EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Bitnost broja obroka?  (Read 1871 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline schwaba

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
  • never apologize for being right!
Bitnost broja obroka?
« on: April 04, 2009, 06:04:25 PM »
cao ljudi.kao prvo pozdrav svima na ovom forumu.imam par pitanja za vas,posto vidim da ste poprlicno upuceni u svaki bitan segment sto se tice BB-a!u teretanu idem vec dugo,ali nazalost ne redovno!od proslog leta sam resio da to promenim i nisam odsustvovao duze od mesec dana(zbog putovanja)!napredak je vidljiv!posto sam trenirao americki fudbal,radio sam po off season programu nfl-a!to sam nastavio i nakon prestanka sa treniranjem,jer sam navikao da radim po tom programu.vezbe pogadjaju svaki deo tela i radi se 4 puta nedeljno,ponedeljkom,utorkom,cetvrtkom i petkom!pored toga povremeno odradim i kardio trening,koji je deo celog ovog programa,ali nemam bas uvek vremena za to!uzimam i odredjenu hemiju,mada sto se mase tice ne mogu da se pozalim - 183cm i 103kg!ima cak i viska! :yes: sa rezultatima sam u principu zadovoljan,napredovao sam u predelu ruku i ramena,tamo gde sam bio slabiji,ali me zanima u kolikoj meri broj dnevnih obroka utice na ceo proces rasta misica?ja se hranim zdravo,sve na maslinovom ulju,belo meso i riba,povrce i pirinac,ponekad testenine i krompir.dosta salata i veoma malo slatkisa.podrazumeva se da je iskljuvico crni hleb u opticaju!ali ja licno ne mogu cesto da jedem,pa imam normalan rezim ishrane,3 puta dnevno!u kojoj meri me to usporava u napredovanju?sta je najbolje jesti pre teretane a sta posle danima kad treniram,a sta danima kad mirujem?hvala u napred

Offline aflek

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Bitnost broja obroka?
« Reply #1 on: April 04, 2009, 10:34:46 PM »
mozes li da opises off season programu nfl-a!to
neki link ili nesto slicno
thn

Offline schwaba

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
  • never apologize for being right!
Odg: Bitnost broja obroka?
« Reply #2 on: April 05, 2009, 01:16:10 PM »
taj program se moze naci na sajtu 'nike gridiron'!ja sam ga bio dobio od jednog saigraca,dok sam jos trenirao americki fudbal!
napisacu vezbe po danima:

1)ponedeljak
power clean
bent over rows
squat
leg press
stiff leg deads
2)utorak
bench press
incline bench
split jerk
high pulls
close grip bench
3)cetvrtak
hang clean
d.b.row
front squat
leg curls
calwes
4)petak
bench press
incline press
standing military
lying triceps extension
biceps curls

na pocetku programa se svaka vezba uradi sa maksimalnom kilazom koju pojedinac moze da digne i ona se uzima kao krajnji cilj.znaci na kraju programa sa tom kilazon bi trebali lagano da odradjujemo serije!program traje 12 nedelja.u prvoj nedelji se pocinje sa 20% od te maksimalne tezine koju mozemo da dignemo!i postepeno se dize!na pocetku,posto je manja kilaza,se radi veci broj ponavljanja.protekom vremena se broj ponavljanja smanjuje a tezina povecava!ne secam se tacno broja serija i broja ponavljanja iz pocetnih nedelja,pa zato nema svrhe da ti zapisem tacan plan iz poslendnje nedelje,posto mi je samo on ostao!ja sad radim na osnovu poslednje nedelje i improvizovano sam povecavam kilazu i broj ponavljanja!znaci ne drzim se vise striktno plana,ali i dalje radim po njemu!mada u skorije vreme planiram da krenem sve iz pocetka....