EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Razliciti tipovi treninga  (Read 69909 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Razliciti tipovi treninga
« on: April 21, 2008, 06:36:24 PM »
nedelja 5

ponedeljak 21.04.

bench press 4x5 pon 107,5kg
kosi bench 2x8 pon 80kg

potisak iza glave 3x8 pon 60kg
lateralno letenje 3x10 pon 12kg bucice

potisak sa cela 3x8 pon 50kg
triceps pushdown 3x12 pon 70kg

Jel mogu da pitam,a zasto radite oba potiska istog dana ,pa jos plus i potisak iza glave,koji valja jedino za odvaljivanje ramena tj prednje ukrstene veze?

Mnogo je bolje i zbog CNS-a,a i zbog oporavka,da se rade na razlicitim treninzima.Recimo,po redosledu treninga:

1.board press/krece se sa tri,a svake trece nedelje,se smanjuje sa po jednom manje/
2.floor press/uze nego board press i sa vise ponavljenja u seriji nego board/
3.kosi press/sa razlicitim nagibima klupe,na svakom 2 treningu/
4.uski, ravni,obicni bench press

Znaci,ne po dve vezbe na istom treningu, za potisak sa ravne klupe.

Dve vezbe se rade samo,kada se ima veci staz,pa se oveloaduje,ali na obim ,a ne na intenzitet.

Dalje,triceps ,da, na istom treningu,sa pomenutim potiscima,ali nikako ravna klasicna varijanta potiska sa cela i nikako skullcrushers,vec se pusti da se nadlaktice zakose u pravcu glave,pa se onda radi ekstenzija.Ovo se sve radi, radi toga, da se ne dobije hronican bol u laktu tj tendinitis ili peritendinitis,tetive tricepsa.

Kako dolazi do njega?

Veoma lako i usled klasicnog stila rada skullckrushers tj sa cela ili nosa,znaci, bez amplitude u zglobu ramena,tako da tetiva tricepsa dere,kao bonsek u kosku,dok se ne upali.

Naj bezbednija varijata,koja sanira ovaj problem, a sprecava i preterano istezanje,koje takodje dovodi do bolova u laktu, je ,kada se lezi na podu,a na EZ sipku stave,manje mere tegova tj najvise 10kg za sipku od 3cm/znaci, ne olimpijsku/,ili ako je olimpijska sipka u pitanju ,onda staviti tegove od po 5 kg.

Znaci,mnogo je bolje,da se rasterete ramena i laktovi i ne rade sve ove vezbe ,koje radite,na istom treningu,vec, da se odvoji drugi dan,za ramena,samostalno ili sa nekim vucenjima,a da se u danu ,kada benchujete ubaci face pulls i shrugs,poted potisaka i tricepsa ,naravno.

Nadam se ,da moja sloboda da vam se obratim ovim povodom,nece biti krivo shvacena,jer vam uistinu uzelim sve najbolje.


Pozz

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #1 on: April 22, 2008, 12:45:15 AM »
pa vidis, to se zove push-pull metod, odnosno na istom treningu se rade grupe misica koje ucestvuju u potiscima, a na sledecem treningu se rade grupe koje ucestvuju u vucenjima. trening je koncipiran tako da se na vezbaju sve partije koje ucestvuju u izvodjenju pokreta za potisak sa ravne klupe.

prednje rame dakako vise radi na kosom benchu, pa se tu rade dve lagane serije po 8 ponavljanja, a potisak iza glave je da se pojaca zadnji deo ramena sa 3 lagane serije po 8 ponavljanja.

samo ravni potisak radim jace i to nikad do otkaza, odnosno trudim se da ne bude otkaz.

koja je poenta izvoditi bord pres ako ne mogu da dlepim teg sa grudi, a pri tom nemam ni majicu, pa da kazes da mi treba da pojacam zakljucavanje odnosno drugi deo pokreta koji je vazniji za shirted bench. samim tim radim sa kilazama koje moji zglobovi i tetive mogu da izdrze. polako se adaptiram na vece kilaze koje cu kontrolisati u buducnosti.

cns se zamara vise pri maximalnim naprezanjima tako da osim jaceg bencha, ne vidim neki problem za oporavak cns-a.

ove varijacije koje si napisao jesu dobre, ali za nekog iskusnog takmicara koji iza sebe ima nekoliko sezona takmicenja, ja sam tek na pocetku i potrebno je raditi osnovne vezbe jos dugo, dugo. mogao bih ja da pocnem i sa tom naprednijom varijantom ali rizikujem da vrlo brzo dodjem do platoa koji ce biti daleko teze probiti jer sam onda vec iskoristio manje vise sve napredne metode, a tu se onda naravno pocne i sa hemijom. na pocetku sam i polako pomeram iz mrtve tacke i to je to, ne moze nista preko noci. meni je naravno cilj da na duzem planu budem uspesan i najbitnije ne povredjen.

potisak sa cela je osnovna vezba za triceps i meni je jedna od najboljih i omiljenih. radim je lagano sa 50ak kila tako da ne vidim ne neki poseban razlog za zabrinutost od tendinitisa. verujem da bi bila druga prica da radim i flor i bord press sa velikim kilazama (relativno vecim u odnosu na trenutni bench).

jednostavno, sada sam na pocetku i ne zuri mi se, a zelim da istrajem koliko je to moguce u ovom sportu, bez hemije i povreda.
over & out

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #2 on: April 22, 2008, 12:50:46 AM »
stvarno ne bih imao sta da dodam


Uploaded with ImageShack.us

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #3 on: April 22, 2008, 10:32:28 AM »
pa vidis, to se zove push-pull metod, odnosno na istom treningu se rade grupe misica koje ucestvuju u potiscima, a na sledecem treningu se rade grupe koje ucestvuju u vucenjima. trening je koncipiran tako da se na vezbaju sve partije koje ucestvuju u izvodjenju pokreta za potisak sa ravne klupe.

prednje rame dakako vise radi na kosom benchu, pa se tu rade dve lagane serije po 8 ponavljanja, a potisak iza glave je da se pojaca zadnji deo ramena sa 3 lagane serije po 8 ponavljanja.

samo ravni potisak radim jace i to nikad do otkaza, odnosno trudim se da ne bude otkaz.

koja je poenta izvoditi bord pres ako ne mogu da dlepim teg sa grudi, a pri tom nemam ni majicu, pa da kazes da mi treba da pojacam zakljucavanje odnosno drugi deo pokreta koji je vazniji za shirted bench. samim tim radim sa kilazama koje moji zglobovi i tetive mogu da izdrze. polako se adaptiram na vece kilaze koje cu kontrolisati u buducnosti.

cns se zamara vise pri maximalnim naprezanjima tako da osim jaceg bencha, ne vidim neki problem za oporavak cns-a.

ove varijacije koje si napisao jesu dobre, ali za nekog iskusnog takmicara koji iza sebe ima nekoliko sezona takmicenja, ja sam tek na pocetku i potrebno je raditi osnovne vezbe jos dugo, dugo. mogao bih ja da pocnem i sa tom naprednijom varijantom ali rizikujem da vrlo brzo dodjem do platoa koji ce biti daleko teze probiti jer sam onda vec iskoristio manje vise sve napredne metode, a tu se onda naravno pocne i sa hemijom. na pocetku sam i polako pomeram iz mrtve tacke i to je to, ne moze nista preko noci. meni je naravno cilj da na duzem planu budem uspesan i najbitnije ne povredjen.

potisak sa cela je osnovna vezba za triceps i meni je jedna od najboljih i omiljenih. radim je lagano sa 50ak kila tako da ne vidim ne neki poseban razlog za zabrinutost od tendinitisa. verujem da bi bila druga prica da radim i flor i bord press sa velikim kilazama (relativno vecim u odnosu na trenutni bench).

jednostavno, sada sam na pocetku i ne zuri mi se, a zelim da istrajem koliko je to moguce u ovom sportu, bez hemije i povreda.

Jel ti zaista mislis,da nije ocigledno,da radite push-pull sistem?

Push-pull sistem, za povecanje specificne snage,za powerlifting?

Kazem specificne snage,jer ima mnogo vidova snage,kao i demonstracije iste.

Elem,na tvom novou snage iluzorno je da radis nekoliko vezbi za jacanje bench-a,jer to stvara prekomerni zamor,pa nema prirasta snage.Ovo se vrlo lako oseti,znaci,ne treba biti nuklearni fizicar.Da ne govorim o obimu tj broju serija koje izvodis,koje je takodje prekomerno,a vreme i energija utroseni na to treba da budu rasporedjeni i na odmor,da bi doslo do sto veceg prirasta snage.

Znaci,ako si hteo obim ,on se radi sa manjim brojem ponavljanja,ali se postize sa vecim brojem serija,pa dolazimo na isto,samo se dobija sto veci broj PRVIH ponavljanja ,sto je esencijalna stvar za jacanje koncentracije i ucenje pokreta tj tehnike.

Sa druge strane,ako si hteo prirast ciste misicne mase,na koju bi kasnije nagradio max effort vezbe,onda se to ,opet,postize sa daleko manjim brojem serija,nego sto ti radis,a opseg ponavljanja treba menjati iz treninga u trening.

Ali,nema vezbanja CNS-a,pa je to veeeliki  problem...

U prosloj poruci,CNS sam pomenuo u kontekstu nenavikavanja na jednu i te istu vezbu,usled cega dolazi do zastoja,a ne u smislu probijanja 90+ barijere...

Ako si hteo ,da pojacas "zadnje rame"/??/ sa potiskom iza glave,zaista mi ne ide u glavu,kako si to hteo da uradis,posto je to vezba za sve, osim za to sto hoces sa njom.Sama vezba je odlicna,ali za unistavanje prednje ligamentne loze ramena i ima daleko manji efekat na jacanje bench-a,od prednjeg potiska.Takodje,potisak iza glave,je potpuno NEPRIRODAN pokret,za zglob ramena,a u ogromnoj meri nateze tricepsne pripoje,kao i ligamente zgloba lakta.Znaci,potpuno neopravdan rizik,a uz to i daleko neefikasnija vezba od prednjeg potiska,koji je komotan,lako se overloduje,jer pomazu gornja vlakna pektoralisa,potpuno prirodan,dizu se dosta vece tezine ,pa je i prirast snage 
dosta veci.

Board press ne sluzi,kako se to veoma pogresno i parcijalno misli,samo za "vezbanje zakljucavanja" tj jacanje tricepsa ,a u vezi koriscenja majce.

ON SLUZI ,DA SE ZAVARA CNS I DA SE NA NAJEFIKASNIJI MOGUCI NACIN DOBIJE BRZ PRIRAST SNAGE.

Zato se krece sa najkracim pokretom,gde je prirast snage najveci,pa se vara CNS ,smanjujuci broj dasaka tj povecavajuci ROM.Tako se kroz 6 ili 9 nedelja/zavisi koju brzinu izaberes/,dolazi,da guras tezinu na ,kraju ciklusa,koju si na ,pocetku ciklusa, mogao samo sa 3 daske tj cca 15 cm.S tim sto na pocetku radis trojke,a na kraju dolazais do 1 PR.

Takodje,board press sluzi da se uci sam pokret/kao i box squat!!/,znaci,sama putanja,kao i pocetni drive sa grudi tj koriscenje nogu,aktivacija i koriscenje latisismusa,kao i aktivacija samog tricepsa,kada je teg na grudima,sto je veoma vazna stavka,da se ne bi preopteretio pektoralis tj doslo do istezanja istog.

Naveo sam samo neke od "poenti" rada board press-a.O drugim aspektima,kada za to dodje vreme.

Sto se tice ovoga sto si rekao:

..ove varijacije koje si napisao jesu dobre, ali za nekog iskusnog takmicara koji iza sebe ima nekoliko sezona takmicenja, ja sam tek na pocetku i potrebno je raditi osnovne vezbe jos dugo, dugo. mogao bih ja da pocnem i sa tom naprednijom varijantom ali rizikujem da vrlo brzo dodjem do platoa koji ce biti daleko teze probiti jer sam onda vec iskoristio manje vise sve napredne metode, a tu se onda naravno pocne i sa hemijom. na pocetku sam i polako pomeram iz mrtve tacke i to je to, ne moze nista preko noci. meni je naravno cilj da na duzem planu budem uspesan i najbitnije ne povredjen.



Zaista mi nije jasno,o kakvom "platou ,koji se daleko teze probija" je rec...

Jel to neka urbana legenda ili prica u teretani?

Daj prijatelju,pa nismo valjda deca tj klinci,pa da se palimo na takve ,nicim utemeljene price tj predubedjenja..

Elem,nikakvo iskustvo u praksi,o pomenutom "fenomenu" ne postoji,vec KORISTIMO SVE ONO STO NAUKA IMA U SVOJOJ RIZNICI I PRATIMO POVRATNI EFEKAT ,DA BI SMO MODELIRALI,NA OSNOVU LICNOG ISKUSTVA,STA RADITI KONKRETNO ZA NAS.

Jedina stvar u powerliftingu,koja se ne radi od pocetka,a kod mnogih i kasnije u dosta manjoj meri,nego sto se to cuje ,je SPEED METOD.Sve ostalo je max efikasno i treba da budemo mudri ,pa to i iskoristimo.

Sto se tice metode za max trening,koga se mnogi pribojavaju,a iz razumljivih razloga,usled nedostatka adekvatnih pomagaca/sto nije slucaj sa tobom obzirom da imas Ted-a/,osetljivosti zglobova/sto je mnogima problem/,nedovoljno izbrusene tehnike/koja se uci sa velikim tezinama,i na najbolji nacin,uz koriscenje board press-a/,prevazilazi se tako, sto se rade trojke tamo gde mozes peticu, a jedinicu,gde mozes trojku.Tako smo uvek komotni i slobodno vezbamo tehniku, bez bojazni i time se resavaju svi navedeni problemi.


Sto se tice potiska iza glave i triceps opruzanja sa cela,na kojima insistiras,nije poenta u tome sta
osecas sada,nego kako smanjiti opterecenje,koje osecaju zglobovi i tetive,a pravilnom tehnikom,da ,kad dodjes na 300% vecu tezinu,od te kojom vezbas sada, imas istu komociju pokreta bez "smercova" u zglobovima i problema sa hronicnim upalama.

Znaci,tehnika se vezba ,kao da imas 300 kg na sebi,a ne na trenutnu tezinu,koja nije nikakav pokazatelj,jer treba vezbati tj misliti BIG,da bi tako i bilo.Ovo je iskustvo neminovno pokazalo,a modeli pomenutih vezbi,kod najtalentovanijih benchera,su to potvrdili,jer su bili prinudjeni da sa vremenom dodju do ovih formi,koje sam opisao,a zbog narastujucih visegodisnjih problema.

Pa,sta onda pricati o nama,koji smo sve ,samo ne talentovani?

Zasto/??/, da onda ne sasecemo problem u pocetku tj ucimo od drugih i njihovih gresaka,nego da cekamo svoje probleme?

Zeleci ti sve najbolje ja te pozdravljam.






Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #4 on: April 22, 2008, 11:26:31 AM »
Elem,izgleda da je board press "naucna teorija"...

Interesantno.

A doslo se do nje praksom.Pogodi, od koga potice?

Uzgred,da li sam ista napisao,sto nije proveren metod za dobijanje snage ,BILO GDE U SVETU?

Jel ovo sto napisah, u predhodnim postovima,je stvar "teorijskog pametovanja" ili se radi svaki dan u najboljim vezbaonicama za powerlifting?

Sta je bio temelj naglog napredka ruskih dizaca nekada i westsidebarbell sistema danas,kao i sheiko koncepta,koji je proizasao ,doslovce i bukvalno, iz weightlifting sistema?

Sistem 5x5?









Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #5 on: April 22, 2008, 11:37:40 AM »
Ma covece ovaj momak iznosi svoj trening i to je sve,nije trazio savet ni od koga pa ni od tebe...verovatno ima koga zanima tvoje misljenje,ali to ovde nije slucaj. Vlada i ja imamo neki dugorocni plan koji eto predstavaljamo ovde,mozda nekome bude intaresantno. Tako da je to jedini cilj ove teme,a ti slobodno savetuj one koji to zele,nemam nista protiv. Mene sigurno neces ubediti u tvoje teorije,kao ni ja tebe u moje tako da je svaka dalja diskusija suvisna i samo kvari decku temu.
Sa mnogo toga sto ti savetujes ona dva momka se ne slazem niti cu ikada ,ali me niko nije pitao za misljenje pa ignorisem to pises, te bih zamolio tebe da to isto uradis ovde.


Uploaded with ImageShack.us

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #6 on: April 22, 2008, 11:44:38 AM »
Jel ti zaista mislis,da nije ocigledno,da radite push-pull sistem?

Push-pull sistem, za povecanje specificne snage,za powerlifting?

Kazem specificne snage,jer ima mnogo vidova snage,kao i demonstracije iste.

upravo tako, jos uvek ne radim specificno i u ovom periodu nije primarno, sticanje snage. kao sto pomenuh osnova se radi, tehnika...jos uvek ucim pokret tako da je veci broj striktnih ponavljanja neminovan kako bi se pokret ustalio. koja je poenta raditi sada specificno, ako mi je prvo takmicenje tek u oktobru, a jos nisam zadovoljan tehnikom generalno. a pogotovo na cucnju...stavim 200 kila i kao vezbam da spustam cm po cm, a od tehnike ni t...sta onda, naravmo da cu se povrediti. nije poenta u tome, poenta je da tehniku peglam sa umerenim tezinama za koje sam 100% siguran da ih mogu kontrolisati u svakom delu pokreta.

ovde bi specificno bilo 1RM a ja jos nisam stigao do te faze ciklusa.

Quote from: aragorn
Elem,na tvom novou snage iluzorno je da radis nekoliko vezbi za jacanje bench-a,jer to stvara prekomerni zamor,pa nema prirasta snage.Ovo se vrlo lako oseti,znaci,ne treba biti nuklearni fizicar.Da ne govorim o obimu tj broju serija koje izvodis,koje je takodje prekomerno,a vreme i energija utroseni na to treba da budu rasporedjeni i na odmor,da bi doslo do sto veceg prirasta snage.

Znaci,ako si hteo obim ,on se radi sa manjim brojem ponavljanja,ali se postize sa vecim brojem serija,pa dolazimo na isto,samo se dobija sto veci broj PRVIH ponavljanja ,sto je esencijalna stvar za jacanje koncentracije i ucenje pokreta tj tehnike.

Sa druge strane,ako si hteo prirast ciste misicne mase,na koju bi kasnije nagradio max effort vezbe,onda se to ,opet,postize sa daleko manjim brojem serija,nego sto ti radis,a opseg ponavljanja treba menjati iz treninga u trening.
kao sto rekoh ne radim sada snagu nego se pegla tehnika, a posto ostale vezbe radim lagano zamor nije preveliki da ne mogu da se oporavim do sledeceg treninga...inace ne provodim duze od 1h na treningu...do duse ponekad se zapricam na kraju.

ne bih se slozio da je bolje obim raditi uvodjenjem dodatnih serija, to vrlo lako moze dovesti do pretreniranosti, kada vidim da je opterecenje malo, povecam kilazu za 2.5-5kg. sto se prvih ponavljanja tice trudim se da svako izvodim kao singl sa pauzom na grudima i sa pauzom kad zakljucam. rad u trojkama je odlicasn ali jos nije za mene, jer bih se sigurno povredio, jer tetive i ligamenti se sporije privikavaju na opterecenja od misica, pa samim tim treba biti oprezan sa overloadom.

ne vidim koji je tu veliki broj serija...6 za grudi, 6 za rame, 6 za triceps, a od toga samo 4 za grudi mogu reci da su bile jake, ovo ostalo mu dodje samo dopuna, tako da nije opterecenje problem jer je obim veci a intenzitet manji...mada ni obim nije neki. galvnu vezbu radim max odmoran, ostalo je dopuna ponavljam.

Quote from: aragorn
Ali,nema vezbanja CNS-a,pa je to veeeliki  problem...

U prosloj poruci,CNS sam pomenuo u kontekstu nenavikavanja na jednu i te istu vezbu,usled cega dolazi do zastoja,a ne u smislu probijanja 90+ barijere...

zasto sad da maltretiram sebe, kad misici i ligamenti treba da ojacaju. u ostalom sto je baza sira i vrh ide vise. ako se moj trening zasniva samo na treniranju cns-a pri prvom nekom neocekivanom prekidu sve pada u vodu, jer nema osnove koja to podrzava, pa onda opet ispocetka a motivacija ode kad vidis koje kilaze podizes, a ovako ne bih pao vise od 5 kila u seriji. u ostalom sa kvalitetnim ponavljanjima mislim da se angazuje i cns poprilicno.

nastavicu kasnije sad moram da idem.

pozdrav

over & out

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #7 on: April 22, 2008, 01:00:24 PM »
Nema razloga  da niko napusta forum,ovde smo da vodimo normalne rasprave,kao sto je i ova kvalitetna koja pokazuje razlike izmedju sistema treniranja.

Svako je dobrodosao da pise na svim temama ovde.

sto se tice Aragorna..coveka jako cenim,kao i znanje koje daje,rekoh vec enciklopedija i jako mi je drago sto je ovde
Sto se tice sistema treninga,probao sam i verziju da radim ovako:
3 puta nedeljno na svakom treningu:cucanj,benc i mrtvo a da se br ponavljanja krece po nedeljama ovako 8 6 5 3 6
Jako je tesko,nisam osecao napredak,da mogu vise..ne odgovara mi
bila je po neka dodatna vezba ali uglavnom samo osnovni liftovi

Radim trenutno ovaj sistem sto Aragorn savetuje i osecam da napredujem iz treninga u trening,dosta sam jaci,rasterecenije treniram
sada sam krenuo sa good morningom kao osnovnom vezbom
nadam se da ce mi to pomoci jos
elem 1 mana kod oba sistema..
mana je kad ste natural,mozete lako doci u pretrenirano stanje sa prvim sistemom
sa drugim,tegobe sa laktovima su ono sto sam ja osetio sa ovim treningom
dok sam prvim,hronicno umoran,bez napretka
tako da,moj zakljucak,vise mi odgovara drugi tip,nasao sam nacin da saniram laktove,sad su super

Misljenja su razlicita,organizmi takodje.
Molim vas,ako vec raspravljate,da to radite bez uvreda i argumentovano.Ajde malo da ozivimo i popularisemo i ovaj deo foruma.

Pozdrav
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #8 on: April 22, 2008, 01:14:41 PM »
Nema razloga  da niko napusta forum,ovde smo da vodimo normalne rasprave,kao sto je i ova kvalitetna koja pokazuje razlike izmedju sistema treniranja.

Svako je dobrodosao da pise na svim temama ovde.

sto se tice Aragorna..coveka jako cenim,kao i znanje koje daje,rekoh vec enciklopedija i jako mi je drago sto je ovde
Sto se tice sistema treninga,probao sam i verziju da radim ovako:
3 puta nedeljno na svakom treningu:cucanj,benc i mrtvo a da se br ponavljanja krece po nedeljama ovako 8 6 5 3 6
Jako je tesko,nisam osecao napredak,da mogu vise..ne odgovara mi
bila je po neka dodatna vezba ali uglavnom samo osnovni liftovi

Radim trenutno ovaj sistem sto Aragorn savetuje i osecam da napredujem iz treninga u trening,dosta sam jaci,rasterecenije treniram
sada sam krenuo sa good morningom kao osnovnom vezbom
nadam se da ce mi to pomoci jos
elem 1 mana kod oba sistema..
mana je kad ste natural,mozete lako doci u pretrenirano stanje sa prvim sistemom
sa drugim,tegobe sa laktovima su ono sto sam ja osetio sa ovim treningom
dok sam prvim,hronicno umoran,bez napretka
tako da,moj zakljucak,vise mi odgovara drugi tip,nasao sam nacin da saniram laktove,sad su super

Misljenja su razlicita,organizmi takodje.
Molim vas,ako vec raspravljate,da to radite bez uvreda i argumentovano.Ajde malo da ozivimo i popularisemo i ovaj deo foruma.

Pozdrav


Hvala na lepim recima.Nadam se ,da cu nesto od toga da opravdam.

Sto se tice razlike u sistemima,one postoje i jako su velike.Mislim na razliku izmedju  max-speed sistema,sa jedne strane i sheiko-korte sistema/koji su prakticno prepisani sistemi iz weightlifting sveta/ sa druge strane.Prosto,da prostije nemoze biti,se pokazalo,da su svi sistemi,koji poticu iz weightlifting-a NEPRIMENJIVI U POWERLIFTINGU.

Ko sumlja,toplo savetujem,da proba korte ili sheiko sistem u punoj 12 nedeljnoj semi,pa da onda pricamo,sta je sta.

Ali..

Medjutim,ne radi se ovde o razlikama,vec o tome da se elementarne stvari u ovoj disciplini,koju nazivamo powerlifting,relativizuju,nazivajuci to ,mojim "teorijama"...

Posto se sa osnovnim stvarima ne zeli upoznati,nego se prica "iz glave" tj napamet,ne zelim vise da polemisem o ABC-di,posto za to ne postoji elementarna volja.


Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #9 on: April 22, 2008, 01:20:20 PM »
upravo tako, jos uvek ne radim specificno i u ovom periodu nije primarno, sticanje snage. kao sto pomenuh osnova se radi, tehnika...jos uvek ucim pokret tako da je veci broj striktnih ponavljanja neminovan kako bi se pokret ustalio. koja je poenta raditi sada specificno, ako mi je prvo takmicenje tek u oktobru, a jos nisam zadovoljan tehnikom generalno. a pogotovo na cucnju...stavim 200 kila i kao vezbam da spustam cm po cm, a od tehnike ni t...sta onda, naravmo da cu se povrediti. nije poenta u tome, poenta je da tehniku peglam sa umerenim tezinama za koje sam 100% siguran da ih mogu kontrolisati u svakom delu pokreta.

ovde bi specificno bilo 1RM a ja jos nisam stigao do te faze ciklusa.
kao sto rekoh ne radim sada snagu nego se pegla tehnika, a posto ostale vezbe radim lagano zamor nije preveliki da ne mogu da se oporavim do sledeceg treninga...inace ne provodim duze od 1h na treningu...do duse ponekad se zapricam na kraju.

ne bih se slozio da je bolje obim raditi uvodjenjem dodatnih serija, to vrlo lako moze dovesti do pretreniranosti, kada vidim da je opterecenje malo, povecam kilazu za 2.5-5kg. sto se prvih ponavljanja tice trudim se da svako izvodim kao singl sa pauzom na grudima i sa pauzom kad zakljucam. rad u trojkama je odlicasn ali jos nije za mene, jer bih se sigurno povredio, jer tetive i ligamenti se sporije privikavaju na opterecenja od misica, pa samim tim treba biti oprezan sa overloadom.

ne vidim koji je tu veliki broj serija...6 za grudi, 6 za rame, 6 za triceps, a od toga samo 4 za grudi mogu reci da su bile jake, ovo ostalo mu dodje samo dopuna, tako da nije opterecenje problem jer je obim veci a intenzitet manji...mada ni obim nije neki. galvnu vezbu radim max odmoran, ostalo je dopuna ponavljam.

zasto sad da maltretiram sebe, kad misici i ligamenti treba da ojacaju. u ostalom sto je baza sira i vrh ide vise. ako se moj trening zasniva samo na treniranju cns-a pri prvom nekom neocekivanom prekidu sve pada u vodu, jer nema osnove koja to podrzava, pa onda opet ispocetka a motivacija ode kad vidis koje kilaze podizes, a ovako ne bih pao vise od 5 kila u seriji. u ostalom sa kvalitetnim ponavljanjima mislim da se angazuje i cns poprilicno.

nastavicu kasnije sad moram da idem.

pozdrav



Postovani prijatelju,na sve sto si napisao ,ja sam ti vec unapred odgovorio u predhodnoj poruci,sto pokazuje,da nisi pazljivo citao sta je napisano.

Svejedno,raduje me sto imas zelju da treniras i nadam se da ces na vreme da shvatis ,da nema potrebe da se trazi topla voda, vec da se ide utabanom stazom,kroz proverene metode ,do sigurnog uspeha.

Sve najbolje.

Pozz