EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)  (Read 4232 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ilija96

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« on: March 25, 2013, 06:31:10 PM »
Poz,

Nadam se da sam odabrao dobru kategoriju da postavim ovu temu..

Imam 16 godina i imam problema sa kicmom, tj. ramena su mi malo opala i malo su posla unaprijed. Koje vjezbe biste mi vi preporucili za taj problem?

Zatim mi je sledeci problem debljina noge.. Znaci bas tesko nalazim da kupim neke normalne farmerke jer imam 1.72 i bas male noge, i onda butine su mi bas debele a listovi mrsavi i onda mi to stvara problem! Cuo sam da voznja bicikla nije losa vjezba al treba dosta truda i vremena da se to ostvari, al' meni nije problem.. Takodje sam mislio preskakanje vijace za rast i da se izduzim malo, sta vi mislite? Onda za plocice to ce doci uz sve vjezbe, ja ih imam samo sto imam malo sala preko stomaka, ali vidi se par plocica.. Eto cilj mi je do ljeta porasti do 1.80 (sto je tesko), dobiti plocice i ispraviti kicmu.. Ajde momci preporucite mi najbolje!  :help:

Hvala ! :)

Offline Choda

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 55
  • Gender: Male
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #1 on: March 25, 2013, 06:48:16 PM »
Od vijace neces porasti. Narocito ne 8cm  :lol: Plocice ces dobiti vezbom i dijetom.

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #2 on: March 25, 2013, 06:53:11 PM »
Preporuka za rast, ali ne 8 cm, mozes postici kosarkom...za ostalo nisam kompetentna da odgovaram, ali butine, i plocice samo dijetom  :yes:

Offline Ilija96

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #3 on: March 25, 2013, 06:55:12 PM »
Zasto ne od vijace? Gledao sam likove koji se obicno bave tim su visoki, kao i kosarkasi.. Pa rekoh da pokusam.. Skace se, isteze.. Evo pogledao sam tu temu upravo i svidja mi se, tesko je otpratit' sve ali pokusacu.

- A kosarka mi ne ide bas, slab sam za sportove.. Mislio sam da radim zgibove i da visim na sipku?  :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #4 on: March 25, 2013, 07:49:54 PM »
Zasto ne od vijace? Gledao sam likove koji se obicno bave tim su visoki, kao i kosarkasi.. Pa rekoh da pokusam.. Skace se, isteze.. Evo pogledao sam tu temu upravo i svidja mi se, tesko je otpratit' sve ali pokusacu.

- A kosarka mi ne ide bas, slab sam za sportove.. Mislio sam da radim zgibove i da visim na sipku?  :)

U zadnje vreme sve vise glupih tema.  :dunno:

Kakva vijaca za rast lol, gde nalazite ove budalastine nije mi jasno. Ja sam se bavio kosarkom dugo, ali sam i pre bio visok. A nisam cuo ni video da je neko "porastao" od kosarke.

Offline Gargamelito

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #5 on: March 25, 2013, 08:45:34 PM »
Moja preporuka ti je vratilo. Na njemu ces ojacati i misice ledja i ramena, samim tim ce ti pomoci pri ispravljanju kicme.
Sto se tice rasta tu ne mozes puno nesto da mijenjas. :D Al eto, probaj sa dosta kvalitetnih istezanja, to bi trebalo da pomogne.

Offline Ilija96

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #6 on: March 25, 2013, 11:20:48 PM »
Ok, hvala Gargamelito :)

Znaci ponedeljkom/srijedom/petkom/subotom/nedeljom po 1 sat na dan (minimum) voznja bicikla i ponedeljkom/srijedom/petkom na vratilo.. E sad, koje vjezbe bih mogao? Mislio sam o 5 serija po 5 zgibova na dan.. Jel to dovoljno za pocetak? Pa svake nedelje povecam za 1.. Sta kazete na program?

Jos nesto, sta pojesti na primjer, dignem se u 6 ujutru da odem na vratilo i popijem casu vode i da li da jedem nesto prije treninga, a sta poslije?
Hvala!

Offline Choda

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 55
  • Gender: Male
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #7 on: March 25, 2013, 11:34:59 PM »
Zasto ne krenes u teretanu? 25 zgibova dnevno ti nece (preterano) pomoci.

Offline Gargamelito

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #8 on: March 25, 2013, 11:46:48 PM »
A dobro, za pocetak mu je i to dosta dok ne ojaca. Ja na pocetku ne bih brinuo nesto puno o ishrani, osim ako nemas neke velike gomile sala. Na samom si pocetku, moja preporuka ti je da to iskoristis za jacanje :)

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Potrebno mrsavljenje (Noge, Plocice i ispravljanje kicme)
« Reply #9 on: March 25, 2013, 11:55:23 PM »
U zadnje vreme sve vise glupih tema.  :dunno: