EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ima li neko sa malo vise znanja o ishrani?  (Read 2925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SpeedAndPower

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Ima li neko sa malo vise znanja o ishrani?
« on: November 29, 2013, 01:50:57 PM »
Zdravo! :-)

Odavno sam clan vaseg sajta, par puta sam dolazio ovde i svaki put sam dobio veliku informativnu pomoc na kojoj sam zahvalan tim ljudima a i posebno organizatorima i administratorima ovog citavog foruma i sajta.

Prije sam dolazio i obracao se sa pitanjima o raznim programima i uslovima treniranja, i ti programi su danas da kazem urodili plodom i prezadovoljan sam mojim konacnim rezultatom.

Ovih dana imam zelju, da opet dodjem na ovaj sajt i da zatrazim pomoc od nekog od vasih strucnjaka ili eventualno slucajnih korisnika ovoga foruma a to se prvenstveno radi o mojoj ishrani.

Da se razumijemo nije ovo obicno pitanje koje postave malo da ih nazovem gojazniji ljudi koji zele da se otarase koliko toliko kilograma, vec meni je zelja da upotpunim svoje treniranje ishranom. Hranim se zdravo, kvalitetno, ali na zalost problem je sto nemam granica u tome, pa onda to izaziva kontraefekat onoga sto ja hocu i to rezultira salom i prekrivanjem misicne mase. Na primjer, voce jeste zdravo ali ukoliko ga unesemo previse, unijecemo puno secera i tako ne mozemo stici da sagorimo toliku energiju i pored velikog treniranja dobicemo salo, s druge strane ako ne unesemo dovoljno vitamina tesko da ce nam misici jacati i rasti. Eh ovde lezi moj problem. Imam 27 godina, imam 103 kg, 190 cm sam visok, imam dosta misicne mase ali nisam definisan kako bih ja to htjeo, dosta treniram i zdravo se hranim i redovno, ali predpostavljam da je problem prekomjerna ishrana.

Dakle ovo se oduzi:) da uprostim pitanje:

* -: Kako da znam koliko dnevno je meni dovoljno i koliko dnevno ja moram da unesem: voca, povrca, zitarica, oraha, badema itd?

Do sad sam imao slabe uslove za treniranje i td. ali sad imam odlicne uslove kako za treniranje tako i za ishranu i kupovinu bilo kojih suplemenata. Tako da kakve god ideje i opcije imate na umu, po mogucnosti sto zdraviju opciju, molio bih i bio bih puno zahvalan nekome ko se razumije u ovo i ko bi mi pomogao. :-) a i znao bih da se oduzim nekada no to je sekundarna stvar u svoj ovoj prici.

Hvala vam puno, jedva cekam bilo kakve odgovore.
Pozdrav

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Ima li neko sa malo vise znanja o ishrani?
« Reply #1 on: November 30, 2013, 08:05:05 PM »
napisi tacno kako jedes pa ce ti neko reci cega je previse ili premalo
s
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline SpeedAndPower

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Ima li neko sa malo vise znanja o ishrani?
« Reply #2 on: February 07, 2014, 10:24:01 PM »
Zdravo, opet ja, nakon malo duzeg vremena, bio sam u nekoj guzvi :)

Ovako, od prilike sta jedem u preosjeku obicnim danom:

Ujutru
5,6 jaja na oko, krisku hljeba sa zitaricama, dvije case mlijeka (nekad jogurt nekad slatko mlijeko).. tako nesto od prilike. Voce jabuka 2-3 mandarine kivi banana, popijem kasiku D vitamina i omega 3.

Rucak i vecera, odprilike budu ovi obroci:
Za svaki rucak i veceru pojedem od 800 do 1000 gr. mesa a obicno su ove varijante:

- Pecena kokoska, teletina ili jagnjetina uz ovo svaki od ova tri jedem tanjir voka (przeno povrce sa 3 kasike kisele pavlake (tikvice + patlidzan + paprika + luk) )

- Nesto kuhano, npr krompir corba sa nekim od tri mesa, i pored pojedem komad pecenog mesa, mlijeka 2-3 case.

- Pravim supu od povrca, izbutam cveklu, krompir, luk, merkva, bijela mrkva, celer i sve to dobro prokuham i tako jedem ko supu. Uz to pojedem pola kg kokoske

- 400 grama lososa, 2-3 case mlijeka.

------------------------------

Pored ova tri obroka, imam naviku pred spavanje da jedem zitarice sa mlijekom, u to stavim 4-5 hurmi da mi bude sladje. Zatim budim se uvece i odem u kuhinju i jedem voce i hurme :) navika , cak sam mislio da je to dobro jer je voce zdravo ali izgleda da nije u tom trenutku:)

Dosta puta se desi da uvece jedem pred spavanje, dakle nakon vecere ja veceram jos jednom, i tada se bas dobro najedem necega evo npr upravo sam smazao citavu kokosku i sad se valjam po sofi ko trudnica:)

U toku dana jedem voca, ne znam koliko mi je to pametno? Fizicku aktivnost sam sveo samo na 1 sat treniranja u teretani, ostatak vremena sam postao katastrofalno neaktivan.

Slatkise nekim cudom ne volim, ali se desi da tu i tamo ponekad pojedem neku cokoladicu, ali to se desi jednom mozda sedmicno.
-----------------------------

Ljudi pomagajte, sta da radim da dobijem te trbusnjake:)

Offline zhejr

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Ima li neko sa malo vise znanja o ishrani?
« Reply #3 on: February 10, 2014, 09:04:54 PM »


Ljudi pomagajte, sta da radim da dobijem te trbusnjake:)

Manje jedi.

Offline neznalica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
Odg: Ima li neko sa malo vise znanja o ishrani?
« Reply #4 on: February 10, 2014, 11:51:40 PM »
igram odbojku profesionalno imam 205 cm i 100 kg..zeleo bih da poradim na masi malo,moze sugestije neke?!
1: 150-200gr muslija i 0,5l mleka + 1 merica whey proteina
2: kajgana 5 jaja (3 cela i 2 belanca)
3: 200 gr piletina,125gr rize i paradajz ili zelena
4: 250gr mlevenoe junetine i 200gr testenine ili 3 fileta oslica i krompir
5: isto kao 3
6: ne masni sir
imam 8-9 treninga nedeljno (samo 2 teretane) + utakmica...koristim posle treninga whey protein