Problem je sto imam veliki procenat masti u telu i trudim se da ga smanjim na minimum. Od kako sam krenuo sa dijetom ishrana mi je jako dobra. Ne jedem slatko, junk food, hleb i ostale stvari koje obiluju prostim ugljenim hidratima. Takodje se trudim da unesem oko 2g proteina na kg telesne tezine i trudim se da mi makronutrienti budu proporcionalni.

U pubertetu sam bio dosta gojazan i pre par godina sam dosta smrsao. Medjutim ostale su mi masne naslage pogotovu u predelu grudi. Neko vreme sam mislio da imam ginekomastiju, medjutim posle testiranja hormona, ultrazvuka itd. ustanovilo se da su u pitanju masne naslage. Dakle sada hocu maksimalno da snizim bf%. Ono sto ne bih voleo u ovom procesu jeste da izgubim previse misica i da imam anoreksican izgled kao rezultat niskog bf. Dakle na koji najbolji nacin da zastitim misice? Citao sam da je BCAA jako dobar za ovu scrhu ali ne znam koliko je ovo tacno posto ima dosta dezinformacija na internetu. Takodje me interesuju sagorevaci masti. Pre par godina sam koristio ECA stack i dosta mi je pomogao. Medjutim vec skoro 2 godine efedrin nigde ne mogu da nadjem a prema drugim sagorevacima sam skeptican pa me zanima da li postoje neke dobre alternative koje mozete da mi preporucite iz licnog iskustva.

I sada samo jos jedno pitanje... trenutno ne idem u teretanu nego radim samo kardio visokog intenziteta 5-6 puta nedeljno od trajanju od po sat vremena dnevno. Koliko, i da li mi je uopste pametno da idem u teretanu kada sam svakodnevno u kalorijskom deficitu?
Koliko znam ukoliko unosim manje kalorija od onog sto potrosim misici ne mogu da rastu, a da li ce ih teretana odrzavati ili...?

Na ovom forumu sam procitao o rezimu ishrane sa rotacijom ugljenih hidrata, medjutim nisam siguran koliko zelim da eksperimentisem sa tim jer sam takodje procitao da rezultati dolaze dosta sporo, a na nekim stranim forumima sam citao i komentare da ne funkcionise to isto za sve; tj nekog radi a nekog ne.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pomoc u vezi rezima treninga i suplementacije
« Reply #1 on: March 28, 2013, 04:30:19 PM »
Dakle na koji najbolji nacin da zastitim misice? Citao sam da je BCAA jako dobar za ovu scrhu ali ne znam koliko je ovo tacno posto ima dosta dezinformacija na internetu.

Ako imas visok % masti onda ti ne treba.

Takodje me interesuju sagorevaci masti. Pre par godina sam koristio ECA stack i dosta mi je pomogao. Medjutim vec skoro 2 godine efedrin nigde ne mogu da nadjem a prema drugim sagorevacima sam skeptican pa me zanima da li postoje neke dobre alternative koje mozete da mi preporucite iz licnog iskustva.

Nista komercijalno ne moze ni blizu da se poredi sa ECA ili klenom.

I sada samo jos jedno pitanje... trenutno ne idem u teretanu nego radim samo kardio visokog intenziteta 5-6 puta nedeljno od trajanju od po sat vremena dnevno. Koliko, i da li mi je uopste pametno da idem u teretanu kada sam svakodnevno u kalorijskom deficitu?
Koliko znam ukoliko unosim manje kalorija od onog sto potrosim misici ne mogu da rastu, a da li ce ih teretana odrzavati ili...?

Stavise i bolje je da radis sa tegovima nego kardio. To je i najbolji nacin da zadrzis misice.

Na ovom forumu sam procitao o rezimu ishrane sa rotacijom ugljenih hidrata, medjutim nisam siguran koliko zelim da eksperimentisem sa tim jer sam takodje procitao da rezultati dolaze dosta sporo, a na nekim stranim forumima sam citao i komentare da ne funkcionise to isto za sve; tj nekog radi a nekog ne.

Kakvu dijetu trenutno radis?

Offline locflow

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Pomoc u vezi rezima treninga i suplementacije
« Reply #2 on: March 29, 2013, 01:55:24 AM »
Hvala na odgovoru...  :)

Sto se dijete tice, trudim se da jedem sto bolju hranu tj izbacio sam sve sto ne valja. Umesto hleba jedem piranac, krompir, pasulj... Od mesa i ribe jedem piletinu, govedinu, oslica i tunu. Rasporedio sam dnevni kalorijski unos na 5-6 obroka. Gledam da podelim proteine jednako po svim obrocima i smanjio sam kalorijski unos za oko 20%. Generalno ono sa cime imam problem je da ne jedem dovoljno zelenog povrca. U proslosti sam par puta radio atkins low carb dijetu i zaista jako smrsam od nje, Medjutim primetio sam da u tom procesu izgubim i dosta misicne mase kao i vode iz tela, pa sam  mislio mozda da ovu ishranu uvedem pri kraju dijete kao zavrsetak kada budem smanjio bf% vec dosta.

Sta mislis o kombinovanju kardia i tegova? Da li je to previse?

I samo jos jedno pitanje. Malo sam se informisao o klenu pa me zanima da li mozda ti ili neko drugi zna kakvo je stanje sa njim na beogradskom trzistu tj. da li moze da se nabavi i koja je okvirna cena (ako ne sme ovde molim vas na pm)

Hvala jos jednom

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pomoc u vezi rezima treninga i suplementacije
« Reply #3 on: March 29, 2013, 08:49:44 AM »
Generalno ono sa cime imam problem je da ne jedem dovoljno zelenog povrca. U proslosti sam par puta radio atkins low carb dijetu i zaista jako smrsam od nje, Medjutim primetio sam da u tom procesu izgubim i dosta misicne mase kao i vode iz tela, pa sam  mislio mozda da ovu ishranu uvedem pri kraju dijete kao zavrsetak kada budem smanjio bf% vec dosta.

Nema potrebe za atkinsom, ako si u deficitu mrsavices, nema potrebe ici zero carb, pogotovo tebi sto ne ides na to da imas 6% masti, malo rotiras hidrate, recimo 2-3 dana low, 1 dan medium, 1 high i tako u krug ili neku drugu varijaciju...

Sta mislis o kombinovanju kardia i tegova? Da li je to previse?

To je najbolja opcija. Cak su tegovi i mnogo vazniji od kardia. Sad vidim da si napisao da radis 5-6x nedeljno high intensity kardio po sat vremena, to ti je previse, 30 min sasvim dosta, ne verujem da ces morati vise od toga ici.

I samo jos jedno pitanje. Malo sam se informisao o klenu pa me zanima da li mozda ti ili neko drugi zna kakvo je stanje sa njim na beogradskom trzistu tj. da li moze da se nabavi i koja je okvirna cena (ako ne sme ovde molim vas na pm)

Poslato.



Offline locflow

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Pomoc u vezi rezima treninga i suplementacije
« Reply #4 on: March 30, 2013, 07:36:24 PM »
Hvala na svemu jos jednom... Danas sam uplatio teretanu. Odlucio sam da radim dijetu bez ikakvih suplemenata prvih mesec dana a onda cu probati ili clen ili t3 a mozda i oba. Jos nisam odlucio sasvim, a zavisi i od rezultata dosta... Ukoliko rezultati budu bili dobri i ne dodje do nikakve blokade u mrsavljenju verovatno nista necu ni uzimati. Postovacu s vremena na vreme kako mi ide i ako mi bude trebala jos neka pomoc  :).

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pomoc u vezi rezima treninga i suplementacije
« Reply #5 on: March 30, 2013, 07:50:28 PM »
Hvala na svemu jos jednom... Danas sam uplatio teretanu. Odlucio sam da radim dijetu bez ikakvih suplemenata prvih mesec dana a onda cu probati ili clen ili t3 a mozda i oba. Jos nisam odlucio sasvim, a zavisi i od rezultata dosta... Ukoliko rezultati budu bili dobri i ne dodje do nikakve blokade u mrsavljenju verovatno nista necu ni uzimati. Postovacu s vremena na vreme kako mi ide i ako mi bude trebala jos neka pomoc  :).

T3 zaboravi natural.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pomoc u vezi rezima treninga i suplementacije
« Reply #6 on: March 30, 2013, 09:12:53 PM »
valjda je logicno da pokusas sve sto mozes, hranom, treningom, suplementima, pre nego sto pocnes da koristis lekove, koji mogu da te unakaze za ceo zivot  :dunno:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap