EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?  (Read 5891 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rocky.b

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
  • Gender: Male
izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?
« on: October 07, 2010, 11:52:10 AM »
Pozdrav svima na forumu, hteo bih da mi nesto pojasnite. Radi se o izlatu surutke. dakle nije rec o obicnoj surutki u prahu sa 12% proteina i mnogn laktoze i masti. Ovaj izolat sam video u zdravoj hrani, malo sam sumljicav, kaze da je 90% protein, sto ostaje samo 10% za ostatak... Nema dileme da to moze da zameni Whey...ne moze da se poredi sa njim. Ali posto je dosta jeftiniji..moze li da posluzi i da radi poso? Kolko je to dobro?

Offline palma

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
Odg: izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?
« Reply #1 on: October 07, 2010, 12:55:43 PM »
a koja je cena toga ?

Offline rocky.b

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
  • Gender: Male
Odg: izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?
« Reply #2 on: October 07, 2010, 02:31:21 PM »
1300 po kg

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?
« Reply #3 on: October 07, 2010, 02:43:59 PM »
smjesna cjena...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline palma

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
Odg: izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?
« Reply #4 on: October 07, 2010, 02:51:37 PM »
cena je odlicna , jel brendirana ta surutka ili je neki no name proizvod jel ima na njoj neka nutritivna tablica

Offline Spartak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 366
  • Gender: Male
Odg: izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?
« Reply #5 on: October 07, 2010, 06:35:03 PM »
nema veze jeli brendirano ili ne, dosta zavisi da li je sirovina kvalitetna, nacin obrade i filtriranja takodje odredjuje kvalitet....znas kako,probaj, nemoj sa mlijekom, koristi jedno  7 dana vidi imas li nadutost posle konzumiranja i mnogo gasova ako je to prisutno onda batali.Kupi za pocetak najmanje pakovanje.Doduse ja znam da nije kvalitetno al ajd :)

Offline rocky.b

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
  • Gender: Male
Odg: izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?
« Reply #6 on: October 07, 2010, 07:09:55 PM »
Nije no name, na merenje je ali pise prizvodjac, neka holandska fima zaboravio sam je...ima i nutritivne vrednosti...80% protein a za ostatak pise samo za neke minerale i vitanine...u kutijama ima zapakovana samo obicna surutka.
U pravi si Spartace, uzimam manju kolicinu pa ako bude ok onda nastavljam...ako krene naopako sa tim gasovima :)).. odustajem

Offline rocky.b

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
  • Gender: Male
Odg: izolat surutke u prahu kao dodatak ishrani?
« Reply #7 on: October 07, 2010, 07:11:58 PM »
A..dobro si me podsetio da ne mesam sa mlekom :)