EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl  (Read 66078 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #20 on: May 14, 2008, 03:46:54 AM »
E da i jos nesto...ti si naveo da zelis da budes jaci u mrtvom i u bench-u. Da se ne bojis cucnja?  :rolleyes01:

Razmisli malo...nije cucanj bez veze stavljen kao prva disciplina na takmicenjima ili jos bolje pogledaj power unlimited i sta prica kirk karwoski...  :)
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #21 on: May 24, 2008, 02:00:20 AM »
Auh sorry Luka nisam ni video tvoje postove  :hitself: Ma jok bre to sam slucajno izostavio cucanj, svidja se meni cucanj dosta, bas mi je brutalna vezba i sve, nego 95 % mojih drugova nije u zivotu videlo pravi cucanj tako da im ne bi nista znacilo moje hvaljenje kako mogu da cucnem sa xxx kila na ledjima :p A obozavam zaista cucanj i mrtvo dizanje dok bench ne volim jer me gadno boli rame dok ga radim, imam jako slaba ramena  :wallbash1: i lose mi napreduju dosta ne znam zasto.A ne zamaram ih uopste puno na treningu za ramena uradim potisak za prednje letenje za srednje i letenje u pretklonu za zadnje rame, i prodju mi tri dana od treninga za ramena do treninga za grudi  :dunno:

Evo ga snimak naterao me Milan da ga stavim iako dizem samo 50kg na njemu posto treniram u kucnoj varijanti pa nemam vise tegova  :blush:

http://www.youtube.com/watch?v=-YYUtxKBNRo

Procitao sam sticky o benchu i proucio detaljno pa uradio ovo.Trudio sam se da napravim sto veci luk ledja da smanjim putanju(iako tako ne izgleda na snimku  :wallbash1: ), da spojim lopatice sto vise, da laktove drzim lize telu da bih angazovao i tricepse i latove itd... i eto ne znam sta je komplikovano tu puno  :dunno:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #22 on: May 24, 2008, 03:10:30 AM »
fino izgleda, probaj samo da spustis jos malo vise ka stomaku i laktove jos priblizis telu. da budes pravi smeker zadrzi malo na grudima pa onda gruni :yes:
over & out

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #23 on: May 24, 2008, 10:21:37 AM »
Ja mu rekaod a okaci mrtvo i cucanj,on okacio benc  :hitself:  :)
Nema veze...sto te boli rame? Potisak za ramena  i lat masinu radis ispred glave,nadam se?
Kako drzis sipku kad radis cucanj? Usko ili siroko?

 
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #24 on: May 24, 2008, 11:28:06 AM »
Potisak za ramena  i lat masinu radis ispred glave,nadam se?
Kako drzis sipku kad radis cucanj? Usko ili siroko?


Da,ovo su glavni uzrocnici bolova u ramenima,ali su takodje i losa tehnika u bench-u/naginjanje na jednu stranu,pomeranje laktova van vertikalne projekcije sipke,hvatanje sipke previse ka korenima prstiju,preterivanje sa tezinama u potiscima za ramena,ranije povrede ramena,preveliko opterecenje u vezbma letenja/za ramena/,prevelike tezine u dvorucnom stojecem pregibu za biceps/koji upaljuje tetivu duge glave biceps-a,a bol je sa prenje strane ramena,veoma bolan i neugodan,sto onemogucuje bilo kakvo potiskivanje ukoso/.

Treba obratiti paznju na manzetnu rotatora/spoljne rotatore u ramenu/,koja zna da toliko boli ,da oci iskacu,sa ima se osecaj "labavosti" tj osecaj da se nema cvrstina u ramenu,a svaki napredak u potiscima je potpuno onemogucen.

Elem,savetujem da se problem lokalizuje tj tacno utvrdi o cemu se radi i primeni sto pre adekvatna terapija,jer su povrede u ramenu sklone da predju u hronicne,usled zbijenosti struktura u,i oko samog zgloba ramena ,gde najveci stepen problema nastaje usled "sindroma uljestenja" tj smanjenog prostora u delu iznad krova tj gornje povrsine svoda zgloba ramena i natplecka lopatice,sto stvara povecano trenje kod tetiva misica ,koje tuda prolaze,a sto se nemoze izbeci.

Da ne duzim i plasim,vrlo je bitno da se dijagnostikuje problem.

Dok se to ne ustanovi, mirne duse mozes raditi sledece dve vezbe u kojima nema opasnosti od ukljestenja tetiva:

1.potisak bucicama sa lakotvima pored tela tj trupa/nema sirenja laktova u polje!/

2.varijanta ove iste vezbe,ali sa lezanjem na zemlji,umesto na klupi

Vezbe su veoma dobre i pored toga sto smiruju sve upale,a radi se maksimalno/ne previse nisko sa ponavljanjima,znaci ne ispod 5-ice/,omogucavaju da se angazuju pravi snopovi misica,sto veoma pomaze osnovnim potiscima sa klupe.

Pozz

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #25 on: May 24, 2008, 11:43:07 AM »
Auh izvinjavam se sto sam se lose izrazio, nemam ja nikakvu povredu ramena  :nonono: I radim lat masinu ispred glave i potisak za ramena, znam da ne valja za zadnje rame kad se radi iza glave jer je neprirodan polozaj itd, i drzim sipku siroko pri cucnju i sve... Nego sam hteo da kazem da su mi ramena jako slaba i kad radim neke potiske za grudi pre me zabole ramena nego grudi  :wallbash1: I to me jako nervira, pokusavam da ih ojacam ali ne ide.Mozda je problem sto nabacujem velike tezine pri vezbama za ramena ali mislio sam da cu ih tako ojacati  :dunno:

Ja mu rekaod a okaci mrtvo i cucanj,on okacio benc  :hitself:  :)

 :lol: :lol: ma juce sam radio grudi pa sam snimio to i okacio.Jos ja gledam sto hoces da mi vidis tehniku kod bencha  sta je tu komplikovano  :lol: nisam skontao da si trazio mrtvo i cucanj da vidis  :hitself: Mrtvo i cucanj cu staviti danas il sutra zavisi kad uhvatim nekog druga da me snimi  :)
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #26 on: May 24, 2008, 12:04:47 PM »
Nego sam hteo da kazem da su mi ramena jako slaba i kad radim neke potiske za grudi pre me zabole ramena nego grudi  :wallbash1: I to me jako nervira, pokusavam da ih ojacam ali ne ide.Mozda je problem sto nabacujem velike tezine pri vezbama za ramena ali mislio sam da cu ih tako ojacati  :dunno:

Koliko vidim ,ima tu vise stvari,gde je vodeca, pretovar na potiscima za ramena,sto uzrokuje osetljivost opterecenih tkiva,kad se rade i ostale vezbe u kojima se ova tkiva direktno ili indirektno opterecuju.

Probaj malo da moderiras opterecenje u vezbama za ramena,ali i da ih ne radis precesto,sto ce malo smiriti situaciju u tkivima,ali i da spustis ramena vise ka ravni klupe/kod bench-a/ tj da spojis lopatice cvrsce,sto ce naprezanje ramena da prebaci na grudi.

Pozz
« Last Edit: May 24, 2008, 01:07:11 PM by aragorn »

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #27 on: May 24, 2008, 12:27:38 PM »
ok probacu

hvala!
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #28 on: May 24, 2008, 01:31:41 PM »
prevelike tezine u dvorucnom stojecem pregibu za biceps/koji upaljuje tetivu duge glave biceps-a,a bol je sa prenje strane ramena,veoma bolan i neugodan,sto onemogucuje bilo kakvo potiskivanje ukoso/.
Pozz
:wow:
ovo bi mogao biti moj uzrok bolova u prednjem ramenu, jer cesto me posle dana grudi/biceps boli prednje rame, koje mi je inace slabije od ostatka tela, pogotovu od biceps i tricepsa



Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #29 on: May 24, 2008, 04:29:00 PM »
cesto me posle dana grudi/biceps boli prednje rame, koje mi je inace slabije od ostatka tela, pogotovu od biceps i tricepsa


Takodje brate, jako slabo prednje rame  :wallbash1:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.