EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Probem sa mrsanjem i pored treninga...  (Read 2086 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ellvira

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Probem sa mrsanjem i pored treninga...
« on: March 27, 2013, 02:26:29 PM »
Ehh ovako..treniram vec dvije sedmice, pretezno cardio tj traka 20tak min, biciklo 20tak min, svaki drugi trening nozne ekstenzije i malo vise forsiram trbusne. treniram 6 puta sedmicno, nekad znam ujutro odraditi samo traku nekih pola sata, a predvece noge, trbusne itd. Visoka sam 172, teska 67kg, htjela bih smrsati nekih 5-7kg (mislim da mi je dovoljno s obzirom na gradju). U struku sam za ove dvije sedmice skinula 3cm,stomak 2cm, ali ono sto mi je najveci problem zapravo su noge koje inace imam jake (trenirala sam taekwondo i kick box 4 godine,nedavno prestala), a nikako ne mogu da smanjim obim. Cak sam prije teretane imala 66kg, sad imam 67kg.

sto se tice ishrane trudim se jesti 4-5 puta dnevno pretezno voce,povrce,piletinu,ribu,zobene...rekli su mi na drugom forumu da je to do gubitka misicne mase, i da radim manje vjezbe koje opterecuju noge kao sto je traka, a vise orbitrek i ergometar. Samo ako gubim misicnu masu zar ne bi trebala gubiti i kilograme?? nije da zelim gubiti misice, bas naprotiv zelim istopiti "salo", i definisati malo misice. znaci nista pretjerano.

Zanima me u cemu grijesim i je li stavrno u pitanju gubitak misica? 2 sedmice su malo za neke rezultate,promjene, gubitke, ali ipak primjetim da je stomak manji, posebno sa strana vec imam manje  viska :P




Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Probem sa mrsanjem i pored treninga...
« Reply #1 on: March 27, 2013, 02:59:27 PM »
Napisi tacno sta kako i kada jedes, da bi iskusniji chlanovi mogli da te koriguju... I jedno shto sam ja ovde naucila da je jakoooo lose gubiti misicnu masu. Ako zelis biti zategnuta i smanjiti kilazu moras forsirati proteine...

Offline ellvira

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Probem sa mrsanjem i pored treninga...
« Reply #2 on: March 28, 2013, 12:39:58 AM »
ujutro trcim na prazan stomak to je uglavnom oko 8 ili 9 ujutro..zaboravila sam napisati da sam uzela sagorijevac masti, pa pijem prije treninga.
Kad zavrsim trening:

Dorucak: zobene sa nemasnim jogurtom ili zobene sa zelenim cajem i banana+grozdjice
Medjuobrok: neko voce
Rucak: uvijek zavisi. Riza kuhana,mjesano povrce i pileci fileti..nekad samo salata sa tunjevinom,jajima
Medjuobrok: voce ili si smiksam nesto u sejkeru
Vecera: posni sir ili napravim neku laganu salatu, nekad i samo tunjevinu

Ne jedem voce navece, uzmem i par badema pojedem navece. Ne przim hranu uglavnom vec kuham. Ako trening radim dva puta onda je drugi trening prije vecere.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Probem sa mrsanjem i pored treninga...
« Reply #3 on: March 28, 2013, 01:15:39 AM »
Napisi jos samo i gramazu ;D I to voce ne racunaj kao obrok.

Offline ellvira

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Probem sa mrsanjem i pored treninga...
« Reply #4 on: March 28, 2013, 01:36:20 AM »
Napisi jos samo i gramazu ;D I to voce ne racunaj kao obrok.

Hmm nisam do sad gledala na gramazu  :nonono:  nikad ne uzimam previse necega. Zobene kad jedem stavim 2-3 supene kasike,jogurta samo malo, manje od pola case. Ono sto jedem za rucak ako je pileci file onda je to jedan komad mozda ima 100gr i vise povrca. Za veceru sira uzmem oko 100gr mozda. Sve sto jedem, jedem pomalo. Ipak zelim smanjiti kilazu, zato jedem manje kolicinski.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Probem sa mrsanjem i pored treninga...
« Reply #5 on: March 28, 2013, 02:52:24 AM »
To sto ces pojesti dnevno 500kcal ne znaci nista.Smrsaces,ali je pitanje sta ces da skines.Tvoje telo non stop trosi kcal i treba zadovoljiti neke njegove potrebe.

Samo cu ponoviti ono sto je Lazic rekao:Zamisli da trebas da predjes kolima 100km.Ti sipas u kola 3l,a kola zapravo trose 7l/100km.Dokle ces stici? :)

Imas ovde teme za mrsavljenje tj vodica.Sedi,iscitaj pa pokusaj da sastavis neki jelovnik,ispisi ovde pa ce ti ljudi pomoci da korigujes sta ne valja :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Probem sa mrsanjem i pored treninga...
« Reply #6 on: March 28, 2013, 09:03:23 AM »
siguran sam da je problem u velikom kalorisjkom deficitu, evo moj primer, ja sam uvek u  teskom deficitu, jedem samo proteine i telesna tezina raste, mada meni to nije ni bitno, bitni su mi da obimi rasti a % masti pada..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline ellvira

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Probem sa mrsanjem i pored treninga...
« Reply #7 on: March 28, 2013, 02:33:15 PM »
Hvala na odgovorima..procitat cu vise o jelovnicima i pokusati sebi sastaviti nesto da unesem dovoljno kalorija, tj.zdravih kalorija :)